Bitcoin TL yerini tutabilir mi?

in cointurk •  5 months ago

2b017f00-9265-11e7-8480-fdf79f574af7_bitcoin-4.jpg

TL değerindeki düşüşüyle Türkiye’de bitcoine olan ilginin artması ve Türk borsadaki bitcoin hacmindeki artış gözle görülüyor.
Ancak Bitcoin satın alan kişi sayısı ayrıca kullananlar çok azdır.
Bitcoin fiyatı hızla değişiyor. Bundan dolayı gerçek hayatta kullanmak çok zordur.
Bitcoin'in komisyon oranı ve fiyat değişimleri nedeniyle Bitcoin TL'nin yerini tutamayacağını ve Bitcoinin mülkün korunması için bir araç olarak kullanılacağını düşünüyorum.

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

Bitcoin price is expected to cross 7500 and if it trade with high volume then soon we can seet at 8500

Posted using Partiko Android

Bu konuyla ilgili önümüzde güzel bir örnek olarak Venezuella var. Petro hamlelerinden istedikleri sonucu şuan için alamadılar. Bitcoin dahil her hangi bir kripto para ülkemizde "henüz" TL nin yerini alamaz. TL'den 6 sıfır atıldıktan sonra ülkemizdekin insanların beyni yanmıştı, bu durum halen hafızalardayken bu tarz bir durum henüz mutlak suretle mümkün değildir. Fakat bu ileride mümkün olmayacak demek mi? Tabi ki hayır.

Önümüzdeki bir kaç yıl sonra Bitcoin ve diğer kripto para birimleri piyasada dolaşan TL dahil bir çok paranın yerini alacak. Kuvvetle muhtemel kağıt para, bozuk para ve kredi kartı gibi materyaller de ortadan kalkacak. Bu fitili karşılıksız para basan ABD'nin sorumsuzluğu ateşleyecek gibi duruyor, hadi bakalım (;