MAINNET NEDİR? Alcoin'leri nasıl etkiler ?

in #cointurk4 years ago (edited)

Arkadaşlar Merhaba;Bugünkü yazımızda ônemli bir konu olan ve altcoin'lerin fiyatının yükselmesinde önemli bir faktör olabilen Maınet,den bahsedeceğim.


Resim1
Maınet bir altcoin'i etheryum ağında erc20 yoke ki olarak çalışmayı bırakıp kendi ağını oluşturmasıdır.Kısa zaman önce yazmış olduğum yazımda bahsetmiş olduğum platform sahibi coin lerin daha fazla kazandırcağı konuyla yatırım amaçlı şeçeceğim bir coinin platform sahibi olup olmadğına bakarak karar vereceğimi belirmiştim.Platform sahibi coinnin ağında farlı coin ler üretilebiliyor,mesela etheryumun ağında üretirmiş 400 e yakın coin var.Bugünkü yazımızda bahsetmek istediğimde bir coinin kendi ağını yani platformunu yapması için bazı aşamalar vardır,işte maınet bu aşamalardan birtanesidir.Bu konumuzda maınet coin in yapısını değiştirirken,maınet'e geçiş ile birlikte bir altcoine'e neler olur? Anlatmaya çalışacağım.

Maınnet e geçişle birlikte bir projede neler değișir,para kazanmak için biz bir altcoin e yatırım yaparken neden maınnet'e dikkat etmeliyiz?

  • Başka bir ağın çatısı altında onun imkanları ölçüsünde çalışırken artık o proje,alcoin başlı başına coin olur,kendi ağını oluşturmuştur buda artık onun token değil coin yapar ve muadilleri olan erc20 tokenlerinden ayırarak bir adim öne geçmesini sağlamış olur.

  • Kendi ağını kurmuş olan alt-birimler,akıllı sözleşmeler,maliyet,hız gibi birçok konuda daha avantajlı konuma geçebilir.Mesela bir altcoinde gonderim ücreti 5 cent ken kendi ağını kurmuş coinlerde bu ücret 1 cent lere düsebilir.Daha özelleştirilmiş akıllı sözlesmeleride destekleyebilirler,bunlarda geleceği acısından gayet olumlu gelismelerdir,kısacası yatırımcısına ve kullanıcısına daha fazla imkan sağlıyacağı için ilgilenenlere su msj ı vermiş olur,bakın biz gelisiyoruz ,bunun için çalışıyoruz,bu projeye ciddiyetle yaklaşıyoruz,paranızı güvenle yatırabilirsiniz gibi mesajlari vermiş olur ve daha fazla ilgi görmesi küçük ve büyük yatırımcının dikkatini çeker ve kullanıcılarının,ortaklarının artması beklenebilir.Bu gibi durumlarda taktir edersinizki fiyata olumlu etki eder.Bir coin de scam iddiaları varsada bu durum ortadan kalkabilir.

  • Yatırımcı ve kullanıcı sayısında artış olursa yüksek ihtimalle henüz girmediği borsalara girmesi gibi ihtimalide gündeme getirebilir.Yeni bir borsaya da giriş yaptığın da bir coin in genelde fiyatı yükseliyor.Yeni ve büyük borsalara giriş yapan coin leri incelerseniz bu durumum böyle olduğunu görebilirsiniz.

  • Kısa vadede hızlı bir sekilde para kazanmak istiyorum,maınnet den nasıl bir yatırım stratejisi belirleyebilirim derseniz de,maınnet e geçiş yapacak projelerin mainnet tarihi yaklaştıkça fiyatların artması beklenebilir.Maınnet söylentisi duyduğnuzda yada inceleyerek takip ederek bilgi aldığınızda ve teyit ettiğinizde bir token alıp maınnet tarihi yaklaştıkça yükselmesini bekleyip daha yüksekten satarak para kazanma şansı elde edebilirsiniz.


resim2
Binbeşyüz tane coin var bunların hangisini takip edeyim derseniz bunu coinmarketcal sonunda l harfi doğru siteye girip kategorilerden Release yi seçip bütün coinllerin maınnet e gecis tarihlerini görebilirsiniz.

Arkadaşlar bu yazımda sizlere maınnet den nasıl bir strateji çıkarabilirsiniz anlatmaya çalıştım.Umarım faydalı bir yazı olmuştur.

Coin Marketplace

STEEM 0.50
TRX 0.09
JST 0.067
BTC 50520.72
ETH 4369.97
BNB 581.23
SBD 6.29