Значення жіночих прикрас (прикмети), що носили за старих часів (Ч№2): вироби з бісеру, криза, гердан та сережки

1.png

Отже. Продовжуємо говорити за жіночі прикраси, які носили за старих часів. Жінки намагалися вдягати на себе масу різноманітних прикрас. Минулого разу я розповіла вам за згарду, пацьєрки та медалі. Цього разу мова піде за прикраси з бісеру, гердан та різноманітних сережках. Який сенс закладено у кожну прикрасу? Що означало кожен виріб, який одягала жінка минулого?

Бісер

1-.png

Вироби з цих маленьких намистин, кульок були популярними ще за часів Київської Русі. Але особливої популярності вироби з бісеру стали набувати в 19 столітті. Поширення та популяризація пішла із Західної України. Якщо бути точнішою, з території, яка межує з Чехією. Саме там виготовляли розкішні прикраси, що завозилися в Україну.

Криза

1--.png

Ця прикраса є широким коміром, який виготовляли з дрібних різнокольорових кульок. Цікаво те, що "комірці" можуть бути різної ширини. Як й інші прикраси, криза могла продемонструвати рівень доходу, становище у суспільстві. Багаті дівчата, жінки одягали собі на шию одразу кілька подібних прикрас. Але на жаль, через те, що прикраси з бісеру досить важкі, не завжди вдавалося вдягнути багато комірів за раз. Але все ж. Жінкам доводилося терпіти безліч незручностей.

Гердан

1----.png

Це ще одна прикраса, яка виготовляється із бісеру. Це прості дві лінії, які скріплюються медальйоном. Візерунки можуть бути різними. Свого часу гердан вважався аксесуаром для чоловіків. Зараз його назвали б «юнісекс». Але згодом чоловіки поступово віддали його жінці. Вважається, що цей модний аксесуар є дуже потужним оберегом. Його настрого заборонялося передавати іншим людям, не можна було давати поносити, як той лапсердак, що хотів приміряти Папандопуло з «Весілля в Малинівці».

Козацька сережка

1---.png

Як я вже говорила, сережки мали не менше значення, ніж інші жіночі аксесуари. Але прикраси носили не лише жінки, а й чоловіки. Срібна сережка у вигляді півмісяця була невід'ємним q дуже важливим аксесуаром козаків. Вона мала глибокий сенс. Якщо козак носив сережку в лівому вусі, тоді це означало, що він єдиний син у своєї матері. Якщо її чіпляли на праве вухо, це означало, що козак є останнім чоловіком у своєму роді. Якщо сережки прикрашали обидва вуха, тоді всі знали, що він є єдиною дитиною у своїх батьків. До речі, цих козаків берегли у бою, як зіницю ока. Але сережка була не лише окрасою та певним носієм інформації. Її використовували як антисептик. Сережами знезаражували воду, яку доводилося випити з незнайомого джерела.

Сережки – прикраса з глибоким змістом

З давніх-давен вважається, що дзвін, які видають сережки, дозволяє вигнати недобрий погляд, нечисту силу й відігнати лихо та нещастя.

Велике лихо може прийти тоді, коли жінка, не дай Боже!, втратить одну сережку.

Таким чином, жінкам потрібно уважно ставитись до вибору прикрас. Вони повинні не лише прикрашати, робити дівчину привабливішою та бажанішою, а й оберігати її власницю від різних бід та нещасть. Саме прикраси можуть стати доленосними у житті жінки. Нехай у вашому житті не буде бід та нещасть! Нехай кожен день та годину приносять тільки радість, успіх та удачу! Та й здоров'я що б не підкачало в найвідповідальніший момент!


Малюнки: скріни

Coin Marketplace

STEEM 0.16
TRX 0.16
JST 0.032
BTC 59185.02
ETH 2522.04
USDT 1.00
SBD 2.47