Stellar Lumens ve Geleceği [Cointurk 15. Projesi]

in #cointurk4 years ago

Kripto para dünyasında en çok hacmi olan ilk on ağdan biride Stellar Lumens. Önemli özellikleri olan Stellar Lumens, finansal ağa ihtiyaç duyan dünyada ortaya çıkan diğer bir kripto paradır.

Bookshop Etsy Shop Icon.png

Stellar, bankaları, ödeme sistemi ve insanı birbirine bağlayıp, çok daha hızlı, daha güvenli ve masrafsıza yakın bir imkan sağlayan platformdur. Bir çok özelliği bulunan Stellar coin nedir, nasıl oluştu, nasıl çalışır? Diğer coinlerden farkı ne?

2014 yılında Ripple'dan ayrılıp Stellar Lumens'e katılan Jet McCalep ile Mt Gox arasında oluşturulan ortaklıkla kuruldu. Stellar Lumens protokolü kar amacı gütmeyen Stellar Geliştirme Vakfı tarafından desteklendiğini belirtmekte fayda var.

Stellar Lumens, ilk çıktığı zamanlardan bugünlere kadar olan süreçte platformlarına kayıt olanlara ve Bitcoin yatırımcılarına milyonlarca dolar Lümen dağıtımı yapmıştır. Tanınmışlığı artırmak için yapılan bu kampanyalara katılan insanlar dağıtılan bu Lümenleri tutmayıp ilk yükselişte bozdurmuşlardır. Bu yanlış politika yüzünden Stellar kısa vade de değil de orta ve uzun vade için oluşturulabilecek iyi projelerle daha iyi yerlere gelebilir.