BOOM

in pl-artykuly •  7 months ago  (edited)

Wtorkowy wieczór na długo zapadnie w pamięć wszystkim mieszkańcom naszego miasta. Kolumna utrzymująca trzy białe orły runęła z łoskotem, który umarłego postawiłby na nogi. Na miejscu natychmiast zjawiła się policja, uprzedzając straż pożarną oraz pogotowie. W wyniku katastrofy szczęśliwie nikt nie ucierpiał.

– Uf, i dobrze, trochę miałem stracha.

– Zamknij się, Willi! Czytaj pan!

Hałas natychmiast ściągnął na Błonia wielu zaniepokojonych obywateli. Zaczęły się spekulacje, które z całą pewnością nie ułatwiały pracy służbom porządkowym.

– W chwili obecnej policyjni technicy wykluczyli dwie z trzech podstawowych hipotez – mówi rzecznik komendy wojewódzkiej policji, Alicja Muskała-Tapir. – Z całą pewnością nie mamy do czynienia z atakiem terrorystycznym ani aktem wandalizmu.

– Co?!

Zdaniem techników, mamy do czynienia z nękającymi miasto ruchami tektonicznymi, które dały o sobie znać przy katastrofie budowlanej na Zamku Książąt Pomorskich.

– Jakie przeklęte ruchy tektoniczne! Przecież to nie Japonia!

Policja zapewnia, że nie ma powodu do obaw, a mieszkańcy mogą spać spokojnie. Solidne konstrukcje domów i kamienic nie są w żaden sposób narażone na tego typu działania.

– Co ci durnie do cholery wymyślili! Jakie ruchy tektoniczne! Przecież nie da się przeoczyć wybuchu spowodowanego granatami ręcznymi.

– Najwyraźniej nie doceniliśmy naszych przeciwników – mruknął filozoficznie Wilhelm Meise.

– A raczej ich przeceniliśmy! Jak można być aż takim idiotą, żeby nie zauważyć terroryzmu w tak jaskrawej postaci! – wściekał się Helmut.

– Może trzeba by im powiedzieć! – zaproponował jego przyjaciel.

– Ma pan rację, kolego. Najlepiej osobiście i na komisariacie.

– Czyś pan zdurniał?! – rozdarł się Fuchs. Najwyraźniej nie zauważył mało subtelnej ironii ukrytej w wypowiedzi wspólnika.

– Co to ma być, panie Wiesel! Co to znaczy, do cholery!

– Że byliśmy dotąd zbyt łagodni…

https://pixabay.com/en/boom-explosion-sound-detonation-2028563/Posted from my blog with SteemPress : http://www.krasnal.ml/2019/02/07/boom/
Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

!tip 0.2 hide