kalabalıkta yalnız kalmak

in hede-io •  6 months ago

(hede: ıssız adam)
kalabalıkta yalnız kalmak geçmiş, çağımızın ve bizden sonra gelenler için hep olmuş ve olacak şeydir. insanları tartmaya çalışayım derken çoğuyla kontak kuramadan hayatınıza değmeden geçip gidiyorlar. niye tartmaya çalışıyorsunuz ki zaten bir adamın yürüyüşünden duruşundan 3 dk da vs ne halt olduğu ortaya çıkıyor. ha çok sinsidir ona yapacak bir şey yok. hayatınızdan çıkartır yenilerine bakarsınız. insan yalnız kalmamalı, yalnız kaldığı takdirde bilinmeze doğru sürekli yol alıp durur. kendi bunalımını kendisi yaratır. bir farkedin ne kadar çok kişiyle iletişimdeyseniz kendinize olan güveniniz o denli fazla olur. çünkü kitlelerle veya bireysel olarak iletişiminizi kopartmayın. issız adam oynamaya gerek yok.

çok basit bir örnek vermek gerekir, buraya gelipte yalnızım kimseyle konuşmuyorum vs diyeceğine aslında burada da birileriyle konuşuyorsunuz. hatta normalden çok çok daha fazlasıyla konuşuyorsunuz. herkesin okuyabileceği bir mecrada böyle şeyleri dile getiriyorsanız ama bire bir kişilerle konuşmuyorsanız sorun kalabalık değil sizsiniz. insan her zaman konuşmak istemez kimi zaman muhabbet sarmaz ortam sarmaz vs. herkes de muhteşem girişken değildir. hele hele ortamda çok konuşan hep kendini anlatan kendi hikayelerini dinlettiren tipler varsa daha bir insan geri çekilir. ama size tavsiyem sündürün karşı tarafı dişe diş kana kan deyip siz daha çok anlatın. bir sevgili edinin çok yalnızsanız ama aa pardon yalnızdınız kimseyle konuşmadan biraz samimi olamayı denemeden ne bekliyorsunuz size insanların kapısını açmayı mı ? unutun gitsin.

çözüm yoksa hadi çilekli dondurma yiyelim hayatımıza bakalım. siz kendinizi geri çektikçe kendinize kötülük yaptığınızın farkına varın. ne kadar gereksiz adam varsa mutlu bir de öyle düşünün. çünkü onlar ulan bu karşı taraftan zarar gelir mi vs diye düşünmüyorlar. hayatı akışına bıraktığınızda su zaten yolunu bulacaktır. dip not : psikolog değilim.


Posted on Hede.io - Knowledge Sharing Dictionary
Read this entry or all entries about kalabalıkta yalnız kalmak.

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

Merhaba, yazınız @try-market ve @kusadasi tarafından yürütülen küratör projesi kapsamında seçilmiştir.Proje yazısı hakkında detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz. Ayrıca seçilen yazılar haftalık Cointurk Küratör Projesi raporunda yer almaktadır.
Cointurk Discord Kanalı

·

teşekkürler.

Aslında kendimizi kandırmaya giriyor. Çok yalnızım kimse benimle konuşmuyor diye düşündüğümüzde acaba biz başkalarıyla konuşuyor muyuz diye de düşünmek gerekir. Cem Yılmaz bir gösterisinde "kendimizi ezmeye,kötülemeye meyilliyiz" demişti. Haklı. Kendimizi acıların çocuğu olarak göstermek yerine eziklikten (depresyon) kurtulup/kurtulmaya çalışıp mantıklı düşünmeye çalışmalıyız.

Yazınız için teşekkürler.

Bazen yanında birçok insan vardır ama sen yalnızsındır. Genelde yaşanılan acı bir durum