ART+31 Imperial Brown Ale Chocolate & Hazelnut Nitro z kooperacji Browaru Stu Mostów i Browaru Beerbliotek (Goteborg – Szwecja)

in #craftbeer3 months ago


ART+31 Imperial Brown Ale Chocolate & Hazelnut Nitro z kooperacji Browaru Stu Mostów i Browaru Beerbliotek (Goteborg – Szwecja)
Styl: Imperial Brown Ale / Imperial Brown Ale Chocolate & Hazelnut Nitro
Ekstrakt: 26,0 % wag.
Alkohol: 9,3 % obj.
Goryczka: 40 IBU (własna skala browaru: odczucie goryczki: kropka niemal na początkowej jednej trzeciej skali)

Warka ważna do 05.11.2022.
Podczas przelewania piwa do szkła nic za bardzo się nie dzieje. Przez krótką chwilkę nad taflą piwa utrzymuje się skromna drobniutkopęcherzykowa beżowiutka pianka.
Aromat niezbyt intensywny. Bardzo słodki, ale bez przegięcia. Dalej śmigają sobie słodkie małe nuty orzechowe. Na samym końcu czuć nadzienie z pysznych czekoladek w stylu Trufli z Odry, wraz z towarzyszącym im subtelnymi nutami alkoholu. Alko sam w sobie nie wzbudza żadnych złych skojarzeń, a wręcz przeciwnie kojarzy się miło z tymi truflami.
Kolor bardzo ciemnokasztanowy, błyszczący. Pod intensywne światło piwo robi się ciemno miedziano-rubinowe, wtedy też widać że jest klarowne.
W smaku fajne.
Bardzo słodkie, ale bez przegięcia pałki i ulepku. Słodycz nie odrzuca i nie przeszkadza.
Dalej to spoko czekoladowe nadzienie z Trufli z Odry, z dodatkowym wkładem orzechowym.
No i obowiązkowym szczypankiem odalkoholowym, ale tu jest ono o wiele niższe niż w Truflach, wręcz subtelne.
Niesamowite gładkie i aksamitne. Ale brakuje mu ciała. Ratuje to bardzo wysoka słodycz i wspomniana przed chwilą gładka faktura.
Piwo prawie bez wysycenia.
Całość przyjemna i zdradziecko szybko znika ze szkła.

Całość świetna.
Takie słodycze w płynie.
Bardzo polecam.
#UrzekłoPiwnyPamiętnik

Koszt: 12,00 golda - butelka 330 ml bezzwrotna.


Posted from my blog Piwny Pamietnik || Przegląd polskiego piwa kraftowego || Polish craft beers review : https://piwnypamietnik.pl/2020/01/06/art31-imperial-brown-ale-chocolate-hazelnut-nitro-z-kooperacji-browaru-stu-mostow-i-browaru-beerbliotek-goteborg-szwecja/