Bu Yaz Okumayı Planladığım Kitaplar

in #esteem3 years ago

image

Uzun zamandır tez yazmak ile uğraştığım için kitap okumayı ihmal etmiştim. 10 gün sonra tezimi savunup en azından eylüle kadar derslerden uzak durup okumak için kitaplar edindim. Aslında çoğu yıllardır okumak isteyip başlayamadığım, ertelediğim veya başlasam da yarım bıraktığım kitaplar.

image

Mesela, Thomas Hardy’nin Far From the Madding Crowd kitabını aralık 2014’te almışım ama hala bitiremedim. Bir dönem takıntı haline getirdiğim Ahmet Ümit kitaplarında da en son Bab-ı Esrar’da kaldım. George Orwell’ın 1984’ü ise lise yıllarımdan beri okumak istediğim ancak bu senenin başında başlayabildiğim (bitiremesem de) bir kitap. Bu yaz öncelikli olarak bu üç kitabı okuyacağım.

image

Sonrasında da yıllardır okumadığım için kendimden utandığım Kürk Mantolu Madonna’yı okumak hedefim. Uçurtma Avcısı kitabını bir solukta bitirdiğim Khaled Hosseini’nin Bin Muhteşem Güneş kitabı da bekleyenler arasında. Son olarak da Stefan Zweig ve Anthony Burgess’ın klasikleri ile güzel 2 ay geçirmeyi planlıyorum. Okudukça kitaplar hakkındaki düşüncelerimi de paylaşmayı düşünüyorum. İlerleyen zamanlarda izlediğim dizi ve filmler ile ilgili de birşeyler paylaşabilirim; kişisel bir arşiv olmasının yanında, ne izlesem diye düşünenlere de fikir verebilir.

Sort:  

Congratulations! This post has been upvoted from the communal account, @minnowsupport, by ornitorenk from the Minnow Support Project. It's a witness project run by aggroed, ausbitbank, teamsteem, theprophet0, someguy123, neoxian, followbtcnews, and netuoso. The goal is to help Steemit grow by supporting Minnows. Please find us at the Peace, Abundance, and Liberty Network (PALnet) Discord Channel. It's a completely public and open space to all members of the Steemit community who voluntarily choose to be there.

If you would like to delegate to the Minnow Support Project you can do so by clicking on the following links: 50SP, 100SP, 250SP, 500SP, 1000SP, 5000SP.
Be sure to leave at least 50SP undelegated on your account.

Yaz için okuma planı görmek güzel ;)

Teşekkürler fırsat varken okumak için plan yaptım, keşke hiç plan yapmadan yaz kış demeden haftada en az 1 kitap bitirebilsek.

Merhaba, tebrikler! Listendeki kitapları çok beğendim, kendi listeme ekledim. Eğer okumadıysanHarper Lee-Bülbülü öldürmek kitabını da tavsiye ederim :)

Evet bu kitabı duymuştum. Hatırlattığınız için teşekkürler, not ediyorum. Yorumunuz için de ayrıca teşekkürler. :)