Gobaba'yı Kullanmaya Başladım [Coinplugturk & Gobaba 2. Projesi ]

in #cointurk3 years ago (edited)


İlk işlemlerimi Gobaba'da gerçekleştirdim. Bu borsaya geçmemin en önemli nedeni discord olsun site üzerinden olsun müşteri desteğini kendi dilimde anlık olarak alabilmemdir. Hız olarak ise gayet iyi olduklarını söylebilirim. Tasarımlarını da çok beğendim :) Gobaba'da sbd veya steemlerinizi nasıl bozdurabileceğinizi adım adım resimlerle göstereceğim. Anlamadığınız bir nokta veya herhangi bir sorunuz olursa bu postun altından sorabilirsiniz.


 1)   İlk olarak gobabaya girişinizi yapın. Anasayfadaki sekmelerden Cüzdanlar sekmesine girin. Soldaki listeden LTC Cüzdan'ın altındaki Yatır'a tıklayın. Resimdeki gibi yeni pencere açılacak. Adresi Göster'e tıklayıp açılan adresi kopyalayın.


2) Steemit/Wallet sayfasına girip Steem-Steem Dollars hangisinden satacaksak sahip olduğumuz miktarın üstüne tıklayıp sell diyoruz. Sell dedikten sonra açılan sayfayı resimdeki gibi ayarlıyoruz. Ardından bizden steemit id-pw girmemizi isteyecek. Onu da hallettikten sonra aktarımın onaylanmasını ve gobaba ltc hesabımıza düşmesini bekleyeceğiz.


3) Genelde en geç 30 dakika içinde onaylanır. Çevirdiğimiz sbd-steemleri satmak için: Alım-Satım sekmesine giriyoruz. Resimdeki gösterilen yerleri ayarladıktan sonra Satış Yap LTC tıklıyoruz ve satışımızı gerçekleştiriyoruz. Parayı hesabımıza çekmek için Gobaba'nın anasayfasından Cüzdanlar sekmesine tıklıyoruz.  Soldaki listenin en altına iniyoruz. TRY Cüzdan veya EUR Cüzdan'ın altındaki (sattığımız coini hangisine gönderdiysek)  Çek butonuna tıklıyoruz. Çekmek istediğimiz tutarı ve ardından banka hesap bilgilerimizi girip paramızı çekiyoruz. Bu kadar basit.


Burada anlattığım şekilde iki kere satış yaptım. Birisi 12 dakika diğeri 4 dakika sürdü.

Coin Marketplace

STEEM 0.96
TRX 0.13
JST 0.136
BTC 56999.11
ETH 2340.06
BNB 574.41
SBD 7.96