Rzeźnia - czyli co Ci jeszcze wytną

in pl-wege •  last year  (edited)

skalpel.jpg

Kilka lat temu miałam problemy z żołądkiem - tak mi się przynajmniej wydawało. Zaczęło się od bóli trwających po 6-8h raz w miesiącu. Potem było już coraz gorzej i bardziej boleśnie. Lekarze 3 lata mnie diagnozowali - ostatecznie sama odkryłam przyczynę bólu - kamienie w woreczku żółciowym. Brzmi nie groznie a nawet jakieś takie oklepane bo przecież dziś chyba każdy ma kamienie,nie ma dramatu wytnie się i po sprawie.

Wpadłam do kolejki

kolejka.jpg

Podczas czekania na zabieg zaczęłam gorączkowo szukać informacji na wszystkich forach dotyczących tego tematu. Chciałam wiedzieć co mnie czeka, a przede wszystkim uspokoić wewnetrzny niepokój jaki mi towarzyszył od samego poczatku kiedy usłyszałam słowo - wyciąć.

Koniec końców mimo moich obaw laparoskopia została przeprowadzona mimo iż ja sama nie byłam pewna w 100% czy to jest słuszna decyzja. Lekarze mnie niby uspokajali mowiąc ,że woreczek żółciowy mi nie jest do niczego potrzebny tak naprawdę i bez niego da się normalnie żyć. Nie do końca mnie to przekonywało jednak presja rodziny oraz życie w bólu przez 3 lata doprowadziły mnie już do takiego stanu, że wyraziłam zgodę na zabieg.

Bóg się pomylił?

myslenie.jpg

Zabieg mimo komplikacji zakończył się sukcesem jednak mi wciąż to wszytsko nie dawało spokoju. Nie wiedziałam dlaczego Bóg podczas tworzenia człowieka obdarował go tym nieszczęsnym woreczkiem żółciowym skoro on nam nie jest do niczego potrzebny ? Abstrakcja. Nie długo pózniej dowiedziałam się prawdy. Przyjżyjmy się zatem woreczkowi.

Rolą pęcherzyka zółciowego jest maganyzowanie i zagęszczanie żółci podczas przerw w jedzeniu i piciu. Z medycznego punktu widzenia bez tego magazynu dalej możemy żyć w zdrowiu i szcześciu. Ale czy oby napewno?

woecek zolciowy.jpg

  • Żółć odpowiedzialna jest za trawienie tłuszczów, wpływa także na wchłanianie niektórych witamin - tzw. witamin rozpuszczalnych w tłuszczach (witaminy: A, D, E, K) oraz warunkuje prawidłową czynność ruchową (motoryczną. Jeżeli nie ma woreczka żółć jest praktycznie cały czas wprowadzana do jelita lub żołądka, a nie wtedy, kiedy powinna i jest gorszej jakości bo nie jest zagęszczona. Co za tym idzie mamy 20 krotnie mniejszą wchłanialość witamin - 20x mniejszą!!!! Dlaczego mi nikt o ty nie powiedział?

  • Żółć jest potrzebna do prawidłowej gospodarki wapniowo – fosforanowej czyli brak woreczka rowna się zagrożenie osteoporozy. Włos na głowie się jeży!

  • Innym powikłaniem, którego możmy doświadczyć jest cofanie się treści dwunastniczej bogatej w żółć do żołądka, czyli tzw. refluks dwunastniczo-żołądkowy. Powoduje to powstawanie stanu zapalnego w żołądku. Zgroza..

Reansumując Cholecystektomia pogorszyła mój stan zdrowia. Dlaczego lekarze ukrywają takie waże informacje przed pacjentami? Czyżby oni nie byli w posiadaniu takich informacji? Moje zaufanie do służby zdrowia kolejny raz zostało nadwyrężone i to poważnie. Rzeznia trwa a woreczki żółciowe to tylko jeden z wielu organów,które są nam bezmyślnie wycinane. Jeżeli masz jeszcze woreczek żółciowy nie pozwól go sobie wyciąć - zadbaj o watrobę , diete i oczyszcznie woreczka w sposob natutalny - jest to opisane pod tym linkiem:

http://humel.pl/2016/04/26/oczyszczanie-watroby-i-woreczka-zolciowego-instrukcja-krok-po-kroku/

Jeżeli nie masz już woreczka żółciowego to zadbaj o wątrobę i pobudzaj wytwarzanie żółci przed każdym posiłkiem. Wystarczy spożywać pokarmy gorzkie żeby wątroba zaczęła produkcje. (Tuż przed posiłkiem np listek bazylii ) Ja dodatkowo pomagam swojej wątrobie i zjadam codziennie 2 łyżki ostropestu plamistego (zmielone ziarna).

Jak by wyglądało życie gdyby człowiek zamiast biec do lekarza po tabletki szczęścia poświęcił troche czasu sobie i przyjrzał się naturze która dała nam wszytsko żeby zapobiegać i leczyć?

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

To prawda, o ile da się zawalczyć o dany narząd trzeba to robić! Nic nie występuje w organizmie "po nic" i o ile da się jeszcze naprawiać sytuację dietą to trzeba wszystkich do tego zachęcać! Generalnie lekarze są raczej niechętni do edukowania pacjentów na temat diety (często też nie za bardzo mają aktualną wiedzę).
Chociaż z drugiej strony też nie dziwię im się, że idą łatwiejszą drogą i decydują się czasem po prostu na wycięcie. Takie edukowanie "na siłę" osób, które zupełnie nie chcą zmienić swoich nawyków, a do lekarza przyszły tylko po to aby "przestało boleć" potrafi skutecznie zabić entuzjazm do bardziej naturalnych i mniej inwazyjnych metod.
Uważam, że ludzie powinni mieć dostęp do rzetelnych informacji na temat profilaktyki i w tą stronę powinna iść służba zdrowia. Niestety tak się nie dzieje :( Sama w moim mieście organizuję darmowe i otwarte spotkania na wybrane tematy związane z dietą i zdrowiem. Chętnych do poszerzania swojej wiedzy nie brakuje. Zawsze dopytują się, zapisują, zadają mądre pytania. Mi takie spotkania sprawiają dużą satysfakcję i wiem, ze przyczyniam się do poprawy zdrowia innych.
Szkoda, że nie ma takich ogólnopolskich inicjatyw, które refundowałyby spotkania z dietetykiem chociaż w wybranych schorzeniach... Ale działam jak mogę, teraz lokalnie, ale kto wie... może kiedyś i na szerszą skalę :)

super Ania to opisałaś!,
tak sprawiedliwie, z dwóch punktów widzenia.
bo z jednej strony to zgroza, jakimi metodami "operuje" niekiedy tzw .służba zdrowia, często na smyczy i w kagańcu kampanii farmaceutycznych,
a z drugiej strony jest sobie "pacjent", który właśnie domaga sie tabletki!!,
a gdy próbujesz go uświadamiać, ze są inne, mniej inwazyjne metody,
to eee, to trzeba parzyć?, przykładać? być cierpliwym? aa to jemu sie nie chce.
wiec jest jak jest.

świetnie, ze @naila7894 porusza takie ważne tematy,
wtedy jej głos rozsądku (gdy pisze tez na inne tematy związane z dieta, stylem życia, szczepionkami)
już inaczej brzmi, bo poparty jest konkretnym życiowym doświadczeniem.

Dziekuje Dziewczyny - Ania to co robisz jest wg mnie nieocenione - sama chetnie bym to robiła - pomoc ludziom sprawia wiele satysfakcji i radości. Niestety nie mamy takiej widzy bo w szkole ucza nas o budowie pantofelka a powinni o tym jak działa nasz organizm i czego potrzebuje.
Rozku dziękuje za miłe słowa - tak tych doświadczeń troche mam i będęo tym pisała - racja, że ludzie idą na łatwizne niestety są już nauczeni ból rowna się tabletka więc lekarz + recepta. Na tym koniec ale miejmy nadzieje, że to się zmieni im więcej ludzi o tym mowi tym więcej ludzi usłyszy.

absolutnie TAK!
albo ile można zdziałać prewencyjnie, zanim pojawia sie kłopoty
(np.zawczasu dbając o kondycje, wzmacnianie odporności itd)

naila, przecież właśnie TO robisz, czyli pomagasz ludziom tutaj,
bo przekładasz tez swoje doświadczenia w konkretny język PRZEPISÓW,
to wszystko tez sie liczy :)

@anna.urbanska - świecisz pięknym przykładem i czuć, ze to Twoja pasja

Dzięki mam nadzieje, że mnie ktos usłyszy :P

Bardzo ciekawy artykuł. Podobnie jest ze ślepą kiszką o której również się mówi jakoby miała być bezużyteczna.

Dziękuje.Niestety tak to wygląda - trzeba się przed tym bronić i uświadamiać - ja uważam ze odciąć wyciąć można tylko w przypadku ratowania życia. We wszytskich innych są naturalne możliwości wyleczenia się bez konieczności skalpela.

Jestem podobnego zdania. Uważam, że z większości chorób czy dolegliwości można wyjść dbając o dietę i higienę emocjonalną.

dobrze, że coraz więcej ludzi zaczna mieć tego świadomość

Congratulations @naila7894! You have completed some achievement on Steemit and have been rewarded with new badge(s) :

Award for the number of comments

Click on the badge to view your Board of Honor.
If you no longer want to receive notifications, reply to this comment with the word STOP

To support your work, I also upvoted your post!

Do you like SteemitBoard's project? Then Vote for its witness and get one more award!

wszystko jest po coś w naszym ciele i nawet najmniejsza komórka ma swoją rolę a dzisiaj wszystko najlepiej wyciąć...