Kripto Paralar Geleceğin Parası Olma Yolunda

in #cryptomoneylast year

111.png

İnsanoğlu, dünyada ki hayatına başladığında, ilkel bir şekilde hayatını sürdürüyordu. Yemek için, içmek için her hangi bir ödeme yapması gerekmiyordu. Yaratanın onlara sunduğu doğadaki bedava yiyecek ve içeceklerden kullanıyorlardı. Kimse onlardan yiyecek ve içecek için para talebinde bulunmuyordu.

Zamanla insanlar dünyada çoğaldıkça, kullanılan yiyecek ve içecekler bazı insanların hakimiyetine geçti. Herkes mal edinme yolunu seçti. Topraklar sahiplenildi ve kendi malı olarak görüldü. Uğrunda hayatlar bile feda edildi. İnsanlar yavaş yavaş belli şeyler üretirken kendisinde olmayan bir eşya ya da beslenme ihtiyaçlarını başka birisinden sağlama ihtiyacı duydu. Bu başkalarından alacağı mal içinde takas yöntemini geliştirdi. Onda, et varsa karşılığında buğday talep etti. Bu uzun süre devam etti ve Lidyalıların para bulmasıyla takas işi ağırlığını kaybetmeye başladı.

Parayla birlikte bu kez her mala bir değer biçilmeye başlanıldı. İnsanoğlu, almaya gittiğin malın değeri karşılığında para ödeyerek ihtiyaçlarını gidermeye başladı. Para ile birlikte ekonomi piyasası oldukça canlandı. Günümüzde de oldukça yaygın olarak kullanılan para belki de yavaş yavaş değerini yitirmekte. Çünkü İnternetin kullanılmaya başlanılmasıyla birlikte, işlemlerin birçoğunu, paraya elimiz değmeden, sanal alemde bankacılık işlemleriyle hallediliyor. Sadece banka hesabımızdaki para değerimizin miktarında değişiklik oluyor. Oysa çok uzağa gitmeye gerek yok, 30 yıl önce maaşlarımızı bankamatikten bile alamıyorduk. Bir mutemet aracılığıyla, para olarak alabiliyorduk.

Şuan artık kimse maaşını para olarak almak için beklemiyor. Maaş alma tarihi geldiği zaman banka hesabına yatan paralarımızı, çoğu zaman çekme gereği duymadan, bankacılık işlemleriyle hallediyoruz. Bankamızın bize sağladığı kredi kartlarıyla alış-veriş yapıyoruz. Ödemelerimizin bir kısmını bankamız, bizim talimatlarımız doğrultusunda banka hesabımızdan bizim adımıza yapıyor. Bu işlemi yaparken de, dijital ortamda insan emeğine ihtiyaç duymadan yapabiliyorlar.

Bilgisayar ortamında her türlü işlem insan zekasının ürünü olan yazılımlarla kolayca hallediliyor. Bizlerin tek yapabildiği, çok ama çok yorucu bilgisayarın tuşlarına basarak işlemlerimizi yapmak.) çağımız bizlere üstün teknoloji sunarken bizleri de tembelliğe alıştırdığını unutmayalım. Burada spor yapmaktan geri kalmayalım diye birde hatırlatma yapayım. Nede olsan platformumuz spor üzerine...)

222.png
Scorum.EN

Bu kadar parayı anlattıktan sonra nereye gelmeye çalıştığımı anlamış olmalısınız! Çünkü yazı paylaşımı yaptığımız ve okuduğunuz bu yazının ödemesini, Scorum imtiyaz sahipleri kendi birim parası olan SCR Coinlerle yapıyor. SCR Coin bir sanal paradır. Piyasada kripto para, elektronik para gibi vb. adlandırmalarla piyasada binlerce çeşidi bulunuyor.

Sanal para hayatımıza gireli çokta fazla olmuyor. Bitcoin adıyla start alan sanal para; başlangıçta az miktarda sahip olanları, milyonlarca dolar kazanmalarını sağladı. Başlangıçta 1 birime aldığı coin zamanla milyon birime ulaştı. Şuan geleceği konusunda çok belirleyici bir yapıya sahip olmayan sanal para piyasası. Kendi borsasını oluşturdu alım ve satım işleri yapılıyor. An itibarıyla sürekli fiyatları dalgalı bir şekilde işlem görüyor.

Burada ben size neden Scorum Coin sahibi olmalısınız yada Scorum Blog Platformunda yazmalısınız? Bu konuya açıklık getirerek ilginizi çekmeye çalışacağım. Yukarıda paranın gelişimi, bankacılık ve nihayetinde sanal paraya kadar geldik. Günümüzde adetleri gittikçe artan bu sanal paralar, zamanında paranın bulunmasından sonra, piyasaya nasıl hakim olduysa! şuan sanal paranın hakim olacağı inancı da gittikçe yaygınlaşıyor. Ve bazı sanal paralar hala önemli derecede gelir sağlıyor.

333.png
Scorum.TC

Ben burada daha ağırlıkla, spor içerikli yazı paylaşımı yapıyorum. Yazdığım yazı, istediğimde SCR Coine birebir dönüştüreceğim SP ile oylanıyor. Ne kadar çok oy alırsam o kadar çok SCR Coine sahip olacağım anlamına geliyor. Şuan 4000'e yakın SCR Coine çevireceğim SP gücüm var. An itibariyle çok bir gelir anlamına gelmese de, zamanla SCR Coin'in değerleneceğini düşünürsek, örneğin binlerce değer kazanarak değil sadece 3-5 ABD doları seviyesine gelmesi bile önemli bir gelir demektir.

Belki hayalcilik gibi gelebilir! Ancak unutmayın ki, dünyada var olan her şey bir hayal ürünüdür. Tekerleğin bulunması, arabanın icadı, uçağın icadı vb. Hepsi insanlığın hayalinde canlandırdığı ve şimdi hayatımızı kolaylaştıran araçlar değil mi? Kim itiraz eder bu fikrime.

Hayatını yaşarken, boş kaldığın anlarında canın sıkıldığında bilgisayarında yazacağın bir yazı gelecekte seni zengin edebilir. Bu yazı seni yormayacak, işinden alıkoymayacak. Tamamen bir eğlence ve boş zamanlarında yazacaksın. Scorum spor ağırlıklı bir platform olarak kendisini sunuyor. Günlük sporları takip ediyorsan kendi fikirlerini yansıtacak şekilde yazını yazıp, scorum blogunda paylaşırsın. Burada elde edeceğin coinler birike birike bir şeyler olacak. Ben yaklaşık 10 aydır yazarak elde ettiği 4000 SCR Coinim var. Yukarıda da belirttiğim gibi şuan fazla bir gelir olarak görmüyorum. Ben bunu bir köşede unutacağım ve zamanı geldiğinde belki de, milyoner! olacağım. Hayali güzel, neden gerçekleşmesin.

Hadi sizleri, Scorum Blog Platformunu keşfetmeye bekliyoruz...

Coin Marketplace

STEEM 1.31
TRX 0.12
JST 0.141
BTC 59787.04
ETH 2153.61
BNB 492.80
SBD 8.63