Konkurs #pl-art #1 - Zegar rdzą nadżarty

in pl-art •  last year

Zegar rdzą nadżarty

Jak już kiedyś wspominałem w jednym ze starszych wpisów po godzinach zajmuję się robieniem zegarów. Mój ostatni wyczyn postanowiłem zgłosić do pierwszej edycji konkursu #pl-art.

Do stworzenia tarczy użyłem standardowo stali, jednak tym razem gorącowalcowanej ze względu na swoje dekoracyjne właściwości. Taka stal posiada na swojej powierzchni efekty uboczne powstałe w hucie, takie jak np. zendra. Oczywiście takich efektów można się pozbyć i w przemyśle zazwyczaj najbardziej pożądana są "czyste" arkusze, jednak ja osobiście lubię widzieć te naturalne niedoskonałości powierzchni. Stal gorącowalcowana jest także ciemniejsza od walcowanej na zimno.

Następnie przez kilka dni hodowałem na niej rdzę, skrapiając ją naprzemiennie silnie mineralizowaną wodą oraz wodą z solą. Powstałe "cętki" utrwaliłem lakierując tarczę metodą proszkową, dzięki czemu sama rdza pociemniała tracąc rudy kolor i wtopiła się kolorystycznie do stali.

Do zegara dobrałem białe wskazówki, silnie kontrastujące z tarczą oraz standardowo cichy mechanizm płynący.

4.jpg

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

Piękny zegar! Super design; trzymam kciuki za powodzenie w konkursie!!

Zaskakujący efekt wizualny! Kojarzy mi się z powierzchnią jakiegoś nieznanego księżyca.

·

I do tego płaski jak ksiezyc i ziemia

·
·

Ja mam tendencję do patrzenia rozbieżnego (to takie od widzenia stereogramów) i dla mnie ten księżyc momentalnie przestaje być płaski. ;)

Really nice design. Keep making good work :)

Piękny!

Ale piękny i oryginalny! czekam na więcej ;)