Nie będzie tzw. Marszu Równości w Gorzowie Wielkopolskim

in magnapolonia •  last month 


To już pewne, w sobotę 24 sierpnia ulicami Gorzowa nie przejdzie Marsz Równości. Wszystko przez to, że manifestację zablokował jeden z aktywnych działaczy „pro-life” z Gorzowa, który swoje wydarzenie zgłosił o minutę szybciej od Marszu Równości. Tym samym w sobotę zamiast marszu, po mieście będą jeździły cztery oklejone busy - informuje portal gorzowianin.com.

W sobotę 24 sierpnia w Gorzowie miał się odbyć pierwszy w Gorzowie tzw. Marsz Równości. Jednak na drodze Marszu Równości stanęło skutecznie jedno wydarzenie, które jest organizowane przez najbardziej aktywnego z gorzowskich działaczy „pro-life”. Na tydzień przed planowanym marszem, zgłosił on punktualnie o północy swoje wydarzenie pod hasłem „Informacja o współczesnych zagrożeniach”. Natomiast minutę później wpłynął wniosek o organizację Marszu Równości.

Wydarzenie „Informacja o współczesnych zagrożeniach” ma wystartować o godz. 10 z ul. Piłsudskiego i zakończyć się o godz. 20 na placu Jana Pawła II. Przez ten czas przez praktycznie całe miasto mają jeździć cztery oklejone busy. Przejazd samochodów obejmuje aż 88 ulic na terenie całego Gorzowa. W tym te ulice, którymi miał przejść Marsz Równości.

  • Działamy zgodnie z prawem. W tym przypadku decyduje kolejność zgłoszeń. Pierwsze wpłynęło zgłoszenie od gorzowskiego działacza, minutę później od organizatorów Marszu Równości. Te wydarzenia ze sobą kolidowały, więc aby Marsz Równości mógł się odbyć, potrzebna była zgoda organizatora pierwszego wydarzenia, a tej nie było – tłumaczy w rozmowie z portalem gorzowianin.com Jacek Wójcicki, prezydent Gorzowa.

/gorzowianin.com/Posted from my blog with SteemPress : https://www.magnapolonia.org/nie-bedzie-tzw-marszu-rownosci-w-gorzowie-wielkopolskim/

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

Warning! This user is on our black list, likely as a known plagiarist, spammer or ID thief. Please be cautious with this post!
If you believe this is an error, please chat with us in the #appeals channel in our discord.