24# Seriale i filmy - Liga Sprawiedliwych: Kryzys na dwóch Ziemiach

in #pl-filmylast year

        

Siema dziś omówię film osobny ( typu move) choć są dodatkowo seriale Liga Sprawiedliwych i  Liga Sprawiedliwych Bez Granic. Film jest powiązany bezpośrednio z serialami, konkretnie chodzi o film: Liga Sprawiedliwych: Kryzys na dwóch Ziemiach. Jak dobrze pamiętam kiedyś już oglądałem tą animacje, dwa tygodnie temu z dużą przyjemnością jeszcze raz obejrzałem ten film.


Jest to jeden z kilku filmów z ligą sprawiedliwą: Liga Sprawiedliwych : Nowa Granica (2008) , Liga Sprawiedliwych: Zagłada ( 2012). Liga Sprawiedliwych: Kryzys na dwóch Ziemiach jest z 2010 roku. W podstawowej fabule występują:  Batman, Superman, Wonder Women, Flash, Zielona Latarnia i Marsjanin. W tej ekranizacji mamy akcje na dwóch ziemiach, gdzie jest poruszony wątek nieskończenie wielu alternatywnych ziem. 

                   


Trochę o fabule: W świecie oryginalnego Universum bohaterowie starają się sprawiedliwie rządzić i stosować się do praw człowieka. W przeciwieństwie na drugiej ziemi antybohaterowie są kojarzeni z siłą i samowolką. Żadne z państw ich nie zamknie, bo się ich boją. Nawet jak się im to uda przekupią władzę lub siłą uciekną. Mamy do czynienia z alternatywnymi wersjami z ziemi głównej. Np: zamiast Supermana jest Ultraman, Batmana jest Owlman, Wonder Women jest Superwoman, Zielonej Latarni jest Power Ring, można jeszcze długo wymieniać.


Akcja przyspiesza, gdy Lex Luthor normalnie jest przestępcą i powinien być w więzieniu, pojawia się na komisariacie Policji. Błyskawicznie zostaje poinformowana Liga Sprawiedliwych, okazuje się, że jest to alternatywny Lex z innej niż nasza Ziemia. Dowiadujemy się później, że przybył na tą ziemię prosić o pomoc i  jest ostatnim członkiem Ligi Sprawiedliwych w jego świecie. Początkowo nasi bohaterowi są przeciwni pomocy nieznajomemu jednak ostatecznie po głosowaniu postanawiają pomóc nowemu przybyszowi. Fabuła jest bardzo fajna i pomysł Owlmana jest niezłą niespodzianką. Jego pomysłem jest zniszczenie Ziemi-0, która zniszczona prawdopodobnie zniszczyłaby inne ziemie. Na szczęście nasz Batman wznosi się na wyżyny intelektu i pokonuje wrogiego Owlmana.

                            Dziękuję za uwagę !!!


Źródła: archiwum.stopklatka.pl/multimedia/92897,movie,281304,liga-sprawiedliwych-kryzys-na-dwoch-ziemiach#galeria

www.opensubtitles.com/pl/subtitles/justice-league-crisis-on-two-earths-2010-dvdrip-xvid-avi

pl.wikipedia.org/wiki/Liga_Sprawiedliwych:_Kryzys_na_dw%C3%B3ch_Ziemiach

Coin Marketplace

STEEM 0.21
TRX 0.02
BTC 11841.61
ETH 399.65
SBD 1.03