Udany debiut Brzęczka, Polska - Włochy (1-1)steemCreated with Sketch.

in #pl-sport6 years ago (edited)

Udany debiut Brzęczka, Polska - Włochy (1-1)

Reprezentacja Polski zremisowała 1:1 z Włochami w debiucie Jerzego Brzęczka w roli selekcjonera i pierwszym meczu w ramach Ligi Narodów.

Pierwszą okazje Polska miała już w 6 minucie, kiedy Robert Lewandowski dobrym podaniem obsłużył Piotr Zielińskiego. Niestety Zieliński nie wykorzystał sytuacji sam na sam z bramkarzem, oddał strzał w środek bramki i Donnarumma bez problemu obronił strzał Polaka.

Pierwsza bramka padła dopiero w 40 minucie. Polacy wysoko przejęli piłkę, i od razu posłali ją do Lewandowskiego, ten nie czekał zbyt długo i wrzucił piłkę do Zielińskiego, a ten zakończył akcje strzałem z woleja.

Na początku drugiej połowy Polacy mieli dobrą okazje do podwyższenia wyniku, Lewandowski w trudnej sytuacji oddał strzał, ale piłka poszybowała nad poprzeczką.

W 78 minucie meczu Jakub Błaszczykowski dopuścił się faulu w polu karnym. Próbował odebrać piłkę Chiesie, ale sędzia dopatrzył się przewinienia i podyktował rzut karny. Do karnego podszedł Jorginhio i pewnym strzałem w róg bramki pokonał Fabiańskiego.

P. Zieliński '40 (asysta R. Lewandowski)

Jorginho 78' (rzut karny)

Maradona zostaje trenerem!

Klub z Culiacan poinformował, że Argentyńczyk zastąpi zwolnionego w czwartek za słabe wyniki na początku sezonu Francisco Gameza. B

Kto wie, być może Maradona kiedyś poprowadzi jakiś wielki klub. Zbieranie doświadczenia w takim klubie na pewno mu w tym pomoże.

Znamy termin pierwszego El Clasico.

Prezes La Liga Javier Tebas potwierdził, że pierwsze El Clasico zostanie rozegrane 28 października (niedziela) o godzinie 16:15.

Spotkanie odbędzie się na stadionie FC Barcelony (Camp Nou).

Sort:

muy buen post

thank you :D

from nothing friend happy day

Udany debiut? Może gdyby nie to, że wpycha na siłę Błaszczykowskiego. Błaszczu zrobił wiele dla polskiej piłki ale w tym momencie jest bez formy i bez ogrania. Niecelne podania i nienadążanie za przeciwnikiem było widoczne gołym okiem. Jak dziecko ściął gościa który wybiegał z pola karnego. Brzęczek nigdy nie będzie dobrym trenerem jeśli będzie na siłę swojego siostrzeńca wpychał do składu.

Pierwsza połowa nie była zła :P Dopiero w drugiej połowie, kiedy Brzęczek zrobił zmiany, zaczęło się to czego nikt nie chciał widzieć. Na pewno przed nim jeszcze dużo pracy, w Nawałkę też nikt nie wierzył, a bardzo dobrze poradził sobie w reprezentacji. Na pewno trzeba dać mu szanse i poczekać na kolejne mecze.

Congratulations @ktl21! You have completed the following achievement on the Steem blockchain and have been rewarded with new badge(s) :