Roscacoin - Herkes İçin Finans

in #ethereum3 years ago

Roscacoin - Herkes İçin Finans

r11.png

Bugünkü yazımızın konusu olan Roscacoin projesi finans sektöründe yeni bir bankacılık ve borç verme pazarı yaratıyor. ROSCA'nın açılımı ROtating and Saving Credit Association'dan geliyor. ROSCA metodu şudur: Bir grup insan anlaşarak belli bir zaman zarfında para biriktirme ve borç verme işlemini yaparlar. Bu, eşten eşe bankacılık ve eşten eşe borç verme işlemlerini birleştiren bir durumdur. Dünyada 1 milyardan fazla insan bu sistemi kullanıyor. Bundan daha da önemlisi dünyada 2 milyar insanın banka hesabı bile yok. Bu insanların kredi çekme, kendi harcamalarına likidite yaratma gibi şansları bulunmuyor. Geleneksel bankacılık sisteminde bu insanların kredi alması çok zor çünkü ya kredi notları düşük, ya iyi para kazanamadıkları işlerde çalışıyorlar veya collateral gösterebilecekleri varlıkları yok. İşte bu insanlar ROSCA sistemini kullanarak birbirlerine borç alıp veriyorlar. ROSCA'nın küresel pazar hacmi yıllık 500 milyar dolar olarak biliniyor.

ROSCAcoin tokeni, kısaltması RCA, ROSCAcoin ekosistemi içinde kullanılacak platformun para birimidir. ERC-20 standardında bir Ethereum tokenidir ve akıllı kontrat ile düzenlenmiştir. Projenin amacı blokzincir teknolojisini kullanarak merkezsiz finansal çözüm ekosistemi yaratmaktır. Oluşturulacak platform tamamen şeffaf olacak ve herkes bu pazara girip çıkabilecek.

Detaylı bilgi edinmek için websitesini buradan ziyaret edebilirsiniz: https://roscacoin.io/
Teknik bilgi almak için whitepaper'ı buradan okuyabilirsiniz: https://roscacoin.io/wp-content/uploads/2018/03/Roscacoin-Whitepaper-V1.0.pdf

RSC-Website_send-8-1200x664.png

Token Satışı Hakkında

Ön satış başladı. Ana token satışı 5 gün sonra başlayacak.
Toplam token sayısı 10 milyar olacak. Bunun %35'i ekibe, %15'i partnerlere, %15'i kenara, %10'u topluluğa, %5'i derneğe, %5'i pazarlamaya ayrılmış. %15'i ise token satışına gidiyor. Bu açıdan biraz ilginç bir yapısı var. Bunun nasıl sonuçlar doğuracağını yaşayıp göreceğiz.
Token fiyatı 1 ETH = 40.000 RCA olarak belirlenmiş.

ICO araştırma platformlarından ICO Bench projeye 5 üzerinden 3 puan vermiş. Tüm ekosistemin 2022 yılına kadar oluşturulması planlanıyor. Biraz uzun vadeli bir proje olarak görmek lazım ROSCAcoin'i. Her zaman olduğu gibi kaybedince üzülmeyeceğiniz miktarlarla yatırım yapın. Bol kazançlar dilerim.
Görseller kendi websitesinden alınmıştır. Yazımın her hakkı saklıdır. Kopyalamaya çalışanlar hakkında her türlü yaptırım uygulanacaktır.

ingiltere

Sort:  

For future viewers: price of bitcoin at the moment of posting is 7983.10USD

Thank you for following me. I too follow you

Join us Discord at this link: https://discord.gg/2SqceN