NOIZ CHAIN ile REKLAM YÖNETİMİ

in noizchain •  5 months ago

Logo.png

NOIZ Chain projesi internette gezinen her kullanıcının dertlerinden biri olan bir anda karşımıza çıkan alakasız reklamlar ile alakalı problemleri çözmek üzere geliştirilmiş bir blok zincir projesidir. Sadece blok zincir teknolojisini değil aynı zamanda geleceğimizin en önemli teknolojilerinden olacağı şimdiden belli olan yapay zekayı da projeye entegre ederek geliştirilmiştir.

Hepinizin malumu üzere bir ürünü, projeyi hatta bir fikri bile satmak için iyi bir tanıtım aşaması zorunludur, aksi halde satmaya çalıştığımız ürün ne kadar iyi olursa olsun piyasalarda tanınmayacak ve dolayısıyla istenilen satış rakamlarına ulaşılamayacaktır. İyi bir tanıtım ise hedef kitle odaklı reklamlardan başlar. Rastgele yapılacak reklam ve tanıtım programları eğer hedef kitleye yani alakalı müşteriye ulaşamaz ise başarıdan söz etmek çok güç olacaktır.

İnternetteki olanakların sınırsızlığından dolayı dijital reklamlarda bir çok sahtekarlık mevzu bahistir. Özellikle bot adı verilen özel bilgisayar programları dijital internet reklamlarına sanal tıklamalar ile izlenme sağlamakta ve reklam verenler için büyük problemler yaratmaktadır. İzlenme üzerine ödeme antlaşması sonucu reklam veren bu sahte tıklamalar sebebiyle hem istediği müşteriye ulaşamayarak gerekli satışı yapamıyor hem de ekstra reklam ücretleri ödüyorlar. Sahte tıklamaların sebep olduğu yıllık kayıp yaklaşık 19 milyar dolardır.

İnternet kullanıcısı açısından baktığımızda ise, alakasız reklamlar ile dijital bir tacize maruz bırakılan internet kullanıcısı hak ettiği kaliteli içeriğe ulaşmakta güçlük çekiyor. Banner adı verilen reklamlar öyle boyutlara ulaştı ki insanlar artık 2-3 kez tıklamadan istenilen siteye ulaşamaz oldu.

noiz.png

İşte tüm bu problemleri analiz eden NOIZ Chain ekibi bu problemlerin çözümünü blok zincirde buldu ve bu projeyi hayata geçirmeye karar kıldı. Blok zincir üzerine kurulan platform yapay zeka ile çalışacak ve müşteri odaklı hedef kitleye özel reklamlar ile verimliliği artıracak. Blok zincirin kullanıcılarına sunduğu şeffaflık ve güvenlik bu projede de başrol oynayacak ve artık sahte izlenme, alakasız içerik gibi problemler tarihe karışacak.

Yine blok zincirin en önemli faydalarından olan aracısız işlemler sayesinde reklam veren direkt olarak müşteri ile iletişim halinde olabilecek. Özellikle son yıllarda inşaların en önemli problemi haline gelen kişisel verilerin 3. kişilerle paylaşılması durumu da NOIZ Chain projesinde mümkün olmayacak.

maxresdefault.jpg

NOIZ Chain ekibi tarafından platform üzerindeki etkinliklerde kullanılabilecek olan NOIZ Token Ethereum platformunda ERC 20 standartlarında geliştirilmiştir. NOIZ token aynı zamanda kripto borsalarda işlem görecek bir kripto para olduğundan dolayı yatırım aracı olarak da değerlendirilebilecektir. Toplam miktarı 400 milyon adet olan NOIZ tokenin % 45’i ico sürecinde satışa arz edilmiştir. Ico sürecinde 1 NOIZ için 0,25 dolar değer biçilmiş ve yatırım yapmak isteyenler için ETH ile ödeme seçeneği mevcuttur. Projenin minimum yatırım alma hedefi (soft cap) 10 milyon dolar, maksimum yatırım alma hedefi (hard cap) ise 25 milyon dolar olarak belirlenmiştir. Satışa sunulan tokenlerin dışında kalan miktar, % 20 proje ekibine, % 10 yardım fonu, % 8 danışmanlara, % 1 rezerve ve % 2 ödül programlarına ayrılmıştır. 15 Haziran – 15 Temmuz arasında ön satış aşaması yapılmakta olan projenin topluluk satışıda ön satışı takiben 15 Ağustosa kadar sürecektir.

NOIZ Chain projesi dijital medya sektöründe 17 yıllık tecrübeye sahip Andy Ann ve 18 yıllık tecrübeye sahip Ricky Goswami adlı iki girişimci tarafından kurulmuş ve yine bu isimler gibi genç ve dinamik bir takım ile desteklenmektedir. Alan Rutherford, Alvin Foo, Keda Che ve Nick Chan Mh isimleri ise projeye danışmanlık yapmaktadırlar.
Dijital reklam dünyasına yeni bir bakış açısı getirecek NOIZ Chain projesi hakkında daha detaylı bilgi almak isteyen takipçilerim için projeye ait sosyal medya hesaplarını aşağıda listeleyerek makaleme son veriyorum. Hepinize bol kazançlar dilerim.

NOIZ CHAIN SOSYAL MEDYA
• Web: https://bit.ly/2N0xmfY
• Telegram: https://bit.ly/2KHKjd7
• Whitepaper: https://bit.ly/2tQAL8Z
• Twitter: https://twitter.com/NOIZchain
• Facebook: https://www.facebook.com/NOIZchain
• Linkedin: https://www.linkedin.com/company/noizchain/
• Medium: https://medium.com/@Noizchain
• Btt Ann: https://bitcointalk.org/index.php?topic=3641176
• Btt Bounty: https://bitcointalk.org/index.php?topic=3645663.0

My Btt Username: brkttlv
My Btt Profile: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=1750136

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

Kripto piyasasında iz bırakacak kalıcı projelerden biri olmaya aday


Merhaba, yazınız @kusadasi ve @try-market tarafından yürütülmekte olan Kürator Projesi kapsamında seçilmiştir ve oylanarak desteklenecektir.
Yazılarınızda #cointurk etiketini kullanarak projemize dahil olmaya devam edebilirsiniz. Diğer projelerimiz hakkında bilgi alabilmek için @kusadasi'nı takip edebilir ve CoinTurk Discord Kanalı'na katılabilirsiniz.

Farklı bir proje olarak kripto dünyasında yerini alabilir.

Noiz Chain, reklamcılık sektörüne yeni bir soluk getirecek devrim niteliğinde bir proje ICO'da başarılı olacağına inanıyorum

proe gördüğüm kadarıyla doğru hedef kitle amacıyla piyasaya çıkma peşinde. Eğer bu başarılabilirse büyük bir devrim olur

Kişisel bilgilerin güvene alınarak 3, kişilerle paylaşılmaması oldukça iyi . Güvenlik sorunu yaşadığımız bugunlerde projeye artı değer katacaktır.

kaliteli bir proje takip edilmeli bence.

Artık NOIZ ile anlaşılan temiz interneti kullanabileceğiz, internet sitesinden para kazanmaya yeni bir çözüm önerisi olmuş

İnternetin reklamsızlaştırılması mining olayı ile bütünleştirilmiş-tek kelimeyle mükemmel bir öngörü.

platform yapay zeka ile çalışacak ve müşteri odaklı hedef kitleye özel reklamlar ile verimliliği artıracak.

alakasız reklamlar ile alakalı problemleri çözmek üzere geliştirilmiş bir blok zincir projesi olarak karşımıza çıkıyor. bugunlerde çokça duydum ismini burada okuma fırsatı oldu. tesekkurler açıklayıcı yazı için..

alakasız reklamların durmadan karşımıza çıkıyor olması gerçekten rahatsız edici. özelliklele bilgisayar başında çocuklarımızla vakit geçirirken ahlak dışı bazı görüntülerin ansızın karşıma çıkması beni çocuklarıma bilgisayarkullandırma konusunda tedirgin ediyor. ancak bu tip projeler ile daha güvenli olabiliriz