Aktualizacja - spotkanie z Panem posłem Potwierdzona - rezygnuję z wynagrodzenia za ten WPIS

in polish •  last year

Aktualizacja sprawy.
Jednocześnie rezygnuję z wynagrodzenia za ten WPIS. Bardziej chodzi mi o Wasze łapki w górę i nagłośnienie sprawy kuriozalnego podatku PCC który może doprowadzić nawet do samobójstw młodych ludzi którzy mimo straty na kryptowalutach mogę otrzymywać milionowe wezwania do zapłaty podatku PCC.

Kancelaria Pana Posła potwierdziła, termin spotkania ze mną:

SpotkanieZPanemPoslem.png

Do czasu spotkanie nie mogę ujawnić miejsca spotkania oraz nazwiska Pana Posła - czysto ze względów bezpieczeństwa.

Będę aktualizował sprawę.

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

Dobry ruch, gratuluje pomysłu i ciekawej inicjatywy dla dobra ogółu :)

·

Dobrze zaznaczyłem pod postem: Odmowa wypłaty? Czy powinienem zaznaczyć 100% chodzi mi o to czy prawidłowo zrobiłem by zrezygnować z mojej wypłaty. I czy wypłatę otrzymają w takim układzie Ci co głosują na ten wpis.

·
·

Nie wyglupiaj się. Mogłeś dać 100 power😀 Czekamy na rozwój sprawy.👍

Brawo. Gadaj z opozycją totalną i jeszcze się tym chwal, żeby kaczyści jeszcze bardziej dowalili w kryptowaluty.

·

a co może uważasz że lepiej milczeć? I cicho się poddać uzurpacji?

·
·

Lepiej rozmawiać z odpowiednimi osobami, które mogą wpłynąć na decyzje MF.

EDIT: Wytyczne są durne do kwadratu i trzeba po prostu uświadomić MF, że przyniosą tylko szkodę. Kryptowaluty dotyczą małej grupy osób i nie jest to temat, który wzburzy opinię publiczną, tak jak nagrody dla ministrów, więc nie ma szans na jakieś masowe poruszenie w tej sprawie. W polityce i w bronieniu własnych interesów należy postępować z głową, bo łatwo można wylać dziecko z kąpielą.

·
·
·

Decyzję podjąłem i spotkanie się odbędzie.

·

Teoretycznie lepsza taka reakcja i inicjatywa niż żadna i pogodzenie się z tym, że będzie totalnie do zadka - co najwyżej można jeszcze ponarzekać w sieci nad swym przyszłym, marnym losem :P

Co do samej inicjatywy boje się jedynie, że koniec końców będzie fiaskiem z 2 powodów:

  1. PIS posiada samodzielne rządy i opozycja może co najwyżej groźnie kiwać palcem w bucie. Ba! Gdy opozycja wyjdzie jakąś propozycją zamordystyczny pis przepchnie to najszybciej jak da radę, byle by nie iść na propozycje oponentów.
  2. Społeczność ludzi zarabiająca na kryptowalutach na swoje życie nie jest jakoś liczna przez co PIS może mieć - za przeproszeniem - wystane na ich opinie. Chyba, że faktycznie dbają o obywateli...
·
·

Ja uważam inaczej. Siedzenie z założonymi rękoma i narzekanie na forum nie jest dobrym pomysłem. A dzięki temu ze sprawę nagłośni opozycja, może się okazać że o sprawie zrobi się naprawdę głośno. Mówisz że kryptowalutowa społeczność jest mała? To wszak około 20tys Polaków.. A czy nadal PIS będzie uważał że to mało jeśli pojawi się kilka kilkanaście samobójstw wśród gromadki tych ludzi którzy np licealistów którzy dostaną do zapłaty np 100tys zł lub pół miliona? A to wygenerować jest łatwo używając choćby bota handlującego.

·
·
·

@amelcio Tak jak pisałem - każda inicjatywa jest lepsza niż bezczynność, a że mam jakieś wątpliwości i obawy to już inna kwestia. Tak czy sika życzę powodzenia ;)

20 tysięcy to mało - KSU kiedyś śpiewało o tym kogo rząd traktuje poważnie. Jak to szło? "Sztyl od kilofa w ręku górnika...." :P

Brawa za interwencję, ale nie było innej partii do wyboru? ;)