Nie żyje Ryszard Bugajski. Twórca "Przesłuchania" miał 76 lat - Film

in dlike •  3 months ago  (edited)

dnmktkpTURBXy80NTVkYzFlYWI5NzYwYTA3NjMwZTRlN2QzMGZiY2Q3NC5qcGeSlQPMxM0Cj80Vvs0MO5MFzQMUzQG8 (1).jpeg

Właśnie się dowiedziałem, że odszedł polski reżyser Ryszard Bugajski, o którym między innymi wspominałem przy okazji recenzji filmu "Przesłuchanie" z 1982 roku z Krystyną Jandą i Januszem Gajosem w rolach głównych.

Ponadto Ryszard Bugajski był reżyserem filmu "Generał Nil" z Olgierdem Łukaszewiczem w roli tytułowej, "Układ zamknięty", czy też spektakl Teatru Telewizji "Miś Kolabo" z 2001 roku (który dotyka podobnego tematu co "Przesłuchanie", lecz rozgrywa się na początku lat 80) ze Sławomirem Orzechowskim w roli głównej, a także z Arturem Żmijewskim w roli SB-ka.

Nie ukrywam, że Ryszard Bugajski był jednym z moich ulubionych polskich reżyserów. Moje najszczersze kondolencje dla rodziny i przyjaciół. Niech Pan spoczywa w pokoju.


Source of shared Link

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

Hi, @bartheek!

You just got a 1.28% upvote from SteemPlus!
To get higher upvotes, earn more SteemPlus Points (SPP). On your Steemit wallet, check your SPP balance and click on "How to earn SPP?" to find out all the ways to earn.
If you're not using SteemPlus yet, please check our last posts in here to see the many ways in which SteemPlus can improve your Steem experience on Steemit and Busy.