Co tak naprawdę dzieje się z tłuszczem gdy gubimy kilogramy ?Oto odpowiedź poparta badaniami.

in polish •  last year 

Produkty-spalające-tłuszcz.gif

Zapewne jeśli już podjąłeś się transformacji swojego ciała poprzez zrzucanie zbędnych kilogramów to zastanawiałeś się ile tak naprawdę tłuszczu możesz spalić podczas danego okresu, oraz w jaki tak naprawdę sposób jest on wydalany z twojego organizmu.

bd05f8c92b79da14f41d6cf98df654189794.jpg

W takim razie przechodząc do naszego spalania tłuszczu przedstawię wam wyniki badań naukowców które mówią całą prawdę co naprawdę dzieje się z tłuszczem gdy zdecydujemy się na redukcję.

Nadmiar białka oraz węglowodanów to właśnie tak przez nas uwielbiana tkanka tłuszczowa nazywana fachowo trójglicerydami. Podczas gdy staramy się schudnąć , nasz organizm metabolizuje właśnie wspomniane trójglicerydy.
Bardzo ważną kwestią jest to że cząsteczka trójglicerydu składa się z trzech rodzajów atomów: węgla, wodoru i tlenu.

Teraz można się bardzo łatwo domyślić w jaki sposób pozbywamy się tłuszczu. Odbywa się to poprzez uwalnianie wyżej wymienionych atomów , proces ten nazywamy utlenianiem.
Pomijając już kwestię obliczania co zrobili za nas naukowcy dowiadujemy się że jeśli przykładowo pozbyliśmy się 10 kg tłuszczu to 8,4 kg zostało wydalone przez nasze płuca w postaci dwutlenku węgla natomiast zaledwie 1,6 kg w postaci potu oraz moczu. Zaskoczony/a? Prawdopodobnie kiedyś gdy nie mieliśmy pojęcia o tym procesie a mimo wszystko przeszło nam to przez myśl to stwierdziliśmy że tłuszcz wydalamy tylko i wyłącznie z potem więc wystarczy pójść do sauny;) tak niestety nie jest. Ponadto do utlenienia tych 10 kilogramów tłuszczu człowiek potrzebuje aż 29 kg tlenu dostarczonego przez płuca a w skutek utleniania wytworzy się 28 kg dwutlenku węgla oraz 11 litrów wody.

Oczywiście pamiętajmy że aby w ogóle doszło do procesu utleniania musimy dostarczyć naszemu organizmowi mniej kalorii niż on tak naprawdę potrzebuje . Tylko w takim przypadku uwolni on do krwi wspomniane trójglicerydy które podczas deficytu kalorycznego zostaną przetworzone w energię przez co następuje spalanie . Myślicie że to skomplikowany proces ? Jestem pewien że jest on zdecydowanie mniej skomplikowany w porównaniu z naszym dążeniem do gubienia kilogramów.

czy-miesnie-waza-wiecej-niz-tluszcz.jpg

Pamiętajmy że podczas spalania tkanki tłuszczowej spalamy również (w małym stopniu ale jednak)i ciężko wypracowane mięśnie natomiast możemy ten proces skutecznie spowolnić poprzez zastosowanie odpowiedniej diety oraz treningów ale to temat na inny moment.

W kolejnym poście podzielę się z wami wskazówkami które pomogą wam w jeszcze szybszy i skuteczniejszy sposób przyspieszyć spalanie tłuszczu. Z racji tej zachęcam do przeglądnięcia mojego bloga w celu zaczerpnięcia nieco inspiracji w tematyce fitness . Zachęcam również do motywowania mnie w postaci komentowania a także obserwowania mojego bloga.

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!