BitShares na 3 miejscu w rankingu "CCID Global Public Chain Technology"

in pl-kryptowaluty •  7 months ago  (edited)

Chiński Instytut badawczy "CCID Global Public Chain Technology" umieścił #BitShares na 3 miejscu w swoim rankingu technologi blockchain. W kategorii "Basic-Tech" zajmuje 2 miejsce i myślę, że to właściwe miejsce po #EOS ;)

Trochę dziwi mnie jednak dość niska ilość punktów za "Creativity". BitShares to pierwszy na świecie łańcuch z konsensusem #DPoS uruchomiony w 2014 roku, a jego Smartcoiny są w istocie jednymi z pierwszych, jeśli nie pierwszymi smart-kontraktami — dajcie znać w komentarzu jeśli znacie wcześniejsze. W 2014 roku BitShares otwierał erę zdecentralizowanych giełd, razem z Counterparty (XCP) i NEXT (NXT). Dziś jest w ścisłej czołówce najmocniej wykorzystywanych blockchain na świecie i największym DEX, a realny biznes tworzony w oparciu o niego, tworzy wielki współdzielony giełdowy arkusz zleceń – to tak jakbyście składali zlecenie na Binance, a zamykało by je zlecenie złożone na Bitmarket. Do swojego portfela BitShares, można się zalogować przy użyciu tych samych danych uwierzytelniających na wszystkich istniejących giełdach.

Najważniejsze giełdy; portfele on-line BitShares.

Interfejsów jest więcej, nie wszystkie one oferują bramki do innych kryptowalut i nie wszystkie znacząco różnią się od giełdy referencyjnej, dlatego ich nie wypisywałem.

Tu możecie przeczytać o Smartcoinach takich jak SNPFH (S&P500), TWENTIX i HERO, ale są też inne ciekawe eksperymenty takie jak HERTZ, czy CUBED.CNY na tym polu kreatywności na pewno nie brakuje.

Pocieszające jest to, że pnący się w górę rankingu BitShares nie zmienił się wiele jeśli chodzi o rdzeń (cykl to 2 soft-forki rocznie), co oznacza że zmienia się głownie wiedza CCID na temat BitShares, a ta pewnie jeszcze nie jest pełna i dlatego liczę na dalszy wzrost punktacji za kreatywność.

Więcej informacji o #Bitshares w języku polskim znajdziesz na:

Facebook [PL]: https://www.facebook.com/groups/BitsharesDexPL/
Telegram [PL]: https://t.me/Bitshares_DEX_PL
Twitter [EN]: https://twitter.com/FractalNode
Steemit [EN, PL]: @fractalnode

Portfel Bitshares

Bitshares i Steemit wykorzystują przyjazne nazwy kont, zamiast trudnych do zapamiętania adresów znanych z Bitcoin.

Nazwa konta to Twój Adres!

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

Dla mnie ciekawsze jest to, że STEEM jest #6 ;)

·

wydaje mi się że mało mu dali jeśli chodzi o aplikowalność #steempress robi robotę, również https://steemprojects.com/ pokazuje spore zaangażowanie, no i też jest masa alternatywnych interfejsów i przypadków użycia. "Creativity" też mogłoby być większe na moje. Dlatego wydaje mi się, że jeszcze dużo pracy przed nimi w odkrywaniu funkcjonalności tych wszystkich projektów.

·
·

albo wygrywa ten, który sypnie szmalem :D

·
·
·

myślisz że EOS sypnął szmalem?

·
·
·
·

Kto wie? Nie zdziwiłbym się :P

·
·
·
·
·

BitShares nic nie dał za 3 miejsce, musiałoby być głosowanie. EOS też sam się broni, ale wiem że piszesz dużo Bitcoinie, więc pewnie masz jakieś zastrzeżenia do EOS. Chętnie popiszę na ten temat jak Ci się będzie chciało. Wal śmiało!

·
·
·
·
·
·

Napisz czy kryptowaluta powinna mieć system banowania użytkowników :D

·
·
·
·
·
·
·

ECAF został zdjęty w głosowaniu społeczności.


Nie znam wszystkich spraw jakimi zajmował się ECAF, ale były i są nadal przypadki Phishing'u w których ktoś robi stronę i podszywa się pod jakiś sharedrop i prosi o klucze prywatne, potem ludziom kasa znika i da się to łatwo zweryfikować i prześledzić tokeny. Nie widzę nic złego żeby złodziejowi rowerów odebrać rower i oddać go właścicielowi.
Rozumiem że chodzi Ci o sytuacje, gdzie jakaś grupa będzie zabierać lub cofać transakcje "Kowalskiemu", ale taka sytuacja nigdy nie miała miejsca, no i nikt nie kupował by tokenów w takich łańcuchach. Poza tym BP muszę być jednomyślni, a o to też nie łatwo i nawet była taka sytuacja która przez jednomyślność nie doszła do skutku, pomimo tego że sprawa była oczywista. Ale nie śledziłem tego, aż tak, bo mam zaufanie do tego łańcucha - przynajmniej w tej chwili.

Możesz o tym myśleć jak atak 51% w Bitcoin, z tą różnicą, że w tym przypadku musiałby być to atak 100% (21 BP), więc traktuje to jak ficzer, a nie jako słabość.

Proponowane są rozwiązania ułatwiające wykorzystanie multi-podpisu dla użytkowników, bo ten jest dość zaawansowany. W sumie EOS dziedziczy to rozwiązanie po BitShares, jest to też w STEEM, ale nie jest to wyeksponowane. W praktyce władze nad 1 kontem można oddać w ręce nawet 1000 kont, a dokładniej 1 konto może być zarządzane przez 10 kont i każde z tych 10 kont, może mieć 10 kont współwłaścicieli i każde z nich może mieć 10 kolejnych współwłaścicieli.

YOU JUST GOT UPVOTED

Congratulations,
you just received a 13.43% upvote from @steemhq - Community Bot!

Wanna join and receive free upvotes yourself?
Vote for steemhq.witness on Steemit or directly on SteemConnect and join the Community Witness.

This service was brought to you by SteemHQ.com