Czerwone Korale z Browaru Błonie

in #craftbeer5 months ago


Czerwone Korale z Browaru Błonie
Styl: Flavored Porter / Porter Truskawkowy
Ekstrakt: 12 % wag.
Alkohol: 5 % obj.
Goryczka: ? IBU

Warka ważna do 09.01.2021.
Podczas przelewania piwa do szkła tworzy się ogromna i sztywna pianka. Od razu redukuje się do sporej, około centymetrowej pianki, która szczelnie zakrywa całą taflę piwa.
Aromat na starcie średnio intensywny. Dominuje słodka truskawka. W tle przez chwilę czuć było miłą czekoladę. Potem mocną paloność. Tak mocną, że niestety szybko całość zaczyna być zdominowana przez ni to zapach sraki, ni to zapach oddechu osoby z zaawansowaną próchnicą.
Lipa. Dla mnie było to niezmiernym przegięciem, ale to może dla tego, że na co dzień wcale nie pijam kawy. Dlatego też w celu sprawdzenia, czy mi się coś w nosie nie poprzestawiało, poczęstowałem nim innych, którzy ten „szajs” skojarzyli z bardzo mocną paloną kawą.
Kolor bardzo ciemno brązowy, niemal czarny.
W smaku oki.
Trochę słodkie.
Trochę truskawkowe.
Trochę czekoladowe.
Wszystko to zbalansowane z minimalną przewagą słodyczki.
Wysycenie pod średnie. Budowanie fajnie podbija smaki.
Piękny bardzo obfity lacing.

Panowie zapomnieli dodać na etykiecie składu piwa. Lepiej niech to szybko uzupełnią, bo pewnie IJHARS się do nich zgłosi.

Piwo oddałem, do wypicia znajomym.
Dla mnie tego piwa nie da się pić, ze względu na smród atakujący nozdrza. Aromat/paloność idzie w stronę... w stronę… no jest to podobno ta niby mocno palona kawa.

Smak: 7/10
Aromat: 0/10

Koszt: 5,70 golda - butelka 500 ml bezzwrotna.

Posted from my blog Piwny Pamietnik || Przegląd polskiego piwa kraftowego || Polish craft beers review : https://piwnypamietnik.pl/2020/03/07/czerwone-korale-z-browaru-blonie/

Coin Marketplace

STEEM 0.22
TRX 0.02
BTC 11751.25
ETH 386.13
SBD 1.05