Cointurk 30. Proje Raporu

in cointurk •  5 months ago

Merhaba arkadaşlar bu makaleyi sizlerin çok fazla soracak olduğu ‘ ben neden düşük oy aldım ’ sorusuna cevap olarak hazırlamış bulunmaktayım. Bu sorunuzun cevaplarına bu makale üzerinden ulaşabileceksiniz. 30 . Projeyi burada analiz edeceğim.

55.jpg

30. Proje Kapsamında Yapılan Hatalar

  • Makaleye özen göstermemek,
  • Alakasız markdown kullanımı veya hiç kullanmama,
  • Alakasız görsel veya hiç görsel kullanmama,

Makaleye özen göstermemek:
Burada en fazla yapılan hata ise, yazıyı yazmak için yazmış olan katılımcılarımızın yaptığı hatalardır. Bu yazıyı yazan kullanıcılar hiçbir şekilde araştırmadan, hiçbir özen göstermeden, makaleyi dümdüz kelimeleri yanlış bir şekilde yazarak, görselleri gereksiz ve alakasız bir şekilde koyarak makalesini bizlere sunan kişilerin yazmış olduğu makalelerdir. Bu hatayı yapan arkadaşlar aşağıda vermiş olduğum kaliteli makale nasıl yazılır kurallarına dikkat etmeliler.

Makaleye özen göstermemek:
Bu konuda çok sitemkar olduğumu söyleyebilirim. Bazı arkadaşlarımız önüne ne geldiyse madde için kullanılması gereken ‘’ – ‘’ kodunu her yerde kullanmış. Bunun gibi birçok örnek verilebilir. Arkadaşlar bu tarz kullanımlar makalenizi güzel yapmıyor. Aksine itici yapıyor.
Bazı arkadaşlar ise markdown hiç kullanmadan dümdüz yazıyor bu da makalesini kötüymüş gibi gösteriyor. Ne kadar kaliteli bilgi olsa da bazen kötü oy almasına sebep oluyor.

Alakasız görsel veya hiç görsel kullanmama:
Bazı makale yazarı arkadaşlarımız maalesef ki yazdığı makalelere ne görsel nede başka bir şey koymuşlar, bazıları ise konu ile alakasız şeyler koymakta, bu tarz şeyler makalenizi kötü gösterecektir. Makalenizde minimum 2 fotoğraf kullanmaya özen gösteriniz.

DQmQwvtek41e3EugcnnDHPw6UpPscghxDej1RwZN5gHpcna_1680x8400.jpg

  • Öncelikle makalenizde markdown kodları kullanın. Bu kodlar makalenize değer katacaktır.
  • Başlıklarınızı baş harfleri büyük ve kalın punto ile yazın. İsterseniz kırmızı renkte bile yazabilirsiniz. Bunun için kullanmanız gereken kod, <1div class="phishy"> Cümleniz <1/div> yandaki koddan 1 sayılarını çıkartarak kullanabilirsiniz. Eğer yapamadıysanız bizlere discord kanalımız üzerinden ulaşabilirsiniz.
  • Görselleri güzel yerinde kullanın. Fazla fotoğraf ve alakasız fotoğraf kullanmak makalenizi güzel göstermez. İsterseniz görsellerinize çeşitli boyutlara getirebilir makalenize daha fazla değer katabilirsiniz.
  • İçeriklerde tekrardan kaçınıp, açıklayıcı, anlatmak istediğinizi anlatan, doğru ve kesin bilgileri verin.
  • Makalelerinizde alıntılar yapın, bu alıntılar konu ile alakalı açıklamalar, sözler veya buna benzer şeyler olabilir.
  • Makalenizi geçiştirmeyin 1 hafta süremiz var 1 hafta içerisinde güzel bir makale yazmaya özen gösterin.

Örnek Makale İçerikleri

Giriş

Ramazan Ayı Nedir?
Ramazan Ayının Anlamı ve Önemi

Gelişme

Ramazan Ayının Size Hisettirdikleri
Ramazan Ayında Neler Yapılabilir
Ramazan Ayında Sizin Yardım Sonrası Hissettikleriniz

Sonuç

Geçmiş Ramazanlar İle Karşılaştırma
Ramazan Ayında Yapılabilecekler Hakkında Öneri

Projeye katılımını gerçekleştiren bütün arkadaşlarımıza teşekkür ediyor. Hayırlarımızın kabul edilmesi dileğiyle mutlu ramazanlar :)

DQmTov3C5qkDCmBmz9WwiRncaUVtjo4bqdDrDyzFZRead1m.png

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

ne ilginç bir yazı seviyorum

Ben gibi bir çok kişiye yararlı olacağını düşünüyorum ama bu kodlar icin daha detaylı bir açıklama yapılırsa mutlu olurum.

Sanırım kendini geliştirmeyi başarıyorum. Bunda sizin projelerinizin de önemi var . 2 projenize katıldım birincisinde pek oy alamadım fakat ikincisinde güzel bir oy aldım. En azından beni tatmin etti. #tr etini geliştirmek için yaptığınız çalışmalardan dolayı minnetarız. Teşekkürler..

·

Teşekkür ederiz.

Steemit_Kusadas_Ekibi.png