37-latka, która dziś zmarła z powodu zarażenia koronawirusem, okłamała lekarzy

in #magnapolonia2 years ago


Dyrektor szpitala w Wolicy, Sławomir Wysocki, zaapelował podczas konferencji prasowej, żeby pacjenci podczas wywiadu „mówili lekarzom prawdę i informowali o wszystkich szczegółach”.

Wysocki powiedział, że „gdyby medycy znali informacje na temat kontaktów zmarłej kobiety, to nie byłoby całej sytuacji”. Dodał, że „podczas wywiadów lekarskich 37-latka zaprzeczała, że miała jakikolwiek kontakt z osobą z zagranicy.

  • Tymczasem okazało się, że miała styczność z kuzynem, który jest kierowcą tira i jeździł do Włoch - powiedział dyr. Wysocki.

Objawy kliniczne u pacjentki, przyjętej do szpitala w Wolicy - jak poinformował Sławomir Wysocki - wskazywały na bakteryjne zapalenie płuc. Na oddziale przebywała kilka dni. Następnie, kiedy badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem, przetransportowano ją do szpitala w Poznaniu.

W niedzielę rano rzecznik prasowy wojewody wielkopolskiego Tomasz Stube poinformował o śmierci mieszanki powiatu kaliskiego.

Szpital w Wolicy zamknięto w sobotę wieczorem i wprowadzono reżim sanitarny. Obecnie w szpitalu przebywa 65 osób, w tym 54 pacjentów. Dyrektor szpitala poinformował, że od wszystkich osób obecnych w placówce zostaną pobrane w niedzielę badania i wymazy.

Z otoczenia 37-letniej kobiety służby sanitarne kwarantanną objęły 100 osób, w tym dzieci. Kobieta była przedszkolanką.

/TVP Info/


Posted from my blog with SteemPress : https://www.magnapolonia.org/37-latka-ktora-dzis-zmarla-z-powodu-zarazenia-koronawirusem-oklamala-lekarzy/

Coin Marketplace

STEEM 0.49
TRX 0.09
JST 0.064
BTC 50957.43
ETH 4350.96
BNB 587.11
SBD 6.14