Spacer po "Srebrnym Porcie" (Dominikana z plecakiem #33)

in PL-TravelFeed7 months ago

Read this post on TravelFeed.io for the best experience

W centrum dzielnicy kolonialnej Puerto Plata z interesującą wiktoriańską zabudową trafiamy na licencjonowanego przewodnika, który podchodzi do nas i przedstawiając się tłumaczy, że jest z Ministerstwa Turystyki, pyta, czego szukamy, czy nie potrzebujemy noclegu itp. Mówi, że może nas oprowadzić po mieście i poopowiadać o jego historii. Jako, że na środku placu stoi stragan z napisem "informacja turystyczna" pytam go, czy jest możliwość dostania jakiejś bezpłatnej mapy miasta tudzież innej broszury. Mówi, że tutaj nie, ale żebyśmy przeszli z nim kawałek dalej, tam jest główna siedziba Informacji Turystycznej i tam możemy zaopatrzyć się w różne broszury. Faktycznie, są nawet pozycje w języku angielskim. Zabieram mapę miasta oraz kilka folderów informacyjnych. Po drodze wstępujemy jeszcze na chwilę do katedry Św. Filipa Apostoła.

Katedra San FelipeKatedra San Felipe

Sama katedra zbudowana w stylu art déco przypomina raczej skromny kościółek, jednak ładnie komponuje się wśród tutejszej kolonialnej zabudowie. Najciekawsze są chyba okazałe witraże okienne, z których każdy został podobno ufundowany przez inną rodzinę plantatorów.

Szeroki wybór owoców i warzyw na miejscowym targuSzeroki wybór owoców i warzyw na miejscowym targu

Ruszamy na spacer po mieście, przechadzając się wąskimi uliczkami i wczuwając się klimat czasów kolonialnych. Samo miasto sprawia wrażenie dużego i chaotycznego, jednak w centrum można faktycznie poczuć tutejszy klimat, patrząc na mężczyzn palących cygara i siedzących przy rozłożonych w parku stolikach do gry w domino.

Chcemy dotrzeć dzisiaj do fabryki rumu Brugal, która według mapy położona jest w bocznej dzielnicy Puerto Plata. Wysłużone guagua podwozi nas pod budynek, przed którym łopoczą na wietrze flagi Republiki Dominikańskiej oraz marki Brugal. Strażnik informuje nas, że najbliższe zwiedzanie fabryki możliwe jest dopiero za godzinę. Korzystamy więc z okazji i idziemy coś zjeść do baru po drugiej stronie ulicy.

C.d.n


*Zdjęcia własnego autorstwa


View this post on TravelFeed for the best experience.
Sort:  

Congratulations @verticallife! You received the biggest smile and some love from TravelFeed! Keep up the amazing blog. 😍 Your post was also chosen as top pick of the day and is now featured on the TravelFeed.io front page.

Thanks for using TravelFeed!
@pl-travelfeed (TravelFeed team)

PS: Why not share your blog posts to your family and friends with the convenient sharing buttons on TravelFeed.io?

Coin Marketplace

STEEM 0.47
TRX 0.08
JST 0.061
BTC 49039.53
ETH 4180.80
BNB 567.77
SBD 6.13