Doğru Kullanımı İle Steem [Cointurk 9. Projesi]

in cointurk •  2 years ago 

Merhabalar

İlk postumu ve ilk kuşadası projemi yayınlıyorum. Umarım herkese faydalı olur.

Bu platformda yeni olmam ve yeni öğrenmem açısından araştırmalarım sonucunda Steem'in bu sitedeki ana para birimi olduğunu öğrendim. 

Sitedeki oy oranlarının belirlenmesi Steem'in o anki değeri ile belirleniyor. Gözlemlerin sonucunca genel olarak oylarda ki yükselişin sebebi Steem'in değer kazanmasından kaynaklı.

Steem bana göre yatırım yapılmasında fayda olan bir kripto para birimi. Çünkü bu para birimi site içinde ki farklı değerlere dönüştürülebiliyor.

Örneğin : Steem'i Steem Power'a dönüştürmek oy gücümüzü artırdığının yanı sıra Steem Dolar'a da çevirerek düşüşten kurtulmak için bir olanak sağlıyor. Yani Steem'e yatırım yapmak bana göre oldukça mantıklı bir yaklaşım. 

Kötü yanlarından bahsedecek olursak, Steem'in belirli bir oranda değerini koruyamamasından bahis açabiliriz. Fakat bu Steem yatırımcılarının yatırımlarını sürekli değiştirmelerinden kaynaklanıyor. Mesela en ufak düşüşler de zararı en aza indirmek için toplu halde başka kripto paralara dönüş olabiliyor. Bu da Steem'in değerinin düşmesine sebep oluyor.

Daha yeni sayılabilecek bir para olmasına karşın hatırı sayılır bir oranda olduğunu gözardı etmemek lazım ve son söz olarak bu havuz büyüdükçe Steem değerini katlayacaktır.

Umarım katkılı bir  yazı olmuştur. Okuduğunuz için Teşekkürler.

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!