Jumbot Güncelleme 11.08.2018 - Süre Sınırını KaldırmaksteemCreated with Sketch.

in #jumbot3 years ago

Jumbot Nedir?

Jumbot, içerik oluşturucularına destek olma amacıyla kurulmuş bir oluşumdur.
Özgün olarak oluşturulan içeriklerinin hak ettiği değeri alamamasından dolayı üzülen, hatta içerik oluşturma isteği kaybolan üyelere destek olmak, oluşturdukları içeriklere hak ettikleri değeri verecek gücümüz olmasa da ufak bir teselli sunmak istiyoruz.


Jumbot Ne yapıyor?

 • Üyelerinin oluşturduğu içeriklere günlük olarak oy desteği sağlamaktadır.
 • Jumbot, "Günlük Rapor" yazılarında o günün duyurularını ve üyeler arasından seçilecek 2 yazı yayınlar. Seçilen yazılar Jumbot tarafından %50 oranında oy alacaktır.
 • Oluşturduğu kürasyon izi ile üyeler arasında bulunan etkileşimi arttırmayı hedefliyor.

Jumbot geliştikçe yeni özellikler eklenecektir.

Jumbot Curation Trail Sistemine Katılabilirsiniz.


Nasıl Üye Olabilirim?

Topluluğa yardımcı olmak istiyoruz ama maalesef Jumbot sahip olduğu Steem Power değerinin tamamını "Delegation" yani kiralama yoluyla elde etmektedir. Bu sebeple verdiğimiz oy karşılığında ufak ödemeler almak zorundayız.

Ödeme yapmadan önce Discord üzerinden iletişime geçmelisiniz


Üyelik Şartlarınız Nelerdir?

 • Plagiarism ( eser hırsızlığı ) yapmamak.
 • Ağırlıklı olarak Dmania, Decentmemes paylaşımları yapanlar kayıt olamazlar.
 • Topluluk kurallarına aykırı, ayrımcı, siyasi paylaşım yapan hesaplar kayıt olamazlar.
 • Blog sayfasını, yazdıklarını önemseyen, spam'den uzak duran, platforma ve kullanıcılarına bir şeyler katmak isteyen kişilerin üyelik başvuruları dikkate alınacaktır.
 • Kayıt öncesi ''Discord'' üzerinden Admin veya Moderatör ile iletişime geçip, profil onayı aldıktan sonra ödeme yapılıp üyelik aktif edilecektir.

Peki bu ödemeler nasıl olacak?

 • Üyelik türünüze göre farklı değerlerde oy alacaksınız.
 • Ayrıca Jumbot Curation Trail'e katılanlardan Jumbot'a ek olarak ufak değerde bir oy alacaksınız. Bu kuyruğa herkesin katılması kazanç oranını arttıracaktır.
 • Böylelikle günlük 0,14 ortalama değerle 28 gün boyunca oylanacaksınız. Kayıt için yatırmış olduğunuz 1 Steem size yaklaşık +3.5$ upvote olarak geri dönecek.

Bu şekilde ödediğiniz ücret üzerinden en karlı şekilde sizlere dönüş yapılmış olacak.

Şu an Steem değerinin düşmesiyle sahip olduğumuz gücün çok altında bir oylama yapabiliyoruz, buna rağmen söz verdiğimiz gibi 1'e 3 oranından çok daha yüksek oylama yapmaya devam ediyoruz.


Üyelik Paketleri


Süre Sınırını Kaldırmak

Yeni

Üyeliklerde bulunan süre sınırlamasından memnun olmayanlar için ufak bir alternatif oluşturduk. Bu sayede ödeme yaptığınız üyelikler için herhangi bir süre sınırı olmayacak.
Süre sınırı kaldırmak için üyelik ücretine ek olarak ufak bir delegasyon işlemi gerekmektedir. Delegasyon oranları ise,

Jumbo-T15 SP
Jumbo-T25 SP
Jumbo-T310 SP
 • Jumbo-T3 üyeliği için 2.5 Steem + 10 SP delegasyon yaparak 35 gün olan süre sınırı olmaksızısın üyeliğiniz devam eder. 28 upvote hakkınızı delegasyonunuzun sürdüğü süre boyunca istediğiniz zamana kadar yayabilirsiniz.
 • Delegasyonun çekildiği an süre sınırı tekrar aktif olacaktır.

Jumbo-T1

Ücret 1 Steem + Üyelik Bedeli
28 gün boyunca günlük 0,10$ - 0,15$ Upvote

 • Bu seçenek ile üye olanlar, Toplamda 28 adet olmak üzere 24 saatte 1 içeriğe oy alarak desteklenirler. (Her gün paylaşım yapamayan üyeler için getirdiğimiz yeni bir çözüm yolu olarak; 24 saatte 1 post oylaması 35.güne kadar devam edecektir, yani 28 oyu, 35 güne yayabilirsiniz, 35 gün içerisinde tüm hakkınızı kullanmanız gerekmektedir, aksi halde kalan kullanımlarınız da silinmiş olur.)
 • Yayınladığınız içerikler Jumbot tarafından 0.10 ile 0.15 değerleri arasında oy alacaktır. (Değişken kurlar sebebiyle bu aralığı belirtiyoruz.)
 • Ayrıca Jumbot Curation Trail sayesinde üyeler, Jumbot'un oylarına ek olarak ufak bir değerde oy almaktadır. Bu kuyruğa herkesin katılması kazanç oranını arttıracaktır.
 • Bu durumda, günlük (ortalama) 0,14 değerle 28 gün boyunca destekleneceksiniz. Kayıt için yatırmış olduğunuz 1$ size yaklaşık +3.5$ upvote olarak geri dönecektir.

Jumbo-T2

Ücret 1 Steem + Üyelik Bedeli
28 post için 0,10$ - 0,15$ Upvote

 • Bu seçenek ile üye olanlar, yayınladıkları 28 post için oy alırlar yani 24 saat içerisinde 1'den fazla oy alabilirler.
 • Bu seçenek ile 24 saat içerisinde max. 3 postunuz için oy desteği alabilirsiniz.
 • 35 gün içerisinde tüm hakkınızı kullanmanız gerekmektedir, aksi halde kalan kullanımlarınız da silinmiş olur.
 • Yayınladığınız her içerik Jumbot tarafından 0.10 ile 0.15 değerleri arasında oy alacaktır. (Değişken kurlar sebebiyle bu aralığı belirtiyoruz.)
 • Ayrıca Jumbot Curation Trail sayesinde üyeler, Jumbot'un oylarına ek olarak ufak bir değerde oy almaktadır. Bu kuyruğa herkesin katılması kazanç oranını arttıracaktır.
 • Bu durumda, yayınladığınız her içerik için (ortalama) 0,15 değerle destekleneceksiniz.. Kayıt için yatırmış olduğunuz 1$ size yaklaşık +3.5$ upvote olarak geri dönecektir.

Jumbo-T3

Ücret 2.5 Steem + Üyelik Bedeli
28 gün boyunca günlük 0,23$ - 0,30$ Upvote

 • Bu seçenek ile üye olanlar, Toplamda 28 adet olmak üzere 24 saatte 1 posta oy alarak desteklenirler. (Her gün paylaşım yapamayan üyeler için getirdiğimiz yeni bir çözüm yolu olarak; 24 saatte 1 post oylaması 35.güne kadar devam edecektir, yani 28 oyu, 35 güne yayabilirsiniz, 35 gün içerisinde tüm hakkınızı kullanmanız gerekmektedir, aksi halde kalan kullanımlarınız da silinmiş olur.)
 • Oylanan içeriklerin oy değerleri, 0,23 ile 0.30 arasında değişkenlik gösterebilir.

Jumbo-T4

Ödeme Sistemi - Delegasyon
Haftalık olarak bu tablo güncellenecektir.

Jumbo-T4 ile Steem Power’ınızı @jumbot hesabına delegasyon yaparak içeriklerinize güzel kazançlar elde edebileceksiniz. Yapmak istedğiniz delegasyon miktarına göre alacağınız upvote değeri ve kar oranları aşağıda belirtilmiştir.

Kazançlar kur fiyatlarına göre değişkenlik gösterebilir, kar oranları sabittir.

SP MiktarıOy OranıKazanç
100sp0.05%90
200sp0.11%90
300sp0.15%90
400sp0.22%90
500sp0.28%90
1000sp0.57%95

Delegasyon Bağlantıları

100sp - 200sp - 300sp - 400sp - 500sp - 1000sp

Kazançlar Kur fiyatlarına göre değişkenlik gösterebilir, hedefimiz bu kazancı aşağıya değil yukarı doğru çıkarmaktır, bu yüzden siz değerli Jumbot üyelerimizin verdiği- vereceği destekler çok önemli bizler için, şimdiden teşekkür ederiz.
Üyelik Bedeli

Piyasanın kötü oluşu, artan maliyetler sebebiyle siz değerli üyelerimizin kazançlarını düşürmemek için elimizden gelen bütün çalışmaları, hesaplamaları yapmaktayız. Aylık ödeme sisteminde herhangi bir değişiklik yapmadık.

17 Nisan 2018 tarihinden itibaren 0,75 Steem olarak, aboneliğini düzenli şekilde devam ettiren üyelerimiz için, üye başına 1 kereye mahsus olacak şekilde üyelik bedeli alınacaktır. Üyelik paketleri bitiminden itibaren 10 günlük bekleme süresini aşan üyelerimiz, üye sistemimizden çıkarılacaktır ve sonraki paket alımlarında yeni üye olarak 0,75 Steem ödemesini tekrar ödeyeceklerdir. Sistemimizin ayakta durabilmesi için, sürekli aboneliklere ihtiyacı vardır. Paket bitimi sonrası 10 gün içinde standart aylık ödemeleri(0,75 steem olmadan ile paketlerini yenileyebilirler. T1 ve T3 üyeliklerine eklediğimiz ek +8 gün ve +10 bekleme günü ile sizlere fazladan 18 gün sağlamış bulunmaktayız. Bu şekilde hem günlük paylaşım yapamayan üyelerimiz maksimum fayda ile oy alabilecekler, hem de paket devamlılığı sayesinde Jumbot'un uzun ömürlü olmasına katkıda bulunacaklar.

Not : Mevcut üyelerimizden bağış-destekte bulunmuş olanlar, isterlerse 0,75$’lık 1 kereye mahsus üyelik bedellerini, göndermiş oldukları bağışlardan düşürtebilirler, lütfen bunun için Jumbot yönetimi ile iletişime geçiniz.
Ayrıca, sizler için 28 günde biten T1 ve T3 paketlerimizin bitim sürelerini 35 güne çıkarttık ki , her gün içerik giremeyenlerin de kazançlarında düşüş olmasın.


Jumbot Üye Kuralları?

 • Günlük olarak Jumbot'da yayınlanacak "Günlük Rapor" postuna oy atmak.

Peki bu oy sistemi nasıl olacak?

%100 oy gücüyle yapılan 0.01 oy geçerli olacak
%1 oy gücüyle yapılan 0.00 oy kabul edilmeyecek
Herhangi bir güçle yapılan 0.01 oy geçerli olacak
%100 oy gücüyle yapılan 0.00 oy geçerli olacak

Tabii oy gücü yüksek olup da daha fazla oy atmak isteyenler atabilir hatta buna seviniriz :)

Peki oy atmayanlar ne olacak?

Bu kuralı şu ana kadar uygulamadık ama bu güncelleme ile değişimi göreceksiniz.

 • 3 gün üst üste oy atmayan kişi "Günün En Jumbo Yazısı" olamayacak ve Jumbot tarafından oylanmayacaktır.
 • 7 gün boyunca herhangi bir oylama işlemi yapmayan kişi Jumbot üye listesinden çıkarılacaktır.

Jumbot Durumu

Oluşuma yapılacak herhangi desteğe açığız. Desteğinizi maddi olarak hesaba delagasyon veya steem/sbd yollayarak yapabilirsiniz.
Oluşumun gelişimi için her türlü öneriye açığız, yorum kısmında veya discord üzerinden bildirebilirsiniz.

Jumbot Curation Trail Sistemine Katılabilirsiniz.Jumbot Discord kanalına herkesi bekleriz


Bu oluşumu desteklemek için yazıyı Resteem ve Upvote edebilirsiniz. Bu şekilde özgün içerik üreten insanlara daha hızlı bir şekilde ulaşabilir ve daha büyük yardımlarda bulunabiliriz.


Jumbot Ekibi

@ucmuharfli - @sauronbey - @baycan - @uzercanan - @sudefteri

Sort:  

Ben üyeliğim devam ediyor sanıyorum ama @baycan'ın açtığı başlıktan sonra baktım, sevimli bot @jumbot uğramıyormuş bana..

// Dicord'da takılsam belki daha erken haberim olabilirdi sanki..
ama adı gibi (bkz.(eris)) er ya da geç, ortalığı karıştırdığını bildiğim için discord'da aktfi değilim..

Bir sonraki güncellemeye; "Üyelik bitince memo ile bildirim gönderme özelliği" de gelse mi acaba ;)

Hocam mesajınızı tesadüf gördüm. Talebinizi arkadaşlara iletiyorum.

Steemouto da sorun vardı belki ondan postlarda oy gecikmesi olmuş olabilir :)

Süre sınırının ortadan kalkması çok iyi olmuş :)

Coin Marketplace

STEEM 0.30
TRX 0.06
JST 0.040
BTC 35360.24
ETH 2443.40
USDT 1.00
SBD 4.05