Steem Çok Yönlü Düşünülmüş Bir Coin [Cointurk 9. Projesi]

in cointurk •  2 years ago  (edited)

Kripto paraların yeni dünya düzeninin büyük bir parçası olduğu gerçeğini insanlar yavaş yavaş kabul ediyor. Kimi henüz kripto paraların farkında değil, kimi bu gerçeği kabullenemiyor, kimi de ''çağa ayak uyduranlar her zaman kazanır '' düsturuyla hareket ederek yatırımını kripto paralar üzerine yapmaktadır.Kripto paraların 5-10 yıl içinde çok yaygınlaşacağını düşünüyorum. Tabii yatırımını önceden yapan, ön görüsü yüksek olan kişiler bu pastanın en büyük sahibi olmayı başaracaktır. Arkadaş, dost sohbetlerinde '' dedem önceden şurdan arazi alacakmış, vazgeçmiş araziyi almış olsaydı şimdi zengindik '' geyikleri ezelden beri döner. 20-30 yıl sonra da geyikler yapılırken arazi yerine coin geyikleri yapılacaktır. 1 Bitcoin henüz 100 dolar iken dedem bitcoin alacakmış, güvenememiş sonra vazgeçmiş. O dönem 1 bitcoin almış olsaydı şu an milyon dolarımız vardı diyecektir çocuklarımız, torunlarımız...

Gelelim Steem konusuna. Steem'i çok şekilde değerlendirebiliriz. Birincisi Steem'i satın alıp kenarda bekleterek. Eğer bu düşünceyle hareket edersek Steem'in 4 dolar seviyesine düşmesini bekleyip o şekilde yatırım yapmalıyız. Bir süre sonra Steem bu seviyeye düşeceğini düşünüyorum ama artık kolay kolay 3-4 doların altına inmeyecektir. Bu seviyedeki yerini sağlamlaştırdı gibi duruyor. Steem veya Steem Dollars ile steem power kiralayıp günlük yayınlar yayınlayarak hem SBD kazanabilir hem de kazanacağımız steem power ile hesabımızı güçlendirebiliriz. Böylece hem yaptığımız yatırımı çıkartmış oluruz hem de kalıcı steem power'a sahip oluruz. Kiralama işlemi yaparken Steem'in SBD'den düşük olduğu dönemi yakalamak daha mantıklı gözüküyor.Steemit'in çok akıllıca ve çok yönlü düşünülmüş bir proje olduğunu düşünüyorum. Bu proje hayata geçilirken insan psikolojisi iyice analiz edilmiştir. ''Hem para kazanacağın, hem de kabul görülmek isteyeceğin (beğeni alma, yorum alma, teşekkür alma ), kendini ispatlamak zorunda olacağın bir platforma yatırım yapmak ister insanoğlu''. Steemit'e yeni başladığınızı düşünün. Oy değeriniz 0.01 SBD. Yırtının çırpının yatırım yapmadan bu oy değerini 0.02 SBD'ye çıkarmak için 1 ay uğraşmanız gerekecektir. Bu platformda kabul görülmek için -çok çok yetenekli değilseniz- yatırım yapmak kaçınılmaz. 


Steemit'in kötü yönü şu. Yatırım yaptığınız coini steemit'e aktaracaksanız kısa vadede yatırımınızın karşılığını alamazsınız. Örneğin bittrex'ten 1000 Steem aldım ve bunu Steemit'e aktardığımı düşünelim. 1000 Steem'i direkt steem power'a dönüştürsem an itibariyle %100'lük vereceğim her oyun değeri  0.34 SBD. Sadece kendi konularıma oy verirsem (günde 10 oy) günlük bana nakit SBD karşılığı aşağı yukarı 1.4 SBD olur. 1.4 SBD kaç gün sonra 1000 Steem'e eşit olur ? Yaklaşık 700 gün sonra. SBD ve Steem'in hiç değişmediğini fark edersek 700 gün sonra  kâr etmeye başlarız. 700 günden önce kâra geçmek için yapmamız gereken tek şey steem power kiralamak.Dünya üzerinde iyice yaygınlaştıktan sonra Steem'in değeri daha da ortaya çıkacaktır. $1.575.389.962 market hacmi olan coinin yatırım yapmaya değer bir coin olduğu su götürmez bir gerçektir.

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  
  ·  2 years ago (edited)

Akıllarda ki soru işaretlerini gidermeye yakın bir yazı olmuş.Teşekkürler. Şimdi ki tavsiyeniz kazandığımız steemleri. steem power a mı çevirmektir.

  ·  2 years ago (edited)

Henüz tecrübeli değilim bu platformda. Benim taktiğim şu şekilde olacak. Param yok, param olsaydı steem power kiralardım ve yatırımımın karşılığını alırdım. O yüzden yatırım yapmadan ilerleyeceğim. Şu şekilde. Kazanacağım SBD'leri hesabımda tutacağım. SBD istediğim fiyata gelirse ve paraya da ihtiyacım varsa ihtiyacım olduğu kadarını banka hesabıma çekeceğim. Diğer fazla olan SBD'leri ise steem power'a çevireceğim. Ne zaman çevirmeliyim SBD'leri Steem'e dersen SBD/Steem oranının 1.5'ın üzerinde olduğu dönemlerde. Yani bu oranla 10 SBD'ye 15 steem alırım ve bunu 15 steem power'a dönüştürebilirim. SBD ile Steem oranı birbirine yakınsa veya SBD, Steem'den düşükse bu eyleme başvurmam. SBD'yi hesabımda bekletirim.

By name is NOT cleverbot. That is your name.

This post has received a 1.04 % upvote from @drotto thanks to: @sporttr.