Sort:  

Doskonale rozumiem Twoje narzekanie ale i tak Ci zazdroszczę.

Bo w zimie gdy ja beznamiętnie żuję kupione w markecie warzywa bez smaku Ty możesz wyjść do swojego ogrodu schylić się i zerwać z krzaczka coś pysznego. Bo gdy latem poza nielicznymi wolnymi dniami tłoczę się w komunikacji i oddycham spalinami i smogiem Twój pot schładza bryza znad morza. Bo ja wokół widzę tylko szare i stężałe od miasta gęby podczas gdy Ty u siebie widzisz prawie zawsze uśmiechnięte greckie twarze, nieważne że często zmęczone i spocone. Bo wracając z pracy mogę co najwyżej przejść przez park, pełen rowerzystów, hulajnóg, pijanych sebiksów i psich kup a Ty możesz zawsze skręcić w jakąś górską drogę i po kilku minutach cieszyć się widokiem oliwnych gajów, dzwonieniem owczych dzwonków gdzieś w oddali i cudownym, ziołowym zapachem greckiej wyspy, który mi latami śni się po nocach.

Nie masz czego zazdrościć tym turystom. Wpadają tam co najwyżej na kilka dni raz na parę lat, czasem na całe życie i potem wracają do siebie. A Ty w tym raju ZOSTANIESZ. :-D

Zostanę, bo wszystko to co napisałeś to prawda :) A Ty zawsze możesz wpaść chociaż na chwilkę :)

Dziękuję Ci za kolejny cudowny komentarz, aż się wzruszyłam.
Wraz z serdecznymi pozdrowieniami przesyłam Ci dużo słońca, lazuru, zieleni i zapachów...
Mąż również Cię pozdrawia :)

Wraz z serdecznymi pozdrowieniami przesyłam Ci dużo słońca, lazuru, zieleni i zapachów...

Dziękuję, przyjmuję każdą ilość :-D.

Mąż również Cię pozdrawia :)

ευχαριστώ :-D

Gratulacje! Twojej wysokiej jakości treść podróżnicza została wybrana przez @lesiopm, kuratora #pl-travelfeed, do otrzymania 100% upvote, resteem oraz podbicia całym trailem @pl-travelfeed! Twój post jest naprawdę wyjątkowy! Artykuł ma szansę na wyróżnienie w cotygodniowym podsumowaniu publikowanym na koncie @pl-travelfeed. Dziękujemy za to, że jesteś częścią społeczności TravelFeed!

komentarz.png

Dowiedz się więcej o TravelFeed klikając na baner powyżej i dołącz do naszej społeczności na Discord.

Przykładowo ja nie byłem jeszcze ani razu na żadnej wyspie 😉 Masz piękne miejsca i super widoki,ale tak to już jest, że mieszkając w jakimś miejscu nawet nie wybierzemy się pozwiedzać, a czasem osoby, które nawet są tylko przejazdem, zwiedzą więcej. Z żoną tak mieliśmy, dopiero później wzięliśmy się za zwiedzanie ciekawych miejsc.

Masz rację, tak to jest. Jak mówi przysłowie "cudze chwalicie a swego nie znacie".
Często marzymy o dalekich podróżach a nie znamy własnego podwórka.
Jednak wyspy polecam, zwłaszcza Korfu ;)

Dziękuję za komentarz i pozdrawiam :)

Kiedyś się tam wybiorę na pewno, bo wiele o niej już słyszałem i każdy poleca. Wiesz, że u nas jest nawet restauracja grecka, która nazywa się "Korfu", tam jeszcze też nie byłem, ale odkryłem ją jak chodziłem z córką i chyba w najbliższym czasie się tam udamy😉

fmsyt2foop.jpg

Wow! To odwiedź koniecznie proszę :)
Jestem bardzo ciekawa jakie dania tam oferują i czy są jakieś korfiańskie ;)
Nie zapomnij aparatu i czekam na wpis na #pl-kuchnia :)

A na wyspę zapraszam, wiadomo :)

Na pewno tak zrobię 😉

Dziekuję za zaproszenie, na pewno kiedyś Cię odwiedzimy 😁

Posted using Partiko Android

No troche ten czas za szybko leci I nie mamy czasu aby sie na chwile zatrzymac. Moze w przyszle wakacje sie uda na plazing chociaz na jeden dzien 😉Cudne zdjecia! I wogole super post❤️

Posted using Partiko iOS

Może się uda... ;)
Dziękuję i pozdrawiam serdecznie :)

Twój post został podbity głosem @sp-group-up oraz głosami osób podpiętych pod nasz "TRAIL" o łącznej mocy ~0.17$. Zasady otrzymywania głosu z traila @sp-group-up znajdziesz w ostatnim raporcie tygodniowym z działalności @sp-group, w zakładce PROJEKTY.

@michalx2008x

Chcesz nas bliżej poznać? Porozmawiać? A może chcesz do nas dołączyć? Zapraszamy na nasz czat: https://discord.gg/rcvWrAD

Doskonale Cię rozumiem. Jako student plątałem się z plecakiem tu i tam aż kiedyś trafiłem na piękną plażę w Kalamaki na Krecie. W moich czasach było tam kilka domków w stanie surowym i dwie tawerny. W jednej z nich pracował i mieszkał ze swoim wspólnikiem Jorgos (Jurek) mówiący trochę po polsku. Do plaży było około 50 metrów - jestem świadkiem, że cały czas ciężko pracował w kuchni i nigdy mi się nie udało namówić go na krótką kąpiel w morzu. Jego wspólnika z tego samego powodu rzuciła dziewczyna przyjeżdżająca do niego z Francji. Chłopaki musieli zarobić aby przeżyć do następnego sezonu. To podobna sytuacja.

To prawda, wiele osób niestety tak żyje. Tylko niektórych stać na to, żeby w okresie zimowym pojechać na wczasy do cieplejszych krajów i zasmakować tamtejszego morza.

Dziękuję za komentarz i pozdrawiam :)

Gratuluję, Twój post został wybrany do konkursu na najlepszy post podróżniczy tagu #pl-travelfeed, zapraszam do zapoznania się z postami konkurentów i głosowania. Za udział w głosowaniu autor postu konkursowego otrzymuje 3 pkt.

Coin Marketplace

STEEM 0.20
TRX 0.12
JST 0.028
BTC 64411.29
ETH 3516.69
USDT 1.00
SBD 2.55