Pan Maleńczuk 🎤🎸🎶

in pl-muzyka •  3 months ago

Maciej Maleńczuk to polski wokalista i gitarzysta rockowy, poeta, a także osobowość telewizyjna. Uważany jest za jednego z najbardziej awangardowych i kontrowersyjnych polskich artystów muzycznych. I rzeczywiście, Maleńczuk jest nie do podrobienia - jest naturalny, dowcipny choć czasem także brutalny - bo takie jest też życie!

Maleńczuk.jpg

We wczesnej fazie swojej twórczości określany mianem „barda Krakowa”, często bowiem występował tam jako muzyk uliczny właśnie na ulicach Krakowa, choć także i innych większych polskich miast. Na początku wykonywał amerykańskie standardy bluesowe, potem zaczął pisać własne piosenki, których częstym tematem były przeżycia więzienne. Obecnie Maciej Maleńczuk nagrywa i występuje solo, jak również współpracując z zespołami Püdelsi, Psychodancing i Homo Twist.
Jego styl wspaniale oddają jego piosenki takie jak "Ostatnia Nocka", "Tango Libido", "Sługi za szlugi", "Synu" czy "Dawna Dziewczyno". Słychać w nich nie tylko jego wyjątkowy wokal i oryginalny styl gry na gitarze ale także nieskażoną niczym Wolność Słowa. To Maleńczuk w czystej postaci.

Oczywiście wklejam link do jednej z jego piosenek, wyżej nie wymienionych, Maciej Maleńczuk i Püdelsi - "Uważaj na niego" ⬇⬇⬇

Ja bardzo cenię jego autentyzm wykonania, przyjemnie mi się go słucha, a patrzenie na scenę gdy występuje wprost hipnotyzuje.
A wy, co sądzicie? Znacie? ✔ Słuchacie? ✔

Dla Pana Maleńczuka ode mnie serdeczne 100 lat oraz pomnożenia jego wspaniałej twórczości 🎶🔝🔝🔝✔✔✔

Do następnego razu 👋
AdaZone

Collage by @adazone
📷 http://viva.pl/moda/viva-moda/maciej-malenczuk-o-nowej-plycie-w-nowym-numerze-viva-moda-112970-r1/
http://wyborcza.pl/51,113768,22511001.html?i=1
http://bydgoszcz.naszemiasto.pl/artykul/maciej-malenczuk-wystapi-w-bydgoszczy-artysta-zaspiewa,4563514,art,t,id,tm.html
http://gdansk.naszemiasto.pl/artykul/maciej-malenczuk-i-psychodancing-w-klubie-scena-koncert,2720288,art,t,id,tm.html
http://zlubaczowa.pl/index.php/news/wydarzenia/138-lubaczow/1544-maciej-malenczuk-przyciagnal-tlumy-na-lubaczowski-rynek-zdjecia

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

Ten post został podbity przez użytkownika @mmmmkkkk311 i jego program #perpetuummobile. Z jego inicjatywy zostało przydzielone opiekunom Tag'ów po 10 SBD na wspieranie dobrych treści na platformie #steemit, ja dostałem na wspieranie Tagu #pl-muzyka.