Takie tam "Prawo"

in life •  2 years ago  (edited)

Cześć!
SHU_2Baz5X.jpeg

Polscy kierowcy bardzo często muszą zmagać się z absurdalnymi ustawami i przepisami poznajcie kilka z nich.

SHU_oj83rM.jpeg

  1. Jest ustawa mówiąca o przewozie motocyklem dziecka do 7 lat, bez względu na rodzaj drogi-również poza terenem zabudowanym nie może jechać szybciej niż 40 km/h. Czy taka prędkość jest bezpieczna na autostradzie, czy innych tego typu drogach ?

SHU_jomyAv.jpeg

2,Poruszanie się żaglówką na wodzie pod wpływem alkoholu skutkuje "utratą"uprawnień do kierowania pojazdem samochodowym.

SHU_1Y921A.jpeg

  1. Policjant w trakcie kontroli drogowej może wystawić mandat, jeśli kierowca prowadzi auto w soczewkach, a z treści prawa jazdy wynika, że powinien korzystać z okularów.

Mało tego. Taki kierowca może nawet stracić "prawko". Policjant może zatrzymać prawo jazdy kierowcy ze znaczną wadą wzroku tylko dlatego, że zamiast w okularach jeździ w soczewkach kontaktowych.

W takim razie ja się pytam dlaczego ??? Idąc na WORD w celu przystąpienia do (Egzaminu praktycznego)

Wymagane są okulary lub (SOCZEWKI KONTAKTOWE), Jeśli dana osoba ma wadę wzroku, która utrudnia prowadzenie pojazdu.

SHU_JmwkLr.jpeg

  1. Prawo zabrania pozostawiania pracującego silnika podczas postoju. Z powodu z byt dużej emisji spalin uwalnianej do atmosfery. Taka sama kara spotka kierowców oddalających się od pojazdów z zapalonym silnikiem.

SHU_KLJk2q.jpeg

Ekshumacja zwłok. Nie ważne ile lat zwłoki leżą w grobie, aby przenieść je w inne miejsce, niezbędne jest powiadomienie sanepidu i wymaga obecności urzędnika tej instytucji. Natomiast ciekawym faktem jest to, że zwykły pochówek nie wymaga tak skomplikowanych czynności, a ryzyko epidemiologiczne jest dużo wyższe.

SHU_jomvPK.jpeg

Zgodnie z ustawą o VAT sprzedaż mieszkań o powierzchni 150 m kw. podlega opodatkowaniu w wysokości 23 proc. Natomiast małe mieszkania o powierzchni 80 m kw podlegają podatkowi 8-procentowemu VAT-em. Dlatego bardzo deweloperzy stosują trick "mieszkania łączone". Trick polega na kupieniu 2 mieszkań w jednym budynku, po kupieniu obu istnieje możliwość połączenia mieszkań w jedną całość.

To tylko nieliczne przykłady, w których musimy się zmagać z absurdami prawnymi.

Dziękuję wszystkim obserwującym.

Załącznik:

Kolorowe teksty SHU "własna kompozycja"

Zdjęcia-ilustracje SHU

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!