ACTA 2 przegłosowane! - ACTA 2 overvoted! [POLISH]

in dlive •  10 months ago 

Thumbnail

Audiolog z wczoraj nagrany "na szybko", bez przygotowania. Ale już nie miałem siły tego wczoraj montować. Jeszcze DLive sprawiał problemy przy uploadzie.

Dzisiaj (wczoraj) mamy środę 12 września 2018 roku, mamy piękny dzień, bezchmurne niebo, Słońce świeci mocno i wysoko, Parlament Europejski przyjął ACTA 2, piękny dzie... COOOO? Cieszycie się? Bo ja też nie! :)


Pamiętacie to całe zamieszanie o dyrektywę Parlamentu Europejskiego o prawach autorskich na jednolitym rynku cyfrowym (czy jakoś tak), potocznie zwaną ACTA 2, o której było głośno w drugiej połowie czerwca? Pamiętam, że mój stary znajomy z YouTube, @uszi (chyba na KomentarzeTV) mówił o tym jako pierwszy, około na 3 tygodnie przed wybuchem protestów w całej Polsce. Ja zaś się o tym dowiedziałem kilka dni wcześniej z internetu, nie pamiętam dokładnie skąd. Pamiętam, że napisałem Usziemu pod tym filmem, że chyba się domyślam o czym będzie ten vlog... i nie pomyliłem się. To właśnie dzisiaj (wczoraj) przegłosował Parlament Europejskim. Co nie udało im się chyba 4 lub 5 lipca, udało im się teraz. Zostało jeszcze ostateczne głosowanie nad tą ustawą, które miało się odbyć na przełomie grudnia 2018/stycznia 2019, ale ono pewnie także zostanie "przepchnięte" i los wolnego internetu został przesądzony. Nie pozostaje nic, jak spakowanie walizek i przeprowadzka poza obszar Unii Europejskiej (może Malediwy, Rosja lub kraje byłego ZSRR niebędące w UE, albo Norwegia lub Szwajcaria). Albo po prostu przeprowadzić referendum w sprawie wyjścia Polski z UE.

Co ja tu mogę jeszcze napisać. 703 Europosłów głosowało nad tą dyrektywą, 438 było ZA, 226 było przeciw, a 39 się wstrzymało od głosu. Ogólnie rzecz biorąc Polska jako całość, jako jeden z czterech krajów członkowskich (obok Szwecji, Chorwacji i Holandii) odrzuciła tę dyrektywę. Reszta państw członkowskich było za przyjęciem tego crapa. W polskim obozie 19 Europosłów było ZA (Platforma Obywatelska + 1 Niezrzeszony były PiS-owiec), natomiast 31 było PRZECIW i 1 się wstrzymał od głosu. Jesteście z siebie dumni?

Powiem tak: jak nienawidzę PiS, to ich bardzo propsuję za to. Natomiast Platforma Obywatelska (też ich nienawidzę - ogólnie tej bandy z Okrągłego Stołu) strzeliła sobie w stopę tuż przed zbliżającymi się wyborami samorządowymi. Mam nadzieję, że Polacy im "podziękują" przy urnach wyborczych podczas następnych wyborów do Europarlamentu i do naszego Parlamentu. Mam nadzieję, że ludzie im tego nie zapomną, ja na pewno nie.

To tyle z mojej strony.

My video is at DLive

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!