דניאלה, בת 22, משתפת בחוויות של תקופה חדשה ומעניינת ללא מחוייבויות

in introduceyourself •  11 months ago

היי, אני דניאלה!

בת 22, ואני שמחה להיחשף לראשונה לפלטפורמה המעניינת הזאת שנקראת סטימיט!
בדרך כלל אני לא בן אדם שכותב, במיוחד לא על עצמו (!), אבל אני רואה כאן הזדמנות בהחלט מיוחדת עבורי לשתף רעיונות אשר יושבים בדעתי, מחשבות, ואף רגשות והתלבטויות.
בסופו של דבר חוץ מהזדמנות מגניבה להרוויח קצת כסף כבונוס, כולנו כאן מעוניינים לשתף בינינו לבין עצמנו רעיונות וסיפורים מהחיים האישיים שלנו (כמו שקורה בפייסבוק, אינסטגרם, טוויטר וכ'ו) רק שכאן זה משולב עם סוג של בלוג. אז אכן, זה נישמע לי כמו הזדמנות גדולה עבורי.

לא תמיד יש לנו את האוזן הקשבת החיצונית והאובייקטיבית להאזין לכל המתרחש בראשנו ולהגיב בהתאם.
כמו כן, בשיתוף המוני כגון רשת חברתית כמו זאת, יש פוטנציאל ענק להתרחבות קשת הקוראים והאנשים אשר משתתפים וחולקים במידע הזמין. כל מי שמעוניין להרחיב את אופקיו, לשמוע ולראות דעות, יצירות, מחשבות ורעיונות חדשים, יכול להרוויח מידע חדש ומגוון בקלות.

DSC_1106.JPG

קצת על עצמי
יש לי המון דברים בראש. החל מדעות על מוסר וערכים, חינוך וותרני עד חסר סמכות לילדים כיום (אני בתחום הבייביסיטר כבר 9 שנים), פילוסופיה, פסיכולוגיה ואינטראקציה בין אנשים, אהבה וזוגיות, טבעונות וזכויות בעלי חיים, וכך שמין בני האדם מאמינים (אני לא מכלילה) שכל העולם ניברא אך ורק להנאתם הבלעדית, בלי להתחשב במינים אחרים החולקים/חלקו אתנו את האדמה הזאת, ועד למשמעות החיים (אם יש כזה דבר בכלל).

20170324_121602.jpg

שנתיים של נדידות ברחבי תבל
כרגע אני בתקופה קצת מבולבלת וחסרת שיגרה.
השתחררתי לפני כשנתיים משירות צבאי מלא בחיל השלישות.
מאז ועד היום, כשנתיים, חוויתי אירועים רבים בחיי אשר ביגרו אותי, ואפשר לומר שגם עיצבו לי אישיות חזקה יותר ומפותחת הרבה יותר.
החל מעבודות מזדמנות, מעבר מהרצליה לקומונה ברמת הגולן ועיסוק בעבודה חקלאית -מועדפת- מרצוני, מעבר דירה בצפון עם בן הזוג הקודם של אימי, ולאחר חודש -מעבר נוסף שלי לבית אבא בתל אביב, קורס ברמנים, עבודות מזדמנות, ומעבר לרעננה עם אימי לאחר פרידה מהאקס שלה.
שוב עבודה מזדמנת, ואז... טטטטדם--- הטיול הגדול למזרח! ווהו! סוף סוף לאחר פנטוזים רבים על הודו בזמן השמירות בצבא זה הגיע!

טסתי עם שותפה שלא הכרתי והתפצלנו לאחר 3 ימים. אכן אמיץ מצידי. אז אם תרצו 3 חודשים בקצרה :
הודו- גסטהאוסים, בית חב"ד, ישראלים, בתי קפה ישראליים, אשפוז מזיהום במעיים, הרים מושלגים ונופים מטריפים, גיטרות, יוגה, מדיטציה, בית בינ"ה, חרקים בחדר, מסוממים ובאנגים, ספרים מעניינים (כולל ההיסטוריה של המחר/יובל נוח הררי + ספר על ויפאסנה), חוויות ואנשים מגוונים.
סרילנקה- חומוס, גיטרות, חוף ים, בית חב"ד, גלישה בפעם הראשונה, מסעדות, ישראלים, תיירים, מסיבת טכנו, גסטהאוסים, אופניים, מסיבת טכנו2, טיולים, הליכה על פסי רכבת בגשם והופעה אקוסטית וספונטנית שלי בבמה פתוחה.
תאילנד- ישראלים, ווייפאאוט, בית חב"ד, פילים (חופשיים כמובן), פאדתאי, אננס, שופינג, מסעדות, בית עץ, תיירים מיוחדים מכל העולם, ישיבות עם ג'וינטים ושייק פטריות (פעם ראשונה ואחרונה), פאדתאי, אננס, אננס, אננס, גיטרות ומוזיקה, מפוחית וכמובן איך אפשר בלי הסקוטר בפעם הראשונה ?!
קמבודיה- גסטהאוסים, אי של תיירים בלי תיירים, סטרפטוקוקוס קשוח (בדיוק כשהייתי לבד כמובן), חוסר יכולת לתפקד כולל לאכול ולישון, אנטיביוטיקה במזל מתיק התרופות שלי, חזרה לעיר, מקדשים מהממים וחזרה הביתה.

20170607_160540.jpg
התמונה צולמה בדרמסלה (דרמקוט) שבצפון הודו

אז אחרי כל החפירה הזאת במזרח, כמובן איך אפשר בלי קורס פסיכומטרי לקינוח?! אז זה מה שעשיתי (אני מעוניינת בלימודי פסיכולוגיה מאז שאני זוכרת את עצמי).
אז, אחרי הטיול במזרח וספר מעניין במיוחד המוקדש כל כולו לטכניקת המדיטציה הייחודית והעתיקה (שהומצאה על ידי הבודהה לפני מעל 2,500 שנים)- "ויפאסנה" בשיטתו של ס.נ גואנקה, נרשמתי 3 חודשים מראש לקורס ויפאסנה בישראל (הממוקם ליד הכינרת).
בשביל לספר לכם את החוויה של הקורס הזה (יש האומרים "סדנת שתיקה"- זה הרבה יותר מזה!) אני חייבת ליצור פוסט שלם אם לא כמה. אבל בקיצור - הרבה תובנות חדשות, חוויה בלתי נשכחת, טיהור נפשי ולימוד טכניקת מדיטציה שתלווה אותי לכל החיים.

ואז שוב עוברים דירה--- Back to Herzeliya !
רגע רגע רגע... לא כל כך מהר דניאלה. נכון שרצית שיגרה אחרי כל הנדידות, חברים בעיר שלך, עבודה מסודרת, חוף ים במרחק אוטובוס וישיבות בבתי קפה.

הטוויסט המפתיע בעלילה - המעבר לארה"ב

אבל אז קרה דבר מעניין-- חברה טובה שגרה באמריקה באה לביקור בישראל.
פתאום צץ לה הרעיון שאצטרף לחזרתה לLos Angeles ואתארח זמנית בדירתה. זה נישמע לי כמו רעיון מדהים!, ובכל זאת רציתי לבקר באמריקה לפני הלימודים (איפה שההורים שלי הכירו וגרו 13 שנים, למדו והתפתחו), ואיפה ששליש מהמשפחה שלי, כולל אחותי הגדולה והיחידה מתגוררת. כולל חברים אמריקאים שיצרתי לעצמי בפרוייקט "תגלית" במהלך השירות הצבאי.
בכל מקרה, יש לי אזרחות אמריקאית! ואף פעם רגלי לא דרכה באמריקה. ובכן, זאת מדינה אשר ידועה במגוון ההזדמנויות המוצעות בה, השכר הגבוה, רמת החיים הגבוהה ועוד.
אז בדיוק לפני שבוע וחצי החלטתי לעשות צעד אמיץ, בלי תכנון מראש, בלי חיסכון שתואם לסיטואציה, ובלי להתייעץ עם אף אחד חוץ מאמא כמובן- ולקנות כרטיס טיסה ללוס אנג'לס בייבי! כן. קניתי כרטיס של 4 ימים מראש - לפעמים הזדמנויות טובות צריך לזהות ברגע.
כרגע אני יושבת לבד ובכיף בדירה של החברה בWest Hollywood, נזכרת בחוויות, בוחנת את כישורי הכתיבה שלי וחושבת על העתיד הקרוב : האם אמצא עבודה טובה, האם שווה לי ללמוד פה, לגור פה, להתרגל לשפה, ולתרבות שונה לחלוטין וחדשה לי בהחלט? אולי למצוא פה אפילו אהבה?...מוזר לחשוב על זה.

ולסיכום

יש לי מלא שאלות והתלבטויות בראש, בכל מיני נושאים וכיוונים.
אבל זה חלק מהחיים, וצריך לחוות את הרגע ולהנות ממנו. אז כרגע אני משתדלת להישאר ריאלית ופרקטית מצד אחד, ומהצד השני באמת להנות מהרגע, להישאר אופטימית כמו תמיד, ולא לדאוג יותר מידיי לגבי העתיד.

תודה על ההזדמנות לשתף ולחלוק חוויות, ותודה על ההתעניינות בקריאת הפוסט הראשון שלי!

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

Welcome to Steemit ✌️

·

thank you!! :)

welcome to steemit, daniella.

היי דניאלה!
קודם כל ברוכה הבאה לSteemit - נראה שהולך להיות מעניין :)

מזמין אותך לקרוא קצת מדריכים ב@hebrewguides על איך לעצב את הפוסט שלך ובעיקר ליישר אותו לימין. תודה שחלקת ומאחל לך מליון הצלחה באתר ובחיים בכלל

·

תודה רבה!!

welcome bro, What language are you using ?

Hi!
Your post was amazing. Followed and Upvoted!
(Help me out by following me back too! I hold daily draws that help minnows to grow!)

Daniella! So glad to see you here!
Welcome, love you the most ❤️

·

Thank you Neshama !

הי דניאלה וברוכה הבאה לסטימיט, אחלה פוסט, וכמו שכבר נאמר - הפוסט שלך היה הרבה יותר קריא אם היה מיושר לימין.... :)
·

תודה רבה!! בסופו של דבר הצלחתי ליישר :)

Welcome to Steemit. I think you will like it. There are plenty of people who love talking about cryptocurrencies, but lots of other interests too. Have fun

Hello girl, I'm Oatmeal Joey, and I love animals, zoos, farms, gardens.

Welcome!! Good Luck

היי דניאלה! ברוכה הבאה 😊
גם אני חדשה כאן, ואת נשמעת בחורה ממש מעניינת ומדהים לראות כמה דברים עברת ואת החלומות שלך וכמה שכבר הגשמת..
אני מאחלת לך המון בהצלחה ושתמצאי את המקום שלך כאן ❤

·

תודה רבה על המחמאות!! בהצלחה גם לך :) :)

Hi ! is that Hebrew and Is that Kaballah that you are into ?

ברוכים הבאים לסטמיט דניאלה, אני מקווה שתיהנה מהפלטפורמה הזו, תעקוב אחרי @ JuanDVG

Hello Daniella, welcome to Steem!snap (2).jpg @cabo

Hello And Welcome To Steemit!

It is a platform like none other. You can get to know people from all over the world. If you continue to post great informative content you will grow a following in no time!

Start following some authors that post good content and upvote them as well. Follow Me! Make some friends and you will be well on your way to earning some nice curation rewards and growing your following.
Good luck
SAM

welcome to Steemit Daniella!

Welcome to steem my friend. :) I’m sure you’re going to have fun on this platform.

welcome

what language it this?

·

thanks!! its Hebrew :)

ברוכה הבאה, דניאלה! מאחל לך הרבה הצלחה במדינה חדשה. לפעמים צריך קצת מזל, במיוחד בהתחלה.
·

חח לגמרי..צריך מזל והרבההה מוטיבציה. תודה :)

Loads of luck & welcome to Steemit! :)

את נשמעת מגניבה בטירוף :) וגם אני טבעונית!