Jak zostać redaktorem Gameeit + Konkurs

in pl-publicystyka •  3 months ago

Robiąc produkt, jego twórca zna go na wylot. Obudzony o trzeciej w nocy, potrafi wskazać każdy szczegół i opowiedzieć jak działa. Zapomina się wtedy o tym, że z dzieła będzie korzystać odbiorca, który nie ma zielonego pojęcia o tym, jak chociażby uruchomić urządzenie, czy stworzyć konto w usłudze. Cóż, przyznam szczerze, że tak było z Gameeit, i dlatego powstał ten poradnik.

Pierwsze czego będziemy potrzebować, to konto w Steem. Sposobów na zdobycie jest mnóstwo - możecie założyć je za pomocą Steemit (długo trwa) , SteemFounders zapłacić STEEM, czy poprosić kogoś na Steem.chat lub discord polskiej społeczności.

image.png

Zakładam, że to się udało. Teraz musicie dokonać rejestracji na naszej stronie: Klik. Logujecie się za pomocą Steemconnect (bezpieczna forma logowania, w której nie przekazujecie nam swoich kluczy) i składacie aplikację o przyjęcie do grona autorów. Wysyłacie, i gdy tylko zostaniecie zaakceptowani, uzyskujcie dostęp do panelu redakcyjnego.

Od teraz jesteście pełnoprawnymi redaktorami Gameeit. By napisać tekst, klikacie w "Write new". Należy podać tytuł, wpisać piewsze słowa i umieścić link do miniatury (najlepiej hostingować na busy.org). UWAGA! link do miniatury podajemy bez znaczników, natomiast w tekście obrazki muszą być w formacie ![](link z busy). Zalecamy wysyłanie testu już po pierwszym akapicie - dzięki temu zapisze się on jako draft (zakładka "Your articles"), a Wy będziecie mogli go edytować nie martwiąc się, że komputer nagle padnie i stracicie wszystko. Gdy tekst będzie gotowy, możecie nas poinformować albo poczekać aż do niego zajrzymy. Najwygodniej będzie jeśli dołączycie do redakcyjnego discorda.

image.png

I to tyle filozofii jeśli chodzi o pisanie na Gameeit. A teraz kilka odpowiedzi na pytania:

Ile zarobię?

  • 70% tego ile zarobi post po odjęciu nagrody kuratorskiej. 10% idzie dla Engrave, 10% dla @bowess za korektę i 10% na utrzymanie domeny i rozwój.

Po co mam pisać u Was zamiast na własnym blogu?

  • Gameeit mimo wczesnej fazy wygląda znacznie lepiej niż typowe blogi na Steemit. Mamy kategorie, promujemy nasze artykuły i staramy się o kuratorstwa. Dodatkowo w przyszłości zostaną wprowadzone reklamy, a każdy autor będzie miał możliwość wypracowania sobie udziałów i dodatkowych wpływów przy dzieleniu zysków za dany okres.

Czy mogę napisać o X?

  • Nie mamy ściśle określonych wytycznych co do tekstów. Obecnie celujemy w nowe i niedocenione gry niezależne, nie mamy jednak nic przeciwko publicystyce, recenzjom sprzętu, strategiom w SM czy wspominaniu gier sprzed 20 lat. Oby było to interesujące i w miarę dobrze napisane. Przykład: Recenzja Gothic II nie ma sensu, gra ma ogromną popularność i prawie każdy już w nią grał, ale artykuł o tym jak ta gra zmieniła branżę - jak najbardziej.

Czy zapewniacie gry do recenzji?

  • Staramy się pozyskiwać kopie recenzenckie. Na ten moment udało nam się zdobyć kilka egzemplarzy gier niezależnich. Wszystko związane jest z popularnością - im większym serwisem będziemy, tym przychylniej patrzeć będą na nas wydawcy.

Czy są jakieś dodatkowe benefity?

  • Prowadzimy konkursy dla autorów. Ostatnio rozdawaliśmy startery do Steem Monsters o wartości 10$, natomiast niedługo rozpoczniemy promocję gry ReWorld Online.

W jakiej formie otrzymam wypłatę?

  • Dzięki HF 20 wypłaty są automatyczne, otrzymasz zarówno Steem/SBD jak i Steem Power.

Dokąd tupta nocą jeż?

  • Zapewne tupta w poszukiwaniu dżdżownic, które są jego głównym pożywieniem.

image.png

A teraz pora na mały konkurs. Pytanie: Skąd Litwini wracali? Najciekawszą odpowiedź nagrodzimy grą: One Finger Death Punch.
P.S. Nie wracali z nocnej wycieczki. ;)Artykuł autorstwa: @barbarossastudio, dodany za pomocą serwisu GameeIT

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

!tipuvote 0.3 hide