Nasza @bowess w magazynie I Love Crypto!!! (czyli Świąteczne dobre nowiny z plpubl2)

in polish •  5 months ago
Gdy zaczynałem z @grecki-bazar-ewy pierwszy konkurs pl-publikacje, kalkulowaliśmy, że być może potrzebne będą ze dwa, trzy takie konkursy, zanim ktoś się wreszcie przebije do którejś z ogólnopolskich gazet czy tygodników. Niepokoiliśmy się i mieliśmy dużo stresujących pytań: Czy naszej społeczności wystarczy cierpliwości, aby przez jakiś czas “w ciemno” wspierać konkurs? Czy zbierzemy w miarę konkretne środki, aby pozyskać autorów, gotowych podjąć się takiego trudnego pisania - z bardzo małymi szansami na końcowy sukces?


A tymczasem....


...jak pamiętacie ogromne donacje od polskich Steemian posypały się lawinowo, a nasi najlepsi autorzy śmiało podjęli wyzwanie. W obu edycjach zebraliśmy setki STEEM-ów i powstało aż po 10 świetnych artykułów. A co najważniejsze: już w pierwszej edycji dostaliśmy się z naszymi opowieściami o Steemicie do “Przekroju”, a w efekcie drugiej - będziemy w magazynie I Love Crypto! Tekst @bowess, wybrany przez redakcję ILC pokazuje blokczejn STEEM pod bardzo oryginalnym kątem i jest świetnie napisany. Gorąco i serdecznie gratuluję, brawo @bowess! (I to będzie już drugi numer ILC, gdzie można o nas poczytać - za pierwszy, odredakcyjny artykuł dziękujemy serdecznie Krzysztofowi Sicińskiemu).


W tej chwili @bowess współpracuje już bezpośrednio z redakcją, układając z nimi ostateczną wersję tekstu. Ponieważ jednak ILC to (wyjątkowo w naszym konkursie) kwartalnik, a numer II dopiero co wyszedł - miną jeszcze długie 3 miesiące, zanim będziecie mogli zapoznać się z jej artykułem, który będzie w numerze III. Ale warto poczekać, zapewniam!


A teraz niestety, długa przerwa....


Jeszcze dłużej, bo aż do IV wydania ILC trzeba będzie poczekać, zanim @bowess będzie mogła za pozwoleniem ILC upublikować swój tekst także na Steemicie, wraz z innymi uczestnikami 2 edycji naszego konkursu. Wtedy dopiero zrobimy głosowanie i rozdamy nasze nagrody. Po raz kolejny przypominam, aby na razie niczego na Steemicie NIE publikować - dam wszystkim autorom i społeczności znać, kiedy będziemy już mogli dokończyć konkurs.


Nasz harmonogram w chwili obecnej wyglada tak:

  1. Wstępne rozmowy z magazynem I Love Crypto (ILC)
  2. Poszukiwanie autorów i sponsorów
  3. Pisanie artykułów konkursowych
  4. Korekta literacka    
  5. Selekcja wewnętrzna: wybieramy najlepsze artykuły, które chcemy zaproponować do publikacji w ILC
  6. Selekcja zewnętrzna: ILC wybiera teksty do opublikowania u nich (mam nadzieję ;)
  7. Wybrany przez ILC artykuł jest przygotowywany do druku w magazynie ←TU JESTEŚMY!
  8. Publikacja wszystkich 11. artykułów na Steemicie
  9. Otwarte głosowanie dla wybrania zwycięzców konkursu
  10. Ogłoszenie wyników i wysłanie nagród


@bowess będzie nas reprezentować, ale druga edycja - i ponowny sukces -  są wspólną zasługą wszystkich bez wyjątku sponsorów, autorów. A także jurorów, którzy włączyli się w konkurs i pomogli we wstępnej selekcji tekstów. Dziękuję Wam wszystkim!


Jestem dumny z polskich Steemian. W fatalnym okresie dla wszystkich blokczejnowych społeczności nie siedzimy z założonymi rękoma i nie płaczemy, tylko walczymy o szerokie zrozumienie idei zdecentralizowanych mediów. Wspólnie stworzyliśmy system - konkurs #pl-publikacje - wykorzystujący nasze literackie i ekonomiczne atuty do wejścia na tradycyjne, duże media. Ale to było możliwe tylko dlatego, że już wcześniej, począwszy od pierwszego konkursu #tematygodnia, powstało środowisko, gdzie najlepsi autorzy są widoczni i wspierani finansowo. Tego rodzaju wsparcie jest możliwe tylko na blokczejnie.


Na koniec naprawdę szalona idea...


Myślę sobie teraz - udaje się to u nas - dlaczego właściwie nie miałoby się udać także w Niemczech, w Chinach, czy w samych USA? Dlaczego większe od polskiej społeczności nie miałyby powielić naszego schematu w innych krajach i językach - być może nawet z większym jeszcze sukcesem? Wyobraźmy sobie, że wszędzie na świecie, gdzie dociera nasz blokczejn, najlepsi autorzy piszący w danym języku polują na tematy-preteksty i przy każdej okazji wysyłają kilkanaście, albo i kilkadziesiąt artykułów, dyskretnie objaśniających STEEM - do największych w ich kraju gazet i czasopism! Że nasza największa, potężna społeczność - anglojęzyczna - podejmuje systematyczną walkę o wejście do Newsweeka albo Times’a? Dlaczego nie? 


Do czego zmierzam?


II edycja pl-publikacje jest na wiele miesięcy zawieszona, pieniążki na nagrody zabezpieczone na koncie Steemit-polska, pracę do wykonania ma na razie jeszcze tylko @bowess. Moglibyśmy właściwie już zacząć szukanie tematu-pretekstu i moglibyśmy otwierać III edycję - ale poczekajmy ze dwa tygodnie. W tym czasie będę chciał opisać cały konkurs po angielsku i zaproponować jego powielenie przez Steemian w innych krajach. Gdy będę miał gotową wstępną wersję takiego posta-instrukcji, udostępnię link tutaj na Steemicie - i wtedy prosiłbym tych z Was, co znają angielski o pomoc, o wskazówki. 


To trzeba zrobić, moim zdaniem. Nie wystarczy, że wiadomość o Steemie idzie w Polskę. Jeśli naprawdę za kilka lat chcemy STEEMU za 10 albo 100 USD, wieść musi pójść w szeroki świat. I to się spokojnie może udać. Pl-publikacje to już nie jest ogólnikowa idea. Pl-publikacje to sprawdzony system. Dzięki Wam wszystkim :)


Raz jeszcze dobrych Świąt i wspaniałego Nowego Roku!!!Na koniec jak zwykle nasi autorzy, sponsorzy i kwota na nagrody:


Autorzy (alfabetycznie): 


@angatt

@assayer

@barbarossastudio

@bowess

@fervi

@jacekw

@kusior

@marcon

@rolsonpatison

@veggie-sloth

@zwora


Sponsorzy (według kwot, potem alfabetycznie):  

@mmmmkkkk311 - 100 STEEM

@albakerki - 50 STEEM

@jacekw - 50 STEEM

@sp-group - 31 STEEM

@jakipatryk - 20 STEEM

@assayer- 10 STEEM

@bowess- 10 STEEM

@cardboard - 10 STEEM

@lukmarcus 10 STEEM

@saunter 10 STEEM

@sisters 10 STEEM

@wadera - 10 STEEM

@bartheek - 8 STEEM

@anna.urbanska - 5 STEEM  

Posty konkursowe: ok. 32 

STEEM  RAZEM: ok. 366 STEEM


Grafika stąd.

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

@assayer, @grecki-bazar-ewy dzięki za pomysł, wsparcie, motywację.

Takiego prezentu pod choinką nigdy wcześniej nie znalazłam i na razie czuję się tak, jakby pomimo umowy, że dajemy sobie prezenty typu książka, czapka, śmieszny kubek, ktoś dał mi broszkę cesarzowej Eugenii. ;)

Cały proces wydawniczy trochę trwa, więc właściwie tekst, który pójdzie dopiero za jakiś czas, dla mnie jest już historią i żyje własnym życiem, a ja dysponuję wolnymi mocami przerobowymi. :)
Do zobaczenia w III edycji!

·

Tak, to dziwny konkurs, wszystko jest przesunięte w czasie. A prezent to jest bardziej od Ciebie dla nas wszystkich: ktokolwiek ma tu jakieś STEEMy i liczy, że znowu z czasem pójdą w górę.

Możesz być pewna, że nie zapomnimy o Tobie w trójce !! ;)

·

Świętuj Kochana, zasłużyłaś! Gratuluję raz jeszcze i cieszę się razem z Tobą :)

PS: Publikacja lepsza od broszki ;) :D

@bowess gratulacje!! Ale świetnie! @assayer gdybyś potrzebował jakiejś pomocy przy pisaniu czy tłumaczeniu na angielski to daj znać! :D

·

Dzięki. Każda pomoc się przyda. Będę potrzebował oceny i korekty tekstu w wielu wymiarach: językowym (czy to dobra angielszczyzna), literackim (czy to wciąga), technicznym (czy wszystko jest OK z realiami STEEMa), promocyjnym (jak to wstawić jak najbliżej głównej strony Steemita).

Na razie jednak potrzebuję najpierw z tydzień, dwa na napisanie pierwszej wersji po angielsku.

·
·

Najważniejszy jest dobry plan działania i go masz, więc czekam na wieści z postępów i jak coś to podbijaj na czacie.

@bowess Gratulacje, Super, że zdecydowali się na publikację i wiadomość o blockchain pójdzie w świat :) Cieszę się, że mogłem być elementem tej układanki, która wyszła znakomicie. @assayer Musi być kolejna edycja, już się zgłaszam :)

·

Na pewno będzie, spoko.

@bowess - hip hip hura!!! Wspaniała wiadomość!
Brawo autorzy, jurorzy, brawo @assayer!
❤️ ❤️ ❤️ ❤️

·

Dzięki za ciepłe słowa i entuzjazm, nie mamy go na Steemie za dużo ostatnio...

Świetny pomysł z przeszczepieniem pomysłu na inne języki i chętnie pomogę z angielskim (na ile potrafię). Będę także promował idee wśród kontaktów, które mam u innych społeczności, swoją drogą chyba @jacekw sporo takich kontaktów też podłapał ;) Jak to dobrze rozplanujemy to myślę, że jest szansa na bardzo szeroką akcje, fajnie jakby się np. udało załatwić wsparcie @blocktrades - to byłby sztos. Być może @noisy mógłby w czymś takim pomóc :)

Gratulacje dla @bowess - po raz kolejny udowadnia, że jest jednym z najlepszych autorów w naszej społeczności. Swoją drogą - czy w artykule będzie wzmianka, że tekst można znaleźć na Steemie? Fajnie, jakby czytelnicy z łatwością mogli, trzymając czasopismo w ręce, odpalić sobie Steemit, Steempeak czy Busy i łatwo znaleźć artykuł, zobaczyć ile zarobił, komentarze, etc.

·

Dzięki za gotowość pomocy i pierwsze pomysły co do sposobu nagłaśniania. Na pewno postaram się wykorzystać wszelkie możliwe kontakty na Ziemi i niebie :)

Tekst @bowess (i pozostałe teksty) na Steemie będzie mógł się pojawić dopiero po zejściu numeru III ze sprzedaży, więc nie da się w ten sposób jaki proponujesz odesłać do Steemita czy Busy.

Super wiadomość! Brawo @bowess! :)

@bowess - brawo Ty! Serdecznie gratuluję :)

Moje gratulacje! :)

Czyli mój czarny koń wygrał.

Dziękuję, dobranoc.

·

😁 🐙

jeszcze sie uczepie

"Jeśli naprawdę za kilka lat chcemy STEEMU za 10 albo 100 USD, "

przy obecnym modelu ekonomicznym steem (inflacja, piramidalnosc zamrozonego kapitalu) oraz poziomu nadużyć (bidboty, tendencja do traktowania steem jak pensji dla siebie, nie dla innych) ..

to 10-100 usd nigdy sie nie stanie.

·

No cóż, może potrzebujemy czegoś w rodzaju rekolekcji u chrześcijan albo komisarzy-ideowców u komunistów, żeby stworzyć na Steemie kulturę, gdzie "ślepe" boty i głosowanie na siebie byłyby czymś powszechnie źle odbieranym i powoli wygasły? Społeczność wiernych tworzy się tylko wokół systemowo utrwalanych wierzeń, a nie jestem pewny, co na Steemie ma spełniać tę rolę...?

Co do problemów ekonomicznych, jak wypłacać za artykuły bez inflacji? Jaki kapitał chciałbyś odmrozić i jak zachęcić właścicieli do tego odmrożenia?

Generalnie też się obawiam, że nawet częste publikacje o Steemie w wielu krajach i rosnąca świadomość "ludu", czym Steem POWINIEN być - nic nie dadzą bez wewnętrznych reform, bo autorzy i inwestorzy przyjdą tutaj, popatrzą, jak NAPRAWDĘ JEST - i odejdą z niesmakiem, jak na pewno wielu zrobiło przez ostatnie dwa lata....

W pewnym sensie jesteśmy jednak w pl-publikacje jak apokaliptyczni chrześcijanie - opowiadamy o wspaniałym Steemie, jaki sobie wymarzyliśmy, tak jak chrześcijanie opowiadają o wspaniałym świecie po Powtórnym Przyjściu Chrystusa, mimo że rzeczywistość jest do kitu....I chrześcijaństwo mimo że czeka dopiero na Przyjście - zawojowało świat ... (Na kredyt, że tak powiem).

Może Steemianom też się uda?

·
·

Idea steema jest niestety z natury utopijna. A natura ludzka jest taka, że tam gdzie chociaż minimalna przewaga do wyjmowania pieniędzy, niech to będzie nawet 1% to zostanie wykorzystana i zeskalowana, a na steemie mamy o wiele większy procent przyciągający ludzi dbających tylko o swoje dobro.

To co mnie przeraża to to, że witnessi mają to gdzieś, a niektórzy z nich wręcz tworzą narzędzia ułatwiające nadużycia. Reszta witnessów natomiast milczy żeby nie stracić głosów bogaczy co przyszli tutaj tylko po procenty.

Dlatego też od niedawna zdjąłem moje wszystkie głosy na witnessów i od teraz nie zagłosuję na nikogo, kto aktywnie nie próbuje naprawić problemu.

największa, potężna społeczność - anglojęzyczna - podejmuje systematyczną walkę o wejście do Newsweeka albo Times’a

Newsweek albo Times musiałby przeoczyć fakt że na Steem nie ma cenzury. Steem to inicjatywa oddolna, nie mająca nic wspólnego z mainstream. Gdyby jednak wywęszyli że tu są pieniądze to prędzej zrobią hardfork niż założą tu konto.

·

Starałem się, aby konkurs był tak właśnie ustawiony. Żeby faktycznie przeoczyli, jak bardzo out of mainsteam my tutaj jesteśmy. Dlatego właśnie nie piszemy wprost artykułów pochwalnych o Steemie ani Steemicie (ILC było wyjątkiem, bo to "nasi"). Piszemy np. o kryzysie blogowisk albo wybrykach Facebooka - i przy okazji nagłaśniamy nasz blokczejn i blogowisko. Dlatego nazywam to "tematy-preteksty".