Ramazan Ayı Huzur Ayı [Cointurk 30. Projesi] ( sporttr#6540 )

in cointurk •  5 months ago


Nerdeyse Ramazan ayını ortaladık hatta geçtik bile. Ramazan ayından sonra Ramazan bayramı gelecek.

RAMAZAN AYINA KISA BİR BAKIŞ


On bir ayın sultanı Ramazan 1500 yıllık bir geleneğe sahip.  Kutsal kitabımız olan Kur'an'ın bu ay indirilmiştir. İslam dininin peygamberi Hz. Muhammed'e vahiy bu ayda gönderilmiştir. İşte bu nedenden dolayı Ramazan ayı müslümanlar tarafından oldukça benimsenmektedir. Müslümanlar bu ayda oruç tutmaktadır. Oruç tutmak farzdır, oruç tutulması emredilmiştir. İslamın şartlarından biri de oruç tutmaktır.


ORUÇ TUTMANIN FAYDALARI


Oruç tutmanın faydaları say saymakla bitmez. Sabırlı bir insan olmamızı sağlar. Farz olan bir adeti yerine getirmiş oluruz. Midemiz dinlenmiş olur. İnsan psikolojisini olumlu etkiler. Dikkat sorunu olan hatsalığın üstesinden gelemenize yardımcı olur.


HER SENE UNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNE YARDIM EDİYORUZ


İş yerindeki yakaşık 20 kişilik grupla 4-5 senedir üniversite öğrencilerine yardım ediyoruz. Öncelikle kendi aramızda bir miktar para topluyoruz, daha sonra bu miktarı zaman zaman giysiye zaman zaman yiyeceğe çevirip üniversite öğrencilerine dağıtıyoruz. Üniversite öğrencilerine yardım edilmesini her zaman doğru bulmuşumdur zira onların çoğu grubet ellerde ailelerinden uzak yerde yaşamaktadır. Fakirlerden daha çok yardım edilmeyi hak etmekteler. Gençlerin yüzlerinde oluşan o mutluluk, gözlerindeki o parlaklık gerçekten insanda hoş bir duygu oluşturuyor. 


Resim 1 , 2

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

This post has received a 0.63 % upvote from @speedvoter thanks to: @sporttr.

This post has received a 0.20 % upvote from @drotto thanks to: @sporttr.