A ziemia toczy, toczy swój garb uroczy... codzienne życie na wyspie (Dominikana z plecakiem #62)

in PL-TravelFeed6 months ago

Read this post on TravelFeed.io for the best experience

W Paraiso idziemy na plaże, gdzie obserwujemy życie tutejszych ludzi. Niektórzy z miejscowych zajmują się segregowaniem i zbieraniem żwiru, z jakiego składa się tutejsza plaża. Inni łowią ryby za pomocą prowizorycznych narzędzi wypływając w morze na dużych oponach czy też dętkach. Młodzież bawi się tocząc na kiju opony oraz pozując do zdjęć, gdy tylko widzą białego turystę z aparatem.

Oni na prawdę sami ustawili się w ten sposób i zaczęli do mnie machać, gdy tylko zobaczyli, że fotografuję plażę. Nic nie było aranżowane.Oni na prawdę sami ustawili się w ten sposób i zaczęli do mnie machać, gdy tylko zobaczyli, że fotografuję plażę. Nic nie było aranżowane. Dużo dzieciaków bawiło się oponą turlaną na kiju. Niestety, opony i inne śmieci to normalny widok na tej jakże pięknej plaży.Dużo dzieciaków bawiło się oponą turlaną na kiju. Niestety, opony i inne śmieci to normalny widok na tej jakże pięknej plaży. Ci ludzie z kolei wybrali się na połów. Na przekór falom płyną po rybę, którą pewnie zjedzą na obiad.Ci ludzie z kolei wybrali się na połów. Na przekór falom płyną po rybę, którą pewnie zjedzą na obiad.

W Paraiso nie ma za bardzo lokali typu pico pollo jak w innych miastach, w których to można zjeść smacznie i tanio dania lokalnej kuchni. Ciężko tutaj ze znalezieniem dobrego miejsca, w którym można by zjeść coś konkretnego, więc dzisiejszy dzień kończymy w małej pizzerii, prowadzonej przez mieszkającego tutaj Włocha. Pizza nie jest może daniem mającym wiele wspólnego z dominikańską kuchnią, jednak jest na prawdę dobra i serwowana w atrakcyjnych cenach, a włoski kucharz zrobi każdą odmianę pizzy gdy tylko się go poprosi.

Zastanawiamy się, jak aktualnie wygląda sytuacja na drodze w kierunku Enriquillo. Czy strajk nadal trwa? czy został już stłumiony? czy droga jest już przejezdna i bezpieczna?


Dzisiaj chcielibyśmy dotrzeć na Lagunę de Oviedo, ale to ten sam kierunek co wczoraj i nie wiemy, czy damy radę tam dojechać. Rozmawiamy ze Szwajcarem, którego poznaliśmy w Hotelu. Opowiada, że też zatrzymał go wczoraj strajk i również nie dotarł na plażę Bahia de Las Aqiulas. Trudno się dziwić, w końcu to jedyna droga dojazdu. Jego agencja zaproponowała przeniesienie wycieczki na dzień dzisiejszy, więc niestety nie będziemy mogli zabrać się z nim autem na Lagunę, tak jak to wczoraj ustaliliśmy.

Pytamy go, czy ma jakieś informacje odnośnie strajku i sytuacji na drodze, czy jego agencja może przekazała mu jakieś wiadomości. Mówi, że sam nic nie wie, i że nie jest pewien, czy uda mu się dziś dotrzeć na plażę. Właściciele agencji postanowili jednak spróbować dziś ponownie, więc i my decydujemy się dotrzeć dziś na Lagunę de Oviedo.

C.d.n


*Zdjęcia własnego autorstwa


View this post on TravelFeed for the best experience.
Sort:  

Congratulations @verticallife! You received the biggest smile and some love from TravelFeed! Keep up the amazing blog. 😍 Your post was also chosen as top pick of the day and is now featured on the TravelFeed.io front page.

Thanks for using TravelFeed!
@pl-travelfeed (TravelFeed team)

PS: Have you joined our Discord yet? This is where over 1000 members of the TravelFeed come together to chat. Join us!

Coin Marketplace

STEEM 0.28
TRX 0.06
JST 0.039
BTC 36306.69
ETH 2408.80
USDT 1.00
SBD 3.77