Moje podsumowanie do grup na steem

in esteem •  3 months ago

image

Film to tylko moja opinia o tym co panuje na całym steemit. @noisy robiąc projekt wise tak samo wybrales grupe osób, która może korzystać z twojego głosu. Grup jest pełno i będzie. Sami twórcy takich zgromadzeń są popierani przez wieloryby. Jedni głosują na słabsze treści, drudzy na lepsze. Osoby z wieksza reputacja głosują na tych również z większą patrząc na korzyść majątkową. Wielu dtuberów korzysta ze smartsteem i odzielnych grup. @noisy mam pytania

  1. Czy poruszysz temat na Steemfest wielorybów którzy naruszają "reguły"?
  2. Czy ty nie widzisz tych grup w całej społeczności?
    Same projekty nowe powstają, a problemów coraz więcej. Myśle że idzie to wszystko w złym kierunku.
Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

@noisy nie wybrał grupy robiąc projekt Wise, zrobił konkurs na eksperta. Cała społeczność #polish zgłaszała kandydatów na eksperta a potem na nich głosowała. To eksperci wybrani przez polską społeczność testują Wise na #polish (za darmo! dla dobra społeczności).

Moim zdaniem ludzie z podobnymi zainteresowaniami mają tutaj odpowiednie tagi gdzie mogą publikować, komentować i wspierać się wzajemnie, czyli grupy otwarte.
Cała idea polskich tagów (i ich opiekunów) też została zaakceptowana przez polską społeczność jeszcze zanim powstał Wise. Wśród polskich tagów każdy może znaleźć miejsce dla siebie - publikować, komentować, podbijać i być podbijanym.
Na dodatek mamy możliwość dodania więcej niż jednego tagu w każdym poście czyli otwierają się nie tylko jedne drzwi do sukcesu. Wystarczy tylko opublikować coś co zostanie zauważone i docenione.

·

A nie uwazasz, że niektórzy opiekunowie tagów nie zaglądają czasami w post jak widza tag #sp-group? Do reszty się zgodze.

·
·

Nie zauważyłam czegoś takiego...
Jeżeli opiekun nie podbije jakiegoś posta to przyczyny mogą być różne, to wcale nie musi być tag #sp-group.

·
·
·

Obejrzałem twój materiał, ale kompletnie nie załapałem co chciałeś nim przekazać nam, czy Noisyemu - wyjaśniłbyś?

·
·
·

Odpowiedzi udzielilem w poscie @noisy

Wybacz, ale nie rozumiem

Zajebiście to wytłumaczyles. Dokladnie @noisy jak ma wizje, tak samo ktoś inny też ma prawo. Nawet myślę, że więcej takich grupek to było by lepiej, a i tak z nich można dawać Upvoty innym, nie tylko w grupie. Ale jeśli coś mnie interesuje to wiadomo, że tam będę dawał więcej

Posted using Partiko Android

@noisy robiąc projekt wise tak samo wybrales grupe osób, która może korzystać z twojego głosu

W sumie słuszna uwaga. @noisy nazywa członków swojej grupki "specjalistami w swojej dziedzinie". @mmmmkkkk311 ma swoich "opiekunów tagów", a @barbarossastudio "redaktorów gazetki". Można wymieniać kolejne polskie pentagramy...

To tak odnośnie grupek na Steem ;) Jak słusznie zauważyłeś każdy w jakimś skupisku siedzi i ciężko byłoby z tym walczyć. Więc może twórzmy swoje grupy lub dołączajmy do już istniejących?

·

Co do barbarossy to muszę uwzględnić, że dołączyć może każdy i jest akceptowany bez względu kim jest, ile ma SP i inne duperele ;) To w końcu redakcja

·
·

Bardzo prawidłowo!

Całkowicie nie rozumiem jakie jest przesłanie tego materiału :/

·

Troszke chaotycznie nagrałem. Większość odpowiedzi udzieliłem w poście @noisy.

Chodzi Ci o to, że każda osoba w grupie bądź grupa ma swój system oceniania i głosuje jakby na "swoich" ? Bo tak to zrozumiałem, ale myślę że do końca tak nie jest z tego względu, że dochodzą nowe osoby i jeżeli fajnie tworzą to zostają zauważone. Może tak być, że kogoś interesuje tylko jeden temat, ale po przeczytaniu innych, zaczyna je obserwować, bo się podobają.
Projekt Noisy'ego jest dla ogół społeczeństwa i tak działa. Projekt MK jest też dla ogółu (oprócz osób na czarnej liście), do tego dochodzą głosy od kuratorów zagranicznych plus osoby ze społeczności #polish. Jest tego masa.

Jednak tylko SP-Group jest zamkniętym gronem. Nie wiem też dokładnie jak grupa funkcjonuje, ale widać po kreciku, że chyba najlepiej to nie wygląda. Może kwestia dogrania kilku rzeczy i będą w tej grupie wszyscy zadowoleni, ale czy chodzi tylko o to, żeby grupa wspierała samych siebie, czy wspierała wszystkie osoby, co mają coś fajnego do przekazania na Steemicie?

Oczywiście wszystko zależy od twórców grupy i ich zamiarów. Jest w tej grupie tyle fajnych "piór" i mądrych osób, że jakby się komuś nie podobała polityka grupy to by ją opuścił, bo po co być w grupie skoro własne wartości nie pokrywają się z nią. Chyba, że komuś zależy tylko na tym, żeby dostać upvote, wtedy to co innego.

Co jeśli powstanie kilka grup np. 3 takie jak @Sp-Group? Przy tak małej społeczności podejrzewam, że nie byłoby afer, tylko wojny. Każda grupa chciałaby mieć jak największe wpływy. Trochę to zalatuje już mafią, ale w końcu może do tego dojść. Najgorsze jest to, że każdy będzie patrzył tylko na siebie i na swoją grupę. Równie dobrze przy 3 grupach mogą powstać 3 tagi z nazwami grup i czwarty dla alternatywy, czyli #polish :p

Zauważyłem, że im mniejszy kurs Steema, tym więcej afer. Nie wiem jak było wcześniej, ale takie mam odczucia. Gdyby nie @noisy i @mmmmkkkk311, podejrzewam, że wiele osób by tu już nie było, a panowie robią naprawdę świetną robotę i starają się jak mogą, żeby osób na Steemicie przybywało, a co najważniejsze - zostało na długo.

Odmówiłem dołączenia do Sp-Group, bo nie czuję potrzeby bycia w jakiej kolwiek grupie. Mam nadzieję, że mnie nie znienawidziliscie z tego powodu, ale jak pisałem, wolę być "wolnym strzelcem" 😉

·

Nie uważasz, że sugerowanie komuś działalności mafijnej jest co najmniej nie na miejscu? To bardzo poważne oskarżenie.

Nie chcę wdawać się w kolejną kłótnię, ale nie będę ukrywał, że nie podoba mi się jak ktoś bezmyślnie rzuca określeniami typu "sekta" bądź ta nieszczęsna "mafia".

Sam wręcz stwierdziłeś, że nie wiesz jak działa ta grupa więc czemu od razu sugerujesz praktyki "mafijne"?

·
·

Czy Ty w ogóle przeczytałeś całość, czy tylko po łebkach?

"co jeśli powstanie kilka grup..." to jest tylko przypuszczenie, domysł, co by było gdyby... Rozumiesz?

·
·
·

Przeczytałem całość.

Nie wiem w jaki sposób powstanie np 3 grup podobnych do sp-group mogłoby zapoczątkować działalność mafijną.

Proszę mi to wytłumaczyć.

Wszak mafia to przestępczość w formie zorganizowanej. Ja wiem, że to słowo brzmi fajnie, ale tak jak wspomniałem jest zupełnie nie na miejscu.

·
·
·
·

Chodzi o to, że gdyby powstało więcej grup, to zaczęłaby się rywalizacja między tymi grupami. Nie byłoby tak? Każda grupa chciałaby mieć jak najwięcej członków, najlepiej z dużą ilością SP. Przykładowo wtedy pisałbyś posty jedynie dla osób ze swojej zamkniętej grupy i tak samo tylko od nich dostawałbyś upvote. Czy chciałbyś taki scenariusz? Bo według mnie każdy woli mieć większe grono odbiorców. Zaczęłyby się przepychanki, kto da większy upvote wzamian za członkostwo. Nie chodzi mi tu konkretnie o wasza grupę. Napisałem ogolnikowo o mafii. Sektą też Was nie nazywam.

Ale powiem Ci szczerze odnośnie grup, czy nie będzie też sytuacji "ustawiania" wyników różnych konkursów, gdzie głosuje społeczność. Jednak mam nadzieję, że tak nie będzie.

·
·
·
·
·

Czy taka rywalizacja to coś złego? Podobnie dzieje się np na rynku pracy. Po najlepsze oferty zgłasza się najwięcej osób.

Gdyby przykładowo istniało kilka takich grup wsparcia to każda z nich starałaby się zaoferować jak najwięcej by w ten sposób przyciągnąć nowych członków.

Zdrowa rywalizacja.

To właśnie obecna sytuacja gdzie kilka osób ma monopol na duże upvoty jest niedobra.

Konflikty, wzajemne zaczepki to coś oczywistego. Np obecnie i też przed aferką sp-group spotykało się z docinkami a czasami wręcz szykanami. Pewien gość pokusił się nawet o szantaż.

A wszystko to ponieważ jej członkowie chcieli się wyrwać z tego monopolu.

Jednak dalej nie widzę tutaj przyczyn rozpoczęcia praktykowania przestępczości zorganizowanej przez członków jednej lub wszystkich takich teoretycznych grup.

Mafia to nie jest grupka krzykaczy a niebezpieczna, popełniająca czyny karalne organizacja przestępcza. Nie mylmy pojęć.

Nigdzie nie napisałem, że nazywałeś nas "Sektą" jednak prawdą jest to, że takie określenia padały ze strony innych osób.

·
·
·
·
·
·

Nie nazwałbym zdrową rywalizacją walkę o członków. Skończyłoby się flagowaniem wszystkiego. Nie ważne co kto by stworzył to i tak zależałoby to tylko od mocy grupy. Zabiłoby to całkowicie idee Steema wśród polskiej społeczności.

Powinniśmy przyciągać jak najwięcej osób a póki co przez afery, argumenty do dołączenia niedługo zaczną się kończyć, dodatkowo ludzie przestaną tworzyć, a część całkowicie zrezygnuje z platformy tak jak np. @krasnalek. Do tego to wszystko dąży... Przed rejestracją tutaj słyszałem tylko mile słowa o platformie. Teraz co chwilę pojawiają się wątpliwości. Ale takie rzeczy zawsze się dzieją wśród Polaków... Taka natura.

Loading...
·

@baro89 Chcę się odnieść do Twoich słów "Może kwestia dogrania kilku rzeczy i będą w tej grupie wszyscy zadowoleni". Pytam skąd wiesz że ktoś w grupie jest nie zadowolony? Dla mnie to zdanie przekreśla wszystko co napisałeś, bo kompletnie nie masz pojęcia o czym piszesz. Mogę Ci tylko zagwarantować że jako członek tej grupy obserwujący co się dzieje w grupie, wiem że każdy jest zadowolony. Jeżeli ktoś nie jest, to taka osoba ma prawo odejść bez żadnych konsekwencji. Nie podpisujemy lojalek z użytkownikami ;) Chcesz być wolnym strzelcem proszę bardzo, Twój wybór który jest szanowany również przez naszą grupę.

·
·

Tzw. Krecik wystarczająco przedstawił swoje niezadowolenie na temat grupy, w której defacto był lub nadal jest. Równie dobrze afery mogłoby nie być, gdyby poprostu opuścił wasze grono. Chyba, że tą aferą chciał coś zmienić w grupie, ale zbytnio nie miał przebicia. Definitywnie przeszkadzały tej osobie komentarze na temat osób spoza grupy, które lubił i szanował.

·
·
·

Tzn. powiem tak że to co wypisuje ten gimbus mnie nie interesuje. Nie wiadomo również czy ta osoba od samego początku nie działała na szkodę grupy. Nie wiadomo czy to nie była podstawiona osoba pod którą może kryć się ktoś kogo wszyscy znamy. Nawet nie wiem czy to nie była jakaś prowokacja Więc dla mnie argumenty i screeny które zamieścił są niewiarygodne, ponieważ on sam jest niewiarygodny. I tylko osoby poszukujące wrażeń się tym interesują. Na temat takiego zera nawet nie będę się wypowiadał bo szkoda mi czasu. W każdym razie grupa ma się dobrze, nikt nikomu źle nie życzy itp Serio @baro89 nie ma sensu tracić czas na takie rzeczy :)

·

Dzieki za wlaczenie sie w dyskusje. Grup jest pelno na steemit i kazda ma jakas mala polityke.

·
·

Jakie jeszcze są zamknięte podgrupy na steemit?

·
·
·

Nie kazda jest zamknieta grupa. Jest pełno grup otwartych, które przyjmują ludzi do siebie.

·
·
·
·

A tu jest mowa o zamkniętej podgrupie. Piszesz, że jest ich pełno, więc jakie konkretnie?
Grupa otwarta, do której może dołączyć każdy, bez względu na to czy jest lubiany przez Panią x i Pana y jak np. #polish, z której powstała zamknięta podgrupa sp group.. A inne zamknięte? 🤔

·
·
·
·
·

Wejdz w steemauto i zobacz jakie triale są. To grupy otwarte i jawne.

·
·
·
·
·
·

Sp-group jest grupą otwartą i jawną?

·
·
·
·
·
·
·

Jawna dla wybranych osób. Grupa byla opisywana jawnie.

Jedyne, z czym się nie zgadzam, to zeby adresować problem budowania własnych grup według własnych zasad - akurat do @noisy -ego. @noisy gdy dostał możliwość zbudowania kuratorstwa w oparciu o silne upvoty zagraniczne - poprosił społeczność o wskazanie kuratorów. Gdy stwierdził, że mu się SP marnuje, bo się nie zna na wszystkim - poprosił społeczność o wybranie ekspertów, którzy rozprowadzają jego SP poprzez wise.

Natomiast co do merituum, tzn. obaw że za chwilę będziemy mieli "JEDNO WIELKIE G" na polish, to moim zdaniem ten post zasługuje na uwagę. Jak słusznie zauważył @józef230 w porównaniu z youtube nie mamy moderatorów, którzy by trzymali wszysko w kupie. Spędziliśmy tu rok, niektórzy dwa lata - ciesząc się z tego. Decentralizacja! Hura!

Dobrze, dobrze. Decentralizacja rozwiązała wiele problemów starych social media. OK. Ale pora już chyba zmierzyć się z brutalną prawdą, że przyniosła ze sobą nowe problemy?

Jak ja odczytuję metaforę zgniecionej kartki? Po pierwsze polish może być mało czytelne dla nowych Steemian. Ta grupa wspiera się tak. Ta inaczej. Tu konkurs. A tu inny. Ten wieloryb ma mocne podbicia, ale ty piszesz o astronomii, a on podbija tylko posty kulinarne.... Jak słusznie pokazał Autor posta, chodzenie po głównej (pisz dobre posty, to Cię upvotują) powoli przestaje wystarczać, bo mamy coraz więcej bocznych dróżek, którymi ucieka SP.

Może powinniśmy stworzyć jakąś "gospodarczą mapę" polish, stale uaktualnianą, aby nowi wiedzieli gdzie mogą zarobić i w jaki sposób?

Ale to dopiero ten mniejszy problem, moim zdaniem. Większy jest taki - jak budować małe grupy, aby przynosiło to korzyść członkom tej grupy, ale TAKŻE z jednej strony całemu tagowi polish, a z drugiej - całemu Steemowi? Mamy województwa w Polsce, mamy stany w Ameryce itd. Małe społeczności mogą działąć w obrębie dużych z obopólną korzyścią.

ALE dobre, skuteczne formy wspólpracy małych wspólnot w ramach większej całości nie powstają z powietrza. Ktoś musi je proponować, sprawdzać, poprawiać. Musi być jakaś droga ich legitymizacji, a przynajmniej popularyzacji. Kto to u nas robi? Samo się zrobi?

Niestety nie chce się samo zrobić. I dlatego moim zdaniem, jak to ujął Autor posta, "same projekty nowe powstają, a problemów coraz więcej".

·

Dzięki za włączenie się w dyskusje. Ładniej to ująłeś. Byłem po nocce i troche chaotycznie nagranie wyszło.

·
·

Happy to help :)

·

Mądrego to i dobrze poczytać.

Ja będąc w grupie, nie zauważyłem żeby ktoś chciał zaszkodzić komuś z zewnątrz, cały czas chcemy wpierać #polish, pojawiają się rożne pomysły. Więcej tutaj zalet niż minusów. Ludzie powinni brać przykład i tworzyć własne ugrupowania. Ale tworząc je zbudujcie wspólnie zasady, najlepiej takie które dadzą korzyści wam oraz użytkownikom z poza grupy, ważne jest to by wspierać nowych twórców nie zamykać się tylko na swoją grupę. Nawet powinny być również takie sytuacje że grupy wspierały by się upvotami nawzajem. By nie doprowadzać do konfliktów. Grupa innej grupie nie powinna być wrogiem. Grupy również powstają z myślą o osobach które czują się zaniedbane i nie widzą sensu tworzyć dla samego siebie. Taką osobę należy ratować, bo zrezygnuje z korzystania ze steemit. I zamiast napływu użytkowników ludzie będą odchodzić zniesmaczeni 0.05 centami za post, bo nie każdy użytkownik jest w stanie samemu sobie poradzić. W takim tempie konta nie zbudują szybko i się znudzą.