Donald Trump stwierdził, że Żydzi głosujący na Demokratów są "nielojalni"

in magnapolonia •  28 days ago 


Jak podaje portal medianarodowe.pl w amerykańskich mediach zawrzało. Media, organizacje żydowskie i pozostali kandydaci na prezydenta USA potępili ostatnią wypowiedź prezydenta o Żydach. Trump oskarżył o nielojalność tych, którzy głosują na… Demokratów.

Trump oskarżył o „wielką nielojalność” tych Żydów, którzy głosują na Partię Demokratyczną. Po wtorkowych słowach prezydenta zawrzało – do jego słów odnieśli się nie tylko kontrkandydaci polityka o fotel prezydenta USA, ale także największe organizacje żydowskie w Stanach Zjednoczonych.

Krytycy twierdzą, że słowa prezydenta odzwierciedlają antysemickie stereotypy, które mówią, że Żydzi z USA mają „podwójną lojalność” – wobec Ameryki i Izraela. Media podkreślają jednak, że polityk nie sprecyzował wobec kogo tacy Żydzi są nielojalni.

Przypominamy, że słowa Trumpa o „o totalnym braku wiedzy lub o wielkiej nielojalności” dotyczyły w szczególności demokratycznych kongresmenek Ilhan Omar i Rashidy Tlaib, którym Izrael zakazał wjazdu do kraju. Prezydent zdecydował się odnieść do sytuacji i potępić Partię Demokratyczną, która stanęła w obronie kongresmenek.

„Moje przesłanie do Trumpa: jestem dumnym Żydem i nie mam żadnego problemu z głosowaniem na Demokratów” – komentuje senator Bernie Sanders.

No cóż... Co innego goje a co innego swoi...

Źródło: medianarodowe.pl


Posted from my blog with SteemPress : https://www.magnapolonia.org/donald-trump-stwierdzil-ze-zydzi-glosujacy-na-demokratow-sa-nielojalni/

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

Warning! This user is on our black list, likely as a known plagiarist, spammer or ID thief. Please be cautious with this post!
If you believe this is an error, please chat with us in the #appeals channel in our discord.