To już było i się skończyło - na chłodno o SteemFest3

in polish •  10 months ago 

Co ta Anshia tak późno pisze tego posta... Miał być tydzień temu!

Myślę, że dzisiaj już jestem wewnętrznie gotowa, żeby napisać o tym bez przesadnej wstawki emocjonalnej. Nie oznacza to, że sobie od niej w zupełności odpuszczę! Wdech, wydech i zatem pora zaczynać.
Oesu.jpg
Autor: @saunter

Chciałabym podziękować wszystkim, którzy spędzili ze mną czas (lub znosili moje pieprzenie trzy po trzy) podczas tego wydarzenia. Jakbym miała wymieniać, to bym mogła machnąć z tego oddzielny post. Dlatego mam cichą nadzieję, że wystarczy Wam zbiorowe podziękowanie... Dostałam trochę tematów do przemyślenia, odrobinę inspiracji oraz tyle wewnętrznego rozdrażnienia, że przez tydzień musiałam siedzieć na detoksie, żeby odzyskać wstępny balans. Jednak gromada ponad 300 ludzi to dla mnie odrobinę za dużo.
IMG_7983.JPG

Ogólnie sporo osób pisało na polskim kanale steem.chat, że SF3 jest odrobinę za drogie i słabo wygląda sytuacja, że niby jesteśmy gospodarzami, a jednak mało nas przyjedzie. Rzeczywiście, jeśli ktoś z #polish chciał się wybrać, to bilety w pierwszym okresie kosztowały bodajże około 1200 złotych (ale jeśli się siekłam to proszę poprawić!), ja sama śmiałam się na spotkaniu w Katowicach, że za to mogłabym sobie przeszło miesiąc żyć jak to student... Czyli: opłaty machnięte, a pusta lodówka jest wypełniona alkoholem. Dlatego też nikogo nie dziwiło, że pojawiło się nieco narzekań, że mogłoby być taniej czy coś. W ostatnim okresie cena biletu wynosiła około 2500 złotych, więc już w ogóle kosmos, bo to dla części osób jest praktycznie cała wypłata, a gdzie jakieś zakwaterowanie (hej @fervi!) czy coś?

Z drugiej strony impreza była naprawdę solidnie przygotowana i nie widziałam niczego, do czego jako gość mogłabym się przyczepić. Słuchawki z discopolo, którego moc tylko my mogliśmy zrozumieć, z możliwością zmiany kanałów na te bardziej oficjalne z prezentacjami innych uczestników. Jedzenie było świetne, z tego co udało mi się dowiedzieć od innych uczestników, którzy odwiedzają już kolejny SteemFest, najlepsze żarełko ze wszystkich miejsc do tej pory.

sf1.jpg
sf2.jpg
Liczę, że przyszłoroczne spotkanie tego nie przebije, bo jednak polskie jedzenie jest świetne. Niestety, w ramach wydarzenia goście nie mieli okazji zjeść pierogów, na co narzekałam do samego końca... Chociaż desery i przystawki były naprawdę świetne! Jadłabym dalej jakbym mogła!

IMG_8025.JPG
Jakby nie patrzeć mieliśmy cały dzień Starą Zajezdnię dla siebie (i ich wspaniałe smakowe piwo, oesu), czy w niedzielę na finałowej kolacji salę w Wieliczce, gdzie żartowaliśmy przy stole, że ekipa rządząca mogłaby tutaj spokojnie wbić, bo przecież kościół na tym samym poziomie komór, to blisko by mieli do wszystkiego, a jak dostojnie.
Do tego przez większość dni mieliśmy wsparcie autokarów, bo czy to na kręgle, czy wyjazd do Oświęcimia, to przewóz zawsze był.
sf3.jpg

Pewna osoba narzekała na czacie, że przecież program taki biedny. Powiem szczerze, że opuściłam prawie wszystkie prezentacje, ale nie czułam bym traciła czas. Tak naprawdę ogromną siłą tego spotkania jest możliwość porozmawiania z ludźmi. Żartowałam z @jblew, że to jedna wielka impreza dla nerdów, gdzie pośród swoich mogą czuć się normalni i szczęśliwi. Oczywiście to ja byłam w tej piwnicznej mniejszości, która nie uprawia życia, a jedynie siedzi zamknięta w czterech ścianach z laptopem w łóżku.
sf4.JPG

Naprawdę plan był sprawą najwyżej drugorzędną, dodatkowo ulegał ciągłym zmianom, poprawkom, wiadomo różne opóźnienia czy jakieś adaptacje do rzeczywistej sytuacji. Tutaj ukłon w stronę organizatorów, naprawdę ogarniali temat. Do tego powiadomienia na telefon jeśli coś się działo, przypomnienia o konkretnych punktach programu. Także nawet jak się o czymś zapomniało, to tylko zaraz wibracje przypominały, że mamy coś do ogarniania.
IMG_8021.JPG

Na sam koniec - jeśli następny SteemFest będzie dla mnie osiągalny pod względem dojazdu, to wydam moje ciężko zarobione (że niby jakie?!) Steemy i się przejadę na czwartą edycję. Przyznaję, że klimat jest niesamowity i warto było się wybrać. Już kij z jakimiś wielkimi osobami pokroju Neda, dla samego poznawania ludzi i tego co zwyczajnie dzieje się w wielkim świecie (nie tylko tym steemowym), chciałabym wybrać się w przyszłym roku. No to chyba tyle ode mnie... Wkrótce powrót z tymczasowo zawieszonymi seriami!


Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

Jak mogłem zrobić zdjęcie i jednocześnie na nim być? xD

Posted using Partiko Android

Wiesz, kiedyś mnie oskarżano o zdolność bilokacji ;)

To proste... Wystarczyło ustawić modeli plecami do lustra ;)

Średnio 85zł dziennie za nocleg :D Niby w miarę dobrej jakości, ale jednak. Polecam jednak i kto wie co będzie na SF4 :D Może nawet Fervi

No zobaczymy, ja pewnie będę musiała iść wcześniej do pracy, żeby sobie na bilety zarobić, noclegi i inne pierdololo ;-;

Widzę, że impreza się spodobała :D

No raczej, nie inaczej!

Najważniejsze, że dobrze się bawiliście i poznaliście fajnych ludzi. Dzięki za opis, bo myślałem, że już żadnego nie będzie.

Nie no, po prostu bardzo ciężko było mi się w tym tygodniu do czegokolwiek zabrać :/ już się bałam, że nie zdążę do jutra napisać, a potem to temat by był trochę nieaktualny

Temat zilustrowany jedzeniem xD
A tak to fajnie mieliście i zazdrość przeze mnie przemawia ;)

Bo jedzenie jest bardzo ważne! Zwłaszcza dla studenta :D

Dziękuję Ci za tą relację :)

Congratulations @anshia! You have completed the following achievement on the Steem blockchain and have been rewarded with new badge(s) :

You received more than 1000 upvotes. Your next target is to reach 2000 upvotes.

Click here to view your Board of Honor
If you no longer want to receive notifications, reply to this comment with the word STOP

Do not miss the last post from @steemitboard:

Meet the Steemians Contest - Intermediate results

Support SteemitBoard's project! Vote for its witness and get one more award!

Congratulations @anshia! You received a personal award!

Thank you for your participation in the "Meet The Steemians" contest in Kraków. We hope you enjoyed it and made lots of new friends. See you at SteemFest4!

Click here to view your Board of Honor

Do not miss the last post from @steemitboard:

Meet the Steemians Contest - The results, the winners and the prizes
Meet the Steemians Contest - Special attendees revealed
Meet the Steemians Contest - Intermediate results

Support SteemitBoard's project! Vote for its witness and get one more award!

Hello,
We made an error with the transfer for the SteemFest contest prize.
@steemitboard sent you SBD instead of STEEM.
May I ask you to send them back.
Thank you!

Hi!
No problem, I've just done it.

Thank you @anshia!
You should now have received your prize in STEEM.