Tata w domu...#2

in pl-kuchnia •  2 months ago  (edited)

kuchnia 3.jpg

Wczorajszy wieczór upłynął już spokojnie. "Szefowa" wróciła bardzo późno z pracy tak więc ja i moje gnomy ogrodowe oddawaliśmy się spokojnie rozrywce komputerowej, elektronicznej.
Musze nadmienić, że moje dziewuchy najchetniej nie schodziły by z komputera, telefonu a ja notorycznie z tym walcze...dając im oczywiście najlepszy przykład przesiadując na steemit wiele godzin, sic!

Kolacja upłynęła pod znakiem obiadowego spaghetti także nie musiałem się rozwijać w tym temacie. Dzieciaki bywają czasem zwyczajnie monotematyczne. To na dzisiejsze śniadanie zaczęły się lekkie grymasy i oczywiście skończyło się na tostach.

Do wykonania tostów z farszem "fantazja" (nazwa pochodzi od farszu tostowego serwowanego w jednej z restauracji, w której pracowała moja żona), potrzebujemy niewiele składników a jeszcze mniej czynności, lubię to:

-toster typu sandwich
-chleb tostowy, ja używam pszenny gdyż lepiej sklejają się jego brzegi pod wpływem temperatury ale śmiało można używać żytniego bądź innych zbóż, wybór dowolny, wiadomo jak dzieci reagują na ciemne pieczywo ;)
-kukurydza konserwowa
-szynka konserwowa
-ser żółty dowolny
-świeży szczypior, najlepiej z własnej doniczki lub ogródka, jak ktoś leniwy i nie sadzi to z ogródka sąsiada ;)
-świeżo mielony pieprz i odrobina soli, sól oczywiście himalajska, różowa, bo zdrowa przecież - hell to wpływ mojego"drugiego sumienia"

składniki.jpg

Samo wykonanie ogranicza się do pokrojenia szynki konserwowej i sera żółtego w piórka. Ten kształt dobrze się miesza w misce i ser idealnie się rozpuszcza wokół wszystkich składników pod chlebem tostowym, a testowałem wszystkie sposoby. Oczywiście każdy zrobi po swojemu. Ser tarkowany również spełni swoją rolę. Szynkę konserwową kupuję już krojoną w plastry odpowiedniej grubości, marudząc sklepowej najczęściej : - grubiej proszę, no jeszcze z pół milimetra. Jestem pewien, że uwielbiają mnie za to.

kukurydza.jpg

szczypiorszynka.jpg

ser.jpg

Po umieszczeniu wszystkich składników w misce, dodajemy dwie łyżki stołowe majonezu (w zależności od ilości składników), wystarczy , że wszystkie składniki będą lekko oblepione majonezem, chyba że ktoś lubi ilości serwowane w sałatkach jarzynowych, pełna dowolność. Doprawiamy dla smaku pieprzem mielonym i odrobiną soli. Sól tak naprawdę jest tutaj stosowana na przełamanie smaku gdyż kukurydza konserwowa jest stosunkowo słodkawa.
Wszystko dokładnie mieszamy.

pełny farsz.jpg

Teraz już pozostaje nam tylko umieścić farsz na chlebie tostowym i do sandwicha. Oczywiście trzymamy tost tak długo aż się zarumieni, w zależności od posiadanego urządzenia to będzie różny okres czasu. Mój leciwy sandwich grzeje mocno, pobiera przy swojej mocy tyle energii, że spokojnie zasiliłby jedną atomową łódź podwodną, tak więc na jedną partię schodzi mi max 1,5 minuty.

tost.jpg

Tosty nie wymagają specjalnego podawania. Moje gnomy ogrodowe lubią tosty pokrojone w trójkąciki. Dodatkowo można polać tost ketchupem lub dodać ketchup bezpośrednio do środka tosta przed podgrzaniem. Obydwa sposoby spełniają swoją rolę i dają smaczny efekt.

A to mój wierny helper, bez którego w wielu sytuacjach kuchennych bym sobie nie poradził, Drago, ogarnia absolutnie wszystko... co spadnie mi ze stołu bądź z ręki - I love u man!!

20190331_092913.jpg
*dla ciekawskich, tak, za obiektywem trzymam szynkę żeby się tak słodko prosto we mnie patrzył ;)

Ze swojej strony jeśli się skusicie na taki przysmak a'la fastfood, a zdrowy dla swoich pociech, życzę smacznego. Tym czasem oddalam się aby uskutecznić kolejną komputerową rozgrywkę z moimi gnomami. Dzisiaj chyba Minecraft!

minecraft.jpg

P.S. Kto wie może kiedyś jakiś gameplay zrobię z dzieciakami na naszym serwerze? Co wy na to?

Follow!Vote!Comment!

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!