Tipper Ecomomy - Yeni Nesil Sosyal Medya

in #ethereum3 years ago

Tipper Ecomomy - Yeni Nesil Sosyal Medya

tip1.png

İnternetin hayatımızın olmazsa olmaz hale gelmesiyle internet yayıncılığı ve para kazanma yöntemleri de şekil değiştirdi. Sosyal medya platformları normal websitelerinden daha çok kullanılır oldu. İnsanlar haberleri öğrenmek için bile haber sitesine girmek yerine Facebook'a girmeyi tercih ediyor. Günümüzün değişen toplumu ve onun istekleri doğrultusunda yeni platformlar ortaya çıkıyor.
Paranın da dijitalleşmesiyle kripto paralar hayatımızda yer etti. Artık fiat paradan dijital paraya geçişi neredeyse tamamlamak üzereyiz. Kredi kartları ve debit kartlar sayesinde yaklaşık 20 yıldır fiziksel para hakimiyetini kaybetmişti. Şimdi kripto paralar yeni nesilin asıl para birimi olacak.

Dünya bu kadar hızlı gelişirken sosyal medya ve kripto para sektöründe de çeşitli yeni platformlar hayatımızı kolaylaştırmak için ortaya çıkıyor. Tipper da bu şekilde yaratılmış projelerden biri. İnternette sayamayacağımız kadar çok içerik var. İnternette ve sosyal medyada geçirilen vakit artık günümüzün büyük bir bölümünü alıyor. Peki bu harcadığımız zamanlar bize para olarak dönseydi nasıl olurdu? Tipper ilk merkezsiz sosyal medya platformu olmayı hedefliyor, iki yönlü para kazanma şekliyle. Bu yeni jenerasyon platform içerik üreticileri, izleyenler ve reklamcıları aynı çatı altında buluşturuyor.

Tipper blokzincirinde yüksek hacimli ödemeler için saniyede 50 binden fazla işlem aynı anda yapılabilecek. Mikro işlemler ise 250 binin üzerine çıkacak. Yani hiçbir şekilde hız sorunu olmayacak. İşlemlerin onaylanmasını beklemek gerekmeyecek. Tipper sayesinde yayın gelirinin tamamı kullanıcılara gidiyor. Aracılar ortadan kalkmış oluyor. Reklamverenler ise doğru hedef kitleyle ürünlerini buluşturabiliyor. Ayrıca izlenme oranlarıyla oynama olmayacağı için reklamverenler doğrudan gerçek izleyiciye ulaşabilecek. Buna liyakate dayalı ağdan ağa (p2p) destek sistemi diyebiliriz. Bu yeni dinamik platformun gücünü kullanıcılarına yeniden dağıtmış oluyor.

Para kazanma sistemi dört farklı şekilde sağlanıyor. Bunlardan ilki tip yani bağışlar. Like verir gibi tip veren yeni nesil bir sosyal ağ olacağını düşünün. Çok yakında bu gerçekleşecek. Steemit'te de benzer bir sistem var biliyorsunuz. İkinci şekil içerik yatırımcılığı. Bu sayede üretilmiş bir içeriğe yatırım yaparak para kazanabileceksiniz. Örneğin ünlü bir Youtube yayıncısının içeriğine yatırım yaptığınızı düşünün. Alınan izlenmeye, gösterilen reklama vb. değişkenlere göre kazanılan paraya ortak olacaksınız. Bu ilk kez Tipper projesinde ortaya çıkan devrim niteliğinde bir fikir. Üçüncü yöntem markaların tipleri. Dördüncü yöntem ise anı paraya çevirme (momentization) diyebiliriz. Detaylar için whitepaper'ı okumanızı öneririm.

momentization-cf2-crop-u298762.jpg

Detaylı bilgi edinmek için websitesini buradan ziyaret edebilirsiniz: https://www.tippereconomy.io/token/index.html
Teknik bilgi almak için whitepaper'ı buradan okuyabilirsiniz: https://www.tippereconomy.io/Documents/TIPPER_WHITEPAPER_DRAFT_1.pdf

Token Satışı Hakkında

Tipper Economy ERC-20 tabanlı Ethereum tokenidir ve tickerı TIPR'dır.
ICO 31 Mart'a kadar devam edecek. Toplam arz 700 milyon TIPR olarak belirlenmiş. Satışta 200 milyon TIPR bulunuyor.
Softcap miktarı 15 milyon dolar, hardcap ise 50 milyon dolar.
1 ETH = 4000 TIPR genel fiyatı bulunuyor.
Ön satışta 20 milyon TIPR 20 cent fiyattan satıldı. Ana satışta ise 180 milyon TIPR'ın fiyatı 25 cent olarak belirlendi.
Tokenlerin %30'u satışa sunuluyor. Kalan miktardan kurucuların %10 olan tokenleri ve bootstrapping madencileri ve kullanıcılarının %60 olan tokenleri kilitli durumda.

Token satışına katılabilmek için KYC prosedürlerinden geçmek gerekiyor. ABD vatandaşları ICO'ya katılamıyor. Kimlik bilgilerinizi verirken rahat edemiyorsanız coinin borsaya girmesini bekleyebilirsiniz.

Youtube tanıtım vidyosunu buradan izleyebilirsiniz:

Sosyal medya projeleri her zaman olmasa da eğer ekibi iyiyse, fikir sağlamsa tutuyor. Ve tuttukları zaman inanılmaz rakamlara çıkabiliyorlar. Tipper da yeni jenerasyon sosyal medyaya yön veren platformlardan biri olabilir. Her zaman olduğu gibi kaybedince üzülmeyeceğiniz miktarlarla yatırım yapın. Bol kazançlar dilerim.
Yazımın her hakkı saklıdır. Kopyalamaya çalışanlar hakkında her türlü yaptırım uygulanacaktır.

ingiltere

Sort:  

Yani Steemit benzeri bir yapı değil mi?

Steemit, Twitch, Reddit karışımı bir şey olacak.