73# To owo i takowo - MTG arena wprowadzenie i omówienie

in pl-gry •  6 months ago  (edited)


Hej jako, że pogrywam trochę w karcianki online. Postanowiłem zrobić małe wprowadzenie może dla graczy nowych i którzy chcą usłyszeć kilka rad jak tworzyć talie czy jak wygląda gra.Na screenie widać z mojego widoku gry. Mój nick w grze jak coś to : Superhantaro1. W prawym górnym rogu widzimy ikonkę golda i specjalnej waluty diamentów ( przynajmniej ja je tak nazywam). Za golda można kupować pakiety kart, których rodzajów do wyboru jest 5. - to w każdym rodzaju można zdobyć dobre karty.


Istnieje także kilka trybów gry w turniejach do kilku zwycięstw. Dostajemy za wygrane proporcjonalnie gold, diamenty czy też pojedyncze karty lub nawet pakiety kart. Trzeba w większości przypadku włożyć kapitał własny - uzbierany gold np: 500 golda, lub za same diamenty lub do wyboru. Oczywiście nagrody za specjalną walutę dają lepsze wygrane. Najlepiej mieć dużo wygranych to z nagród będziemy zadowoleni.


Przy all play modes można zmieniać czy gdy szukamy gry pokazuje nam 2 tryby czy wszystkie. Przechodząc do dołu strony widzimy Questy do wypełnienia danego dnia. Pierwsze dni naszej gry będą specjalnie wynagradzane będziemy mogli otrzymać za granie czy za wygrywanie gier - całe talie podstawowych talii ( jest chyba 10 czy 12, choć może być ich inna liczba). Zdecydowanie warto robić te misje. Alternatywnie możemy rozwiązać talie i zrobić z danych kart własną, mieszaną wersję. To na początku także otrzymujemy darmowe talie podstawowych kart do grania.


Nagrody otrzymujemy do 15 meczy wygranych danego dnia chyba , że jest specjalna misja. To jednego dnia gry otrzymujemy jakieś 1000- 2000 golda za misje podstawowe, nie licząc dodatkowych nagród za 15 wygrane. Co daje, że po miesiącu gry mamy przynajmniej 10 talii w naszej kolekcji. Dodatkowo wiele otworzonych pakietów z kartami. Co jest dobrym przygotowaniem do zrobienia sobie solidnego 1,2, czy 3 decków. Polecam na początek grac Merfolkami ( niebiesko- zielona), Zielona talią z dinozaurami czy oparta na leczeniu ( biała talia). Wystarczy wymienić kilka kart i mamy naprawdę mocą talie do rywalizowania z innymi graczami. Nie będę omawiał wszystkich umiejętności, bo to wszystko i jeszcze więcej jest w samouczku. Jedynym problemem, że gra nie wspiera języka polskiego. W linkach poniżej podałem stronki, które zawierają top tiery decków do tworzenia jak nie mamy specjalnego pojęcia lub pomysłu. Dodatkowo warto wspomnieć w grze panuje system , że można dostać kartę za którą możemy stworzyć dowolna kartę jeżeli zgadza się jej rzadkość.

System kart jest podobny jak w HearthStone tylko nazewnictwo jest inne. Plusem jest szybkie wyszukiwanie graczy. Trochę porażką brak możliwości dodania do znajomych, choć ostatnio dodali możliwość wyzwania innego gracza. Jakiś postęp jest jednak brakuje jakiegoś rankingu i laddera. Plus gierka jest darmowa.

Grafika może być ustawiona na dobrej rozdzielności. Gram z miła chęcią w nią i wspominam czasy, gdy graliśmy całe dni w liceum z kolegami w papierową wersje. Wtedy najlepsze były elfy i artefakty. Jak to bywa MTG są jakieś generacje kart, jedne odchodzą, innymi nie można grać na turniejach, ale to raczej skomplikowana sprawa jest i trzeba być nerdem, aby to wiedzieć.


 Dziękuję za uwagę !!! Mam nadzieję, że coś rozjaśniłem o grze.


Źródła: https://www.mtggoldfish.com/

https://mtgdecks.net/Standard

Obrazek : https://www.reddit.com/r/magicTCG/comments/774kil/mtg_arena_battlefield_survival_guide/

MTGArenaPro.com

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!