Mbaye Diagne için İlginç Teklif

in marlians •  21 days ago 

Galatasaray’ın Falcao transferini spor haberlerini yakından takip eden herkes biliyordur. Galatasaray bu transfer öncesinde kadrosunda bulundurduğu Mbaye Diagne’yi iyi bir fiyata satmak için çalışmalarını başlatmıştı.


Source

Bu çalışmalar sürerken Diagne için şaşırtan bir haber Belçika’dan geldi. Belçika ekibi, sarı kırmızılı kulübe Diagne için ilginç bir teklif sundu.


Source

Teklifin ayrıntılarına geçmeden önce Belçika takımının durumundan bahsedelim. Bildiğiniz üzere Belçika, iki forvet oyuncusunun sakatlığının ardından ciddi anlamda acil bir golcü arayışına girmişti.

Belçika ekibi yani Anderlecht yöneticileri, Mbaye Diagne için Galatasaray’a kiralama teklifini sundu. Teklifte Belçika ekibi Diagne’nin maaşının 2 milyon Euroluk kısmını ödeme önerisinde bulundu.

Ancak bu teklife Galatasaray’ın nasıl bir cevap vereceği merak konusu. Çünkü Galatasaray, Diagne’yi geçen sezon devre arasında 13 milyon Euroluk bonservis bedeli ile Kasımpaşa’dan transfer etmişti.

Yeri gelmişken Mbaye Diagne hakkında bilgi vermeyi de unutmayalım.

Mbaye Diagne kimdir?

Mbaye Diagne, 28 Ekim 1991 yılında Senegal’de dünyaya gelmiştir. Futbola olan yeteneği daha çocuk yaşta annesi ve dayısı tarafından fark edildi.

İtalya’da yaşayan dayısı, Diagne’nin sokakta arkadaşlarıyla oynadığı futbolu gördüğünde yeğeninden olduça etkilendi ve onu kendisiyle birlikte İtalya’ya götürdü.


Source

Diagne, daha 21 yaşındayken Bra formasıyla futbol hayatında devam etmeye başladı. Bu esnada Juventus tarafından keşfedildi ve 2013-2014 sezonunda Juventusa transfer edildi.

Juventus’taki futbol kariyeri ilk başlarda farklı takımlara kiralama olarak sürdü. Juventus, genç oyuncuyu farklı sezonlarda üst üste farklı takımlara kiraladı.

Kendi ülkesinin yani Senegal’in milli takımında da top koşturan Diagne, futbol kariyerinde bu şekilde 3 kıtada da futbol oynadı.


Source

2015 yılında Juventus’tan 1.15 milyon Euro karşılığında bir macar takımı olan Ujpest’e transfer edildi ve burada 1.5 sene futbol kariyerine devam etti.

2016 senesinde ise Çin ekibi olan Tianjin Teda’ya tranfer oldu. Burada yaklaşık 2 sene top koşturduktan sonra nihayet 2018 yılının Ocak ayında Kasımpaşa’ya geldi.


Source

Kasımpaşa’ya geldiğinde 26 yaşında olan Senegalli forvet oyuncu, kariyerinin en iyi dönemlerini burada geçirdi diyebiliriz. Öyle ki 36 maçta 32 gol gibi harika bir sonucu elde etti.

Sonrasında da biliyorsunuz bu performansı ile dikkatleri üzerine çekince Galatasaray takımına katıldı.

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

You got a 20.14% upvote from @minnowvotes courtesy of @electrotechnic!

You got a 2.85% upvote from @redlambo courtesy of @electrotechnic! Make sure to use tag #redlambo to be considered for the curation post!

You got a 89.55% upvote from @luckyvotes courtesy of @electrotechnic!

Sneaky-Ninja-Throwing-Coin 125px.jpg
Defended (50.00%)
Summoned by @electrotechnic
Sneaky Ninja supports @youarehope and @tarc with a percentage of all bids.
Everything You Need To Know About Sneaky Ninja


woosh