Info Football #19 Podsumowanie weekendu: Polacy występujący za granicą

in #polish5 years ago (edited)

• Anglia

Artur Boruc (Bournemouth) : Bournemouth przegrało na wyjeździe z Liverpoolem 0:3

Łukasz Fabiański (West Ham United) : zremisowało na wyjeździe z Crystal Palace 1:1

Jan Bednarek (Southampton) – 90 minut w tym meczu zagrał Jan Bednarek w meczu Southampton – Cardiff 1:2

Mateusz Klich (Leeds United) – 58 minut na boisku spędził reprezentant polski w meczu Middlesbrough – Leeds United
1:1, po 31 kolejkach Leeds zajmuje drugie miejsce w tabeli z dorobkiem 58 punktów, traci 2 punkty do lidera Norwich City

Kamil Grosicki (Hull City) – 90 minut Kamila Grosickiego w meczu Derby – Hull 2:0

Bartosz Białkowski (Ipswich) – Ipswich Town, z Bartoszem Białkowskim w bramce, przegrało na wyjeździe z Norwich 0:3

Paweł Wszołek (QPR) – Paweł Wszołek wszedł na boisko w 61. minucie. QPR przegrało mecz u siebie z Birmingham 3:4

• Cypr

Patryk Procek (AEL Limassol) – Zachował czyste konto w meczu Apollon – AEL Limassol 0:0.

• Dania

Kamil Grabara (Aarhus) – Kamil Grabara zadebiutował w duńskiej lidze. Polski bramkarz zachował czyste konto w meczu Aarhus - Esbjerg 2:0.

• Francja

Kamil Glik (AS Monaco) – sprokurował rzut karny w meczu Montpellier – AS Monaco 2:2, Glik został ukarany żółtą kartką.

• Irlandia Północna

Łukasz Gwiazda (Glentoran) – Łukasza Gwiazda zdobył 2 bramki w meczu Warrenpoint Town - Glentoran 0:5

• Niemcy

Robert Lewandowski (Bayern) – Strzelił gola i zaliczył asystę przewrotką w meczu Bayern Monachium – Schalke 04 Gelsenkirchen 3:1

Łukasz Piszczek (Borussia) – 90 minut i asysta Łukasza Piszczka w meczu Borussia Dortmund – Hoffenheim 3:3.

Marcin Kamiński (Fortuna Dusseldorf) – Pełne 90 minut rozegrał Marcin Kamiński w meczu Fortuna – Stuttgart 3:0. Polski defensor w pierwszej części spotkania został ukarany żółtą kartką.

Rafał Gikiewicz (Union Berlin) – zachował czyste konto w meczu Union Berlin – Sandhausen 2:0

• Włochy

Krzysztof Piątek (AC Milan) – Zdobył bramkę na boisku spędził 65 minut w meczu AC Milan – Cagliari 3:0

Arkadiusz Milik (Napoli) – Napoli bezbramkowo zremisowało na wyjeździe z Fiorentiną. Arkadiusz Milik wszedł na boisko w 62. minucie.

Piotr Zieliński (Napoli) – Piotr Zieliński rozegrał całe spotkanie. W drugiej połowie został ukarany żółtą kartką.

Karol Linetty (Sampdoria) – 90 minut Karola Linettego w przegranym meczu Sampdoria – Frosinone 0:1.

Bartosz Bereszyński (Sampdoria) – Zagrał 90 minut w meczu z Frosinone.

Mariusz Stępiński (Chievo) – Spędził 90 minut w meczu Chievo – AS Roma 0:3.

Thiago Cionek (Spal) – 90 minut w meczu z Atalantą.

Przemysław Szymiński (Palermo) – Palermo wygrało na wyjeździe z Perugią 2:1, Szymiński rozegrał pełne 90 minut.

Tomasz Kupisz (Livorno) – 90 minut w meczu Livorno – Cosenza 2:0.