CRYPTOSOLARTECH İLE DAHA GÜZEL BİR DÜNYA

in cryptosolartech •  5 months ago

cryptosolartech-696x449.jpg

Merhaba değerli takipçilerim, bu makalemizde sizlere “daha iyi bir dünya için blok zincir ve enerji” sloganıyla yola çıkan ve geleneksel enerji yerine yenilenebilir enerji ile dünya geleceğine katkı yapmayı amaçlayan CryptoSolarTech projesini anlatacağım.

Dünya nüfusunun artışıyla birlikte dünya üzerinde yavaş yavaş hissedilmeye başlayan enerji problemleri, 1970’de yaşanan petrol krizi sonrası iyice kendini belli etmiştir ve insanlar fosil yakıtlardan sağlanan enerjinin bitebileceğinin farkına varmıştır. Fosil yakıtlardan sağlanan enerjiye alternatif aranmaya başlanmış ve çare hem tükenmeyecek hem de çevreci olan yenilebilir enerjide bulunmuştur. Yenilenebilir enerji aynı zamanda fosil yakıtlardan sağlanan enerjiye göre daha az maliyeti ile de avantaj sağlamaktadır.

solar-vs-fossil-fuels.jpg

Bugünkü makalemize konu olan CryptoSolarTech projesi de mevcut enerji sorunlarına insanlığın en büyük enerji kaynağı güneşi kullanarak çözüm üretecek bir platform ile dünya geleceğine katkıda bulunacak.
Bugünlerde adından sıkça söz ettiren blok zincir teknolojisi ve bu teknolojinin hayatımıza kattığı kripto paraların üretimi olarak adlandırdığımız madencilik faaliyetleri de enerji tüketimi konusunda bir çok tartışmaya sebep olmaktadır. Bilgisayarların işlem gücü ile yapılan madencilik faaliyetlerinde kullanılan yüksek teknolojili bilgisayar donanımları hayli fazla enerji tüketimine sebep olmakta ve bundan dolayı da hayli tepki çekmektedir. Öyle ki bazı araştırmalara göre sadece Bitcoin madenciliğinde kullanılan enerji bir çok Afrika ülkesinin bir yıllık enerji tüketiminden daha fazla durumda.

CryptoSolarTech projesi yukarıda bahsettiğimiz probleme çözüm üretmek için güneş enerjisi ile enerji üretecek ve üretilen enerji ile madencilik faaliyetlerini hem daha az maliyetli hem de daha çevreci bir hale getirecek. Proje için İspanya’nın en çok ve en verimli güneş alan bölgelerinden Sevilla şehrine kurulacak olan 3000 adet güneş paneli kullanılacak. Bu güneş panelleri yılda yaklaşık olarak 45000 Kw enerji üretecek ve bu enerji madencilik faaliyetlerinde kullanılabilecek.

solucion.png

CryptoSolarTech platformu, Respira Enerji isimli bir şirket ile 15 yıllık bir antlaşma imzalamış durumda ve Respira Enerji, CryptoSolarTech panellerinin ürettiği enerjiyi satın alacak ve Malaga’daki üssüne gönderecek. Malaga’ya gönderilen bu enerji bölgede kurulacak olan ve bölgenin en büyüğü olacak olan madencilik tesisinde, madencilik faaliyetlerinde kullanılacak ve bu şekilde maliyetler ciddi oranda düşecek, madencilik sürdürülebilir ve karlı duruma gelebilecek. Ek bilgi olarak şunu da söylemeliyim ki, antlaşmanın parçası olan Respira Enerji hem tecrübesiyle hem de temiz enerji kullanımıyla bilinen çevreci bir enerji şirketidir.

CryptoSolarTech platformunun ürettiği enerji sadece madencilik faaliyetlerinde kullanılmayacak, aynı zamanda bölgedeki enerji şirketlerine de satılarak temiz enerjinin kullanım alanı genişletilmiş olacak. Proje blok zincir alt yapısı ile geliştirildiğinden platform üzerindeki işlemler şeffaf, güvenli ve izlenebilir olacak. Sayısal verilen zincir üzerinde kaydedilerek gerekli verimlilik izlenebilecek.

CRYPTOSOLARTECH ICO

Proje için Ethereum platformu altyapısı ile ERC 20 standartlarında CST token geliştirilmiştir. CST tokenin toplam miktarı 1 miyar 260 milyondur ve bu tokenlerin %80’i ico sürecinde satışa arz edilmiştir. ICO satışı devam eden proje minimum yatırım hedefi (soft cap) olan 983,733 Euro miktarına kolaylıkla ulaşmış ve maksimum yatırım alma hedefi (hard cap) olan 71,4 milyon milktarına emin adımlarla ilerlemektedir. Yatırım yapmak isteyenler ödemelerini ETH, BTC ve fiat para ile yapabilmektedirler. 14 Temmuza kadar devam edecek olan ICO satışında şu anda 1 CST için ödenmesi gereken miktar 0,10 Eurodur ve minimum yatırım için 100 CST alma şartı bulunmaktadır. ICO sürecinde toplanan para güneş panelleri ve madencilik tesisleri kurulumunda kullanılacaktır. Yüzde 80’i satışa ayrılan tokenlerden geriye kalanlar % 15 takım, % 3 pazarlama ve % 2 ödül programı için ayrılmıştır, ICO’da satılmayan tokenler yakılacak ve ileri tarihte yeni bir token üretilmeyecektir.

image.png

Pablo Alonso ve Alain Aguirre isimli iki girişimci tarafından oluşturulan, dinamik ve deneyimli takıma ve işinde uzman danışmanlara sahip bu çevreci proje ilerde adından sıkça söz ettirebilecek bir potansiyele sahip gibi görünüyor.

Proje hakkında daha detaylı bilgi almak veya yatırım yapmak isteyen okurlarım projeye ait sosyal medya hesapları ve internet sitelerini aşağıda bulabilirler. Makaleme burada son veriyor ve hepinize bol kazançlar diliyorum.

CRYPTOSOLARTECH SOSYAL MEDYA

• Websitesi : https://cryptosolartech.org/en
• Whitepaper: https://cryptosolartech.org/doc/cryptosolartech-whitepaper-en.pdf
• Telegram: https://t.me/cryptosolartechEN
• Twitter: https://twitter.com/cryptosolartech
• Facebook: https://www.facebook.com/cryptosolartech/
• Reddit: https://www.reddit.com/user/cryptosolartech
• Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCQFnVdziC9bpU6z7UBhUyug
• Github: https://github.com/cryptosolartech/smartcontract
• Medium: https://medium.com/@cryptosolartech

My Btt Username: brkttlv
My Btt Profile: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=1750136
My ETH Adress: 0x3562A4Df9Fb30d7B1cb1447C24eaA9B540EdFCD7

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

hem ekosistemi bozmadan elekrik üretiyor hem de kripto para madenciliği yaparak ekonomiye katkı sağlıyor.. süper bir yaklaşım olmuş..

Paylaşım için teşekkürler.

Güneş enerjisi ile enerji üretecek ve üretilen enerji ile madencilik faaliyetlerindeki elektrik problemine çözüm olması projeyi farklı bir yere oturtuyor.

cryptosolartech, mining için güneş enerjisini kullanan bir platform olarak göze çarpıyor. Bu ve bunun gibi yeşil enerji projelerini sonuna kadar destekliyorum

Madencilikte yenilebilir enerji kullanmak maliyeti düşürecektir.

Merhaba, yazınız @try-market ve @kusadasi tarafından yürütülen küratör projesi kapsamında seçilmiştir. Proje yazısı hakkında detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz. Sonraki yazılarınızda "cointurk" etiketini kullanarak ailemizi genişletmemize yardımcı olabilirsiniz.

Cointurk Discord Kanalı

Projenin özellikle daha ico aşamasındayken bir enerji firmasıyla anlaşması ve standart bir ücretle 15 yıl boyunca satacak olması projeye değer katacaktır .

En çok başarılı olmasını istediğim proje. Umarım daha yeşil bir dünyaya katkısı olacak..

güneş enerjisi kullanımı sayesinde çevreye duyarlı bir enerji üretimi sağlayacak olan proje. aynı zamanda madencilerin maliyetlerini büyük oranda düşürecek

Güneş enerjisi dünyamız için temiz bir kaynak. Ürelen enerjisinin pazarlanması sorununuda çözen bu proje başarıya çok yakın

enerji tüketimi ile madencilik yönüyle 159 ülkeyi geride bırakan bu sektöre temiz enerji kullanmayı teşvik edecek, tam da sektörün ihtiyacı olan bir proje olacaktır.