Codziennik #10 - Wydanie specjalne

in pl-historia •  last month

piZap_1555036752257.jpg

Oto nowy numer Codziennika, waszego głównego źródła informacji. Tutaj znajdziecie najważniejsze wydarzenia na #polish a także poznacie sekrety, o których większość z nas i was nie miała bladego pojęcia.

W dzisiejszym numerze:

  • Wojna na #polish. Codziennik schodzi do podziemia. Relacja z frontu.

Wojna na #polish. Codziennik schodzi do podziemia. Relacja z frontu.


Zaczęło się niewinnie. Nikt nie spodziewał się takiego obrotu sprawy. Wszyscy myśleli, że te błyski, to tylko wiosenna burza, która przejdzie gdzieś bokiem. Nikt nie pomyślał, że wspomniane błyski to początek wojny, która wstrząsnęła całą społecznością Steem, chociaż wielu spodziewało się takiego obrotu sprawy. Zapraszamy do relacji z frontu.
tvpis5d9eac.jpg

Pierwsze oznaki wojny

Zdarzyło to się już kilka miesięcy temu, kiedy Diosbot przestał być wsparciem dla wszystkich osób na Steem. Wsparcie dostali kuratorzy różnych, większych głosów oraz ludzie dążący do rozwoju platformy. Wiele kontrowersji budziła ta decyzja Ferviego, jednak Naród przełknął tę gorycz i dalej tworzył swój kontent. Wśród osób, które dalej otrzymywały wsparcie był on - @hallmann. Człowiek tradycji, historii, fotografii, Fundacji i kurator Perpetuummobile oraz Wise.

Swego czasu utracił on wsparcie od Ferviego, co było kołem napędowym do obecnego konfliktu. 10 kwietnia 2019 roku, to właśnie ta data będzie zapisana do kart historii polskiego Steema (zaraz obok tzw. Katastrofy smoleńskiej), jako budząca kontrowersje akcja wywołująca społeczne ruszenie.

Oberwało się wszystkim, którzy używają #pl-artykuly do własnych celów zarobkowych. Czym zatem jest artykul? Sprawdziliśmy i takiego słowa nie ma w języku polskim. Więc o co wojna? O kasę.

Początek walk

10 kwietnia 2019 roku w godzinach popołudniowych został rzucony granat zaczepny z informacją cogodzinnym bombardowaniu #polish z konta @bezkresu. Większość zaniemówiła i czekała na rozwój zdarzeń. Pierwszy atak rakietowe a za nim 2 kolejne dały się we znaki społeczności jak i samemu @fervi'emu. Odzew na 4 dywanowe naloty był całkiem duży zarówno zwolenników jak i przeciwników rewolucji. Powstała również riposta naszego redaktora naczelnego @baro89, ale odrazu została skrytykowana przez sojuszników KBK. Przecież mógł walczyć wraz z innymi, a on napisał post i jeszcze włączył monetyzację, czym rozwścieczył obie strony zajmując trending @polish.

Do momentu publikacji przez @baro89, większość czekała w swoich okopach, aby w końcu ruszyć ze swoimi działami na wroga. Następnie uruchomił się drugi kolektyw, aby stłamsić nieco zapały obu stron (albo jednej), ale bez skutku.

Oliwy do ognia dodał na drugi dzień znany dziennik na Steem, któremu zarzucono propagandę i został ostrzelany z lekkiej amunicji, lecz kolektyw nie spał i użył w swojej obronie artylerię mocniejszego kalibru, która powstrzymała dalszy atak. Takich zysków z panującej wojny, znany już Wizjer, nie odnotował od ponad roku.

Obecnie toczą się pojedyncze walki na feedzie #polish oraz dokuczliwe komentarze obu stron wytykajace błędy. Czy to początek nowej, długiej wojny w cybernetycznym świecie? Czas pokaże.

Codziennik schodzi do podziemia

Wszyscy dziennikarze Codziennika są zaniepokojeni rozwojem sytuacji. Dlatego znów nie pobrali wynagrodzenia za swoją pracę. Za pieniądze zebrane z kampanii musieli kupić kamizelki z napisem "Press" oraz ochronne hełmy, które mają zapobiec ewentualnemu dostaniu rykoszetem w głowę.

Mamy nadzieję, że będziemy mogli dalej relacjonować dla Państwa przebieg wydarzeń, dlatego postanowiliśmy zejść do podziemia, by tam redagować nasz Codziennik.

Tymczasem, niech żyje wolna Polska, precz z komuną!

Korespondent wojenny
@baro89


To wszystkie informacje jakie przygotowaliśmy w tym numerze Codziennika. Oczekujcie kolejnego numeru, który pojawi się już niebawem.


Powyższy post nie ma na celu obrażenia kogokolwiek, a służy jedynie do skomentowania w humorystyczny sposób (z przymrużeniem oka), obecnych sytuacji na polskim Steemie.

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

Symboliczna flaga (1%), bo nie rozumiem, czemu jedni mogą prześmiewać, a drudzy nie mogą zrobić specjalnego wydania swojego wizjera.

W obydwu przypadkach nie powinno być flagi

·

A jaki ja mam związek z flagami Wizjera?

Posted using Partiko Android

·
·

Przecież masz wytłumaczenie

Symboliczna flaga (1%), bo nie rozumiem, czemu jedni mogą prześmiewać, a drudzy nie mogą zrobić specjalnego wydania swojego wizjera

Na wojnie nie ma sprawiedliwości :D To jest manifest przeciwko nierównemu traktowaniu.

Osoby, które flagowały, tu upvotują, a oba wydania "gazet" dotyczą tego samego opisu sytuacji po opublikowaniu postu @hallmana. "Wredność" wizjera polegała na poświęceniu całego wizjera jednemu autorowi, ty poświęcasz cały tygodnik jednej sprawie, zamiast kilku, czyli też jesteś wredny :D Wiem, że to głupie, ale nie nadążam za logiką wcześniejszych flag, to moja też nie musi być logiczna.

Dla przeciwwagi flaga (1%) i jest to element humorystyczny, choć porusza poważne sprawy. Zdejmę Ci ją jutro, jak Ci przeszkadza.

Kwiat w twoją lufę 🌹

·
·
·

Co do flag, flagi mi nie przeszkadzają, chodziło tylko o komentarz, zresztą wiem, że jeszcze nie raz je dostanę 🚩

Co do Wizjera:
Może to dlatego, że u mnie jest to wyjaśnione, że jest to "humor", a tam trzeba się domyślić. Dosłownie garstka osób głosowała tam, ale są osoby, które zostawiły swój głos i tu i tam😁

I teraz pytanie:
Czy na Steemie jest wszystko równo traktowane?

Wydanie na dzisiaj miałem zupełnie inne, ale nie mogłem się powstrzymać, żeby o tym nie napisać 😁

·
·
·
·

Co do Wizjera:
Może to dlatego, że u mnie jest to wyjaśnione, że jest to "humor", a tam trzeba się domyślić.

Tam nie było humoru, ale jeśli się z czymś zgadzam i chcę poświęcić temu wydanie swojej serii, to gdzie przewinienie? Wizjer zwraca uwagę na ciekawe posty, jeśli uznali sprawę za ciekawą, to warto ją nagłościć, choćby do wciągnięcia ludzi w dyskusje.

ps. Nie dyskutuj, bo zaś dostaniesz po głowie;)

·
·
·
·
·

🤐

Posted using Partiko Android

Rozumiem satyrę i poprzednie części były nawet niezłe, ale ten odcinek jest żałosny i nieśmieszny, w dodatku wprowadza w błąd i dodatkowo znów kreuję retorykę wojny.

·

Rozumiem, że ktoś może nie rozumieć żartu. Liczę się z krytyką.

Posted using Partiko Android

Oberwało się wszystkim, którzy używają #pl-artykuly do własnych celów zarobkowych.

Bynajmniej. Oberwało się Ferviemu za niskiej wartości posty, które podbija sobie "narzędziem dla ekspertów". Nie botem, tylko narzędziem dla ekspertów. Przykładem jest najnowszy post, w którym stawia tezy, których nie potrafi poprzeć żadnym merytorycznym źródłem.

Twoja riposta, @baro89, była merytoryczna, wnosiła coś nowego i weryfikowała informacje, których sam nie wymyśliłem, ale wyczytałem na stronie TVN24. W "normalnych" warunkach nie posiłkował bym się takim źródłem, ale to był eksperyment, który zakładał napisanie artykułów w dość ograniczonym czasie.

This post is supported by $1.58 @tipU upvote funded by @voxmortis :)
@tipU voting service: instant upvotes + profit sharing tokens | For investors.

·

Dzięki @voxmortis za wsparcie! 😉

Posted using Partiko Android

między smoleńskiem a 10 kwietnia był jeszcze wrześniowy hardfork - wtedy to sie dopiero działo. musimy pamiętać aby nie zapomnieć o tych wydarzeniach. drzewo bez historii jest jak naród bez korzeni

·

I jak ryba bez roweru!

·

Szkoda, że nikt nie opisał, można by zawsze wrócić do takich wspomnień... Chociaż każdy wie co wtedy się działo. Niestety nowicjusze nie mają pojęcia

Posted using Partiko Android