Property Coin - Gayrimenkul Yatırımına Kripto Para Katkısı

in #ethereum3 years ago

Property Coin - Gayrimenkul Yatırımına Kripto Para Katkısı

header-coin.png

Dönemin en kârlı ve güvenli yatırım araçlarından biri olan taşınmazlara kripto paralarla yatırım yapmayı düşünür müydünüz? Bu zamana kadar hep kripto para yatırımlarını taşınmazlara dönüştürenleri gördük. Kripto paradan zengin olan varlıklarını gayrimenkule aktardı. Peki buna gerek kalmadan yine bu sektöre yatırım yapılabilseydi nasıl olurdu?

Bugünkü yazımda size gayrimenkullerin kripto para ile buluşmasını ele alan bir projeden bahsedeceğim. Profesyonellerce yönetilen bir gayrimenkul portföyüne blokzinciri aracılığıyla yatırım yapmak oldukça cazip bir fikir gibi görünüyor. Daha önce bu konuda birçok çalışma yapıldı ancak hiçbiri Property Coin kadar ne istediğini bilen şekilde sunum yapmadı. Property Coin sayesinde gayrimenkul yatırımlarında payınız olabilir. Bunun için kendi ERC-20 tabanlı Ethereum tokenine sahip olmanız yeterli. Bunu bir hisse senedi gibi düşünün, yalnız geleneksel hisse senetlerinden farklı olarak blokzincirinde yani herkese açık, şeffaf bir yapıda bulunacak. Property Coin yatırımlarında tamamıyla gerçek Amerikan gayrimenkullerini kullanıyor.

Aperture California merkezli bir gayrimenkul teknoloji ve yatırım şirketidir ve bu şirket Property Coin adı altında kripto para sektörüne giriyor. Ethereum akıllı kontratını kullanarak hisselerini tokenleştiriyorlar ve tüm dünyadan yatırımcıları çekmeye çalışıyorlar. Aperture çalışanları kariyerleri boyunca toplamda 150 milyar dolarlık gayrimenkul cirosu elde etmişlerdir ve 10 milyar dolardan fazla ev kredisini nakite dönüştürerek kapatmışlardır.

Property Coin'e yatırım yaptığınızda tüm işi ekibe bırakmış oluyorsunuz. Parayı onlar büyütüyorlar. Bunu yaparken kârlı gördükleri gayrimenkullere yatırımlarını artırıyorlar. Kripto para çıktıktan sonra ilk aşamada 50 milyon dolara kadar gayrimenkul yatırımı yapmayı ve zamanla büyümeyi hedefliyorlar.

Gayrimenkul yatırımı yaparken bunları yenileyerek, parlatarak daha yüksek fiyatlara satmayı planlıyorlar. Bunu bir örnekle anlatalım şimdi. Aşağıdaki göl evi 135 bin dolara satın alınmış. Yeniden yapılanma maliyeti 27 bin 51 dolar tutmuş ve satış fiyatı 180 bin dolar olmuş. Böylece bu evden sağlanan net kazanç 17 bin 949 dolar olmuş ve tüm işlemler 99 gün sürmüş.

can1.png

Yine aynı şekilde aşağıdaki ev 240 bin dolara alınmış ve 53 bin dolarlık yenileme çalışması yapılmış. Bunlar 152 gün sürmüş ve sonunda ev 348 bin dolara satılarak 54 bin dolarlık kâr sağlanmış. Bu şekilde yüzlerce ev yenilenerek satışa sunulacak ve edilen kârlar şirketin değerini, dolayısıyla Property Coin'in fiyatını artıracak.

cal1.png

Özellikle Amerika Birleşik Devletleri'nde bu house flipping denen yıpranmış evleri alıp yenileyip yeniden satma işi oldukça büyük bir sektör haline gelmiş durumda. Ülkemizde bu tarz oluşumlar pek yok, biz daha çok kentsel dönüşüm ile evleri yeniliyoruz ancak ABD'de durum farklı işliyor. Bu sektörün oldukça kârlı olduğunu söylemek gerekir. İşin profesyonelleri yapınca da para basacağını varsaymamız yanlış olmaz.

Detaylı bilgi edinmek için websitesini buradan ziyaret edebilirsiniz: https://propertycoin.re/en/
Teknik bilgi almak için whitepaper'ı buradan okuyabilirsiniz: https://propertycoin.re/en/whitepaper/

Token Satışı Hakkında

Property Coin fiyatı 50 dolar olacak.
ICO'ya katılmak için Ethereum, Bitcoin ve Amerikan Doları kullanabilirsiniz. Şu anda satışlar için KYC (müşterini tanı) yapmak gerekiyor. Eğer kimlik bilgilerinizi paylaşmak istemiyorsanız tokenin borsaya girmesini beklemelisiniz.
ICO Mayıs ayına kadar sürecek. 31 Mart'a kadar yatırım yaparsanız %20, 12 Mayıs'a kadar yatırım yaparsanız %10 indirimden faydalanabilirsiniz.

Youtube tanıtım vidyosunu buradan izleyebilirsiniz:

Bitcointalk Duyuru Konusu: https://bitcointalk.org/index.php?topic=2929725
Facebook: https://www.facebook.com/Property-Coin-1768255573477346
Twitter: https://twitter.com/Property_Coin
Instagram: https://www.instagram.com/Property_Coin/

Gayrimenkul her devirde kazandırır. Her zaman olduğu gibi kaybedince üzülmeyeceğiniz miktarlarla yatırım yapın. Bol kazançlar dilerim.
Yazımın her hakkı saklıdır. Kopyalamaya çalışanlar hakkında her türlü yaptırım uygulanacaktır.

ingiltere

Sort:  

For future viewers: price of bitcoin at the moment of posting is 8469.90USD