IMUSIFY İLE YENİ NESİL MÜZİK ENDÜSTRİSİ

in cryptocurrency •  6 months ago 

Merhaba değerli kripto para topluluğu, bugünkü makalemde sizler için Neo platformu alt yapısı ile geliştirilen Imusify isimli bir müzik projesini tanıtacağım.

Dünya üzerinde müzik endüstrisi milyarlarca dolarlık bir ekonomiye hükmediyor. Bu denli büyük bir ekonomi olsa da burada da pastanın çok büyük bir kısmı belirli bir zümrenin elinde. Asıl hak sahipleri emeklerinin karşılığını alamadığı gibi, büyük umutlarla çıktığı bu yolda elindekinden de olan bir çok sanatçı adayına şahit oluyoruz.

Büyük yapımcılarla antlaşmaları olan sanatçılar kısmen daha rahat olsa da bu koca piyasada adını duyurmaya çalışan besteci, şarkıcı, müzisyen gibi bir çok yetenekli genç gerekli desteği bulamadığından elleri boş bir şekilde piyasayı terk etmek zorunda kalıyorlar.

Imusify, müzik yapımcılarını, müzik tutkunlarını ve müzik girişimcilerini özgürleştirmek için küresel müzik endüstrisini yeniden icat etmeyi hedefleyen ve bu amacına ulaşmanın yolunun blok zincir teknolojisinde olduğuna inanan ödüllü bir müzik platformudur.

Blok zincir teknolojisi sayesinde sektörü elinde bulunduran, tabiri caizse sanatçıları, eser sahiplerini kendine köle eden her türlü yayıncı ve yapımcı aradan çıkarılarak müzik severler ile müzik yapanlar direkt olarak birbirine bağlanabilecek.

Bununla birlikte sektörün en önemli problemlerinden olan telif hakları konusu da yine blok zincir teknolojisi sayesinde çözüme kavuşabilecek. Imusify yarattığı müzik ekosistemi sayesinde hem müzik severlere uygun şartlarda müzik dinleme fırsatı sunacak hem de eser sahiplerine hal ettikleri geliri kazanma şansı verecek.

Imusify ekosisteminde piyasaya yeni adım atacak olan bir çok sanatçı adayı da kolaylıkla sesini duyurma fırsatı yakalayacak. Uzun lafın kısası Imusify tüm katılımcılara fırsat eşitliği sunmaya aday bir proje olarak hayata geçmeye hazırlanıyor.

Imusify platform, eser sahiplerine ait telif haklarını blok zincire kaydederek hem güvenle saklanmasını sağlayacak hem de aracı bir kuruma ihtiyaç duyulması gerekmeyecek. Bildiğiniz üzere blok zincire kaydedilen bilgiler şeffaf olmakla birlikte değiştirilemez ve silinemez bir yapıda olmaktadır. İşte telif hakları problemi bu şekilde çözüme kavuşacak. Kullanılan eserin sahibi aracıya ihtiyaç duyulmadığından hak ettiği gelire kavuşabilecek.

Sanatçılar eserlerini Imusify platformuna kaydederek müzik severlerin beğenisine sunacak ve bu eserlerden bir gelir elde edecek. Gelirler sadece müzik paylaşımı ile sınırlı kalmayıp kullanıcıların eserlere yaptığı beğeni ve yorumlar ile de gelir elde edilebilecek.

Imusify platformunun bir artısı da DJ performansı sergileyen müzisyenlere olacak. Bildiğiniz gibi DJler bir çok farklı parçayı bir araya getirerek farklı bir yorum ile sunuyorlar. İşte bu farklı parçaların her biri farklı bir telif gerektirdiğinden işler hayli karışıyor. Imusify platformu aracılığıyla yapılan DJ işlerinde kullanılan müziklere ait telif hakları platformda kayıtlı olduğundan sistem de otomatik olarak ödenmesi gereken telif hakkı hesaplanacak ve DJler için büyük bir sorun ortadan kalkmış olacak.

IMUSIFY TOKEN VE ICO SÜRECİ

Imusify platformu tüm bu işleyişi için özel bir kripto para geliştirdi. IMU sembolü uygun görülen bu token geleceğin en önemli platformaları arasında gösterilen NEO platformu altyapısı kullanılarak NEP-5 standartlarında geliştirldi.

Toplam IMU token arzı 1 milyar adet olup bu tokenlerin %65'i şu an gerçekleştirilen ico sürecinde satışa arz edilmiştir. Ico sürecinde yatırım yapmak isteyenler 1 IMU token için 0,05 dolar ödemelidirler. Imusify projesinin ico sürecine devam ederken ekip geçtiğimiz günlerde soft cap hedefine de ulaşıldığını açıkladılar.

IMUSIFY SOSYAL MEDYA

• Web: https://imusify.com/
• Whitepaper: https://imusify.com/#whitepaper
• Telegram: https://t.me/imusifycommunity
• Twitter: https://twitter.com/imusify?lang=en
• Facebook: https://www.facebook.com/imusify/
• Medium: https://medium.com/imusify
• Reddit: https://www.reddit.com/r/imusify/
• Instagram: https://www.instagram.com/imusify/
• Discord: https://discord.gg/rrYxjBh
• Github: https://github.com/imusify
• Btt Ann: https://bitcointalk.org/index.php?topic=4327428.0
• Btt Bounty: https://bitcointalk.org/index.php?topic=5105001.0

My Btt Username: brkttlv
My Btt Profile: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=1750136

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

Imusify platform, eser sahiplerine ait telif haklarını blok zincire kaydederek hem güvenle saklanmasını sağlayacak hem de aracı bir kuruma ihtiyaç duyulması gerekmeyecek

Sanatçılar eserlerini Imusify platformuna kaydederek müzik severlerin beğenisine sunacak ve bu eserlerden bir gelir elde edecek