Ethereum Coin (ETH) hakkında bilmeniz gereken her şey [Cointurk 33. Projesi] [Lion#9534]

in cointurk •  5 months ago

Merhaba değerli arkadaşlar

Bugün nasılsınız? Umarım hepiniz iyisinizdir ve her şey yolundadır.

Bizlere bir kez daha güzel bir proje sunan sayın Kuşadası ve değerli ekibine çok teşekkür ederim. Elinize, emeğinize sağlık.

ethereum_nedir_ethereum_nasil_alinir_neden_surekli_cikiyor_1513154400_5798.jpg

Ethereum Coin (ETH) Nedir?

Ethereum coin'in kısaltımı ve borsalarda ki kodu ETH'tir. Blockchain tabanlı açık kaynaklı bir protokoldür. Kurucusu Vitalik Buterin'dir. 1994 Rusya doğumludur. Oldukça genç ve zeki bir yazılımcıdır. Bitcoin teknolojisiyle yakından ilgili olan Vitalik Buterin 2013 yılında Ethereum’u geliştirmiştir. Geliştirme sürecinde 2014 yılında çevrimiçi kitle fonlaması sağladı. Bu da Ethereum’un hayata geçmesinin önünü açtı. Ethereum’un hayata geçmesi ise 2015 yılını bulmuştur. Ethereum, Blockchain teknolojisi temelinde geliştirilen ve insanların akıllı kontratlar ile kolayca merkezi olmayan uygulamalar geliştirmesini sağlamak için tasarlanmış bir platformdur. Ethereum networkü, kendi para birimi Ether'e sahiptir. En basit anlamda, Ether'in görevleri tamamlamak için network üzerinde kullandığı diğer bilgisayarlara ödemesi gerekmektedir. İnsanlar, daha fazla kişinin ethereum ağını kullanmak isteyeceğinden ve ağın bilgi işlem gücü için ödemek zorunda oldukları Ether'e ihtiyaç duyacağı ve giderek daha değerli olacağını tahmin ettikleri için, güvenli kaynaklardan Ether satın alıp tutmaya karar vermektedirler. Ethereum kripto dünyasında Bitcoin'den daha fazla ilerleme gösteren en iddialı blok projelerindendir. Ethereum, ICO yapılarak piyasaya çıkan ilk kripto para olma özelliğine sahip. Geliştirme aşamasında yatırım yapanlara 60 milyonluk Ether kaynağından pay alabilecekleri söylenmişti. İnsanların ilgi göstermesiyle birlikte yasal düzenlemeler için fon birikti ve geliştirme aşamasındaki ekibin ihtiyaçları karşılandı. ICO’dan sonra Ethereum ekosistemi yükseliş ivmesi kazandı. Blok zincir üzerinde farklı uygulamalar vaat eden Ethereum, günümüzde birçok girişimin altyapısı olarak kullanılıyor. Ethereum, devrimci fikri ve kullanıcıları için açtığı geniş olanaklar yelpazesiyle çok başarılı oldu. Bu, çok ses getirdi ve kısa sürede Ethereum girişimlerine çok fazla yatırım yapıldı. Ethereum’un amacı, akıllı sözleşmelerin yürütülebileceği bir platform oluşturmaktır. Bu akıllı Sözleşmeler yaygın olarak Ethereum blockchain yapısında kullanılmaktadır. Akıllı bir sözleşme, bir sözleşmenin koşullarını müzakere eden kuralları ve düzenlemeleri içeren bir yazılım parçasıdır. Sözleşmeyi otomatik olarak doğrular ve sonra üzerinde anlaşmaya varılan şartları yerine getirir. Ve bu akıllı sözleşmenin merkezileştirilmiş kodu Ethereum blok zincirinde icra amacıyla dağıtılmış hale getirildiğinde daha akıllı bir sözleşme haline gelir. Ethereum blok zincirinde akıllı sözleşmelerin kodlanması ve yürütülmesi, bunları merkezileşmeden değiştirilebilir ve bağımsız hale getirir. Akıllı sözleşmeler ile taraflar arası anlaşmazlıklar ortadan kaldırılabilir ve böylece maliyetler azaltılabilir. Aşağıda Ethereum'un kurucusu Vitalik Buterin'in fotoğrafını da eklemek istedim.

ethkurucu.jpg

Ethereum (ETH) Piyasa bilgileri:

2.JPG

Ethereum Coin'in (ETH) işlem gördüğü borsalar:

3.JPG

Ethereum'un (ETH) geleceği var mı?

Ethereum, kısa geçmişine rağmen oldukça büyük gelişim göstererek bugün 45 Milyar Dolar piyasa değerine sahip durumdadır. Ethereum’un kitleler tarafından büyük ilgi görmesinin nedenini Bitcoin’den daha farklı alanlarda çözümler üretebiliyor olmasıyla açıklayabilirim. Bitcoin’e göre çok daha hızlı bir teknolojiye sahip olan Ethereum, bir blok oluşturma süresini 12 saniyeye kadar düşürmeyi hedefliyor. Bitcoin’de ise bu süre 10 dakika civarı. Bunun yanı sıra Ethereum, akıllı sözleşme işlevselliğine sahip ve bununla Bitcoin’den önemli ölçüde ayrılıyor. Akıllı sözleşmeler sayesinde artık avukat, noter vs. gibi herhangi bir arabulucuya ihtiyacınız kalmayacak. Ayrıca akıllı sözleşmeler, geleneksel bir sözleşmenin yaptığı gibi sadece sözleşmeyle ilgili kuralları ve cezaları tanımlamakla kalmaz, bu yükümlülüklerin otomatik olarak yerine getirilmesini sağlar. Ayrıca Rus Başkan Vladimir Putin'in Ethereum'un dünya çapında büyümesi için projeyi desteklediği biliniyor. Bunlara ek olarak dünyaca ünlü şirketler Microsof, Intel, ING Bankalar grubu, Toyota Motors, Samsung gibi şirketlerin Ethereum ile ilişki halinde oluşu diğer şirketlere referans olup Ethereum’un hangi konuma gelebileceğini gözler önüne seriyor. Tüm bu nedenler Ethereum'un geleceğinin parlak olabileceğini işaret ediyor. Bakalım hep beraber göreceğiz.

Ethereum (ETH) nereden ve nasıl alınır?

Ethereum'u satın alabileceğiniz bir çok site bulunmaktadır.

 • Binance.com
 • Gobaba.com
 • Bitfinex.com
 • Okex.com
 • Hitbtc.com

Benim size tavyisem Gobaba.com ve Binance.com'dur.
Gobaba üzerinden hesap açmak için kaydolun. Referans linki @kusadasi'na aittir. Ona destek için ekliyorum. Gobaba.com kayıt için :

Şimdi size Binance borsası üzerinden nasıl Ethereum alabileceğinizi anlatmak istiyorum. Öncelikle Binance'ta hesabınız yoksa hızlıca üye olun, üyelik ücretsizdir. Bir kaç dakika içinde hesabınızı açabilirsiniz. Hesabızın güvenlik ayarlarından sms leri ve çift yollu doğrulamayı da aktif hale getirin. Tıpkı internet bankacılığındaki gibi. Para yükleme ve para çekme işlemlerinde cebinize mesaj gelsin hesabınız güvende olsun. Bunları yaptıktan sonra hesabımıza Bitcoin gönderelim. Hesabımıza Bitcoin eklemek için Binance.com'da deposits & withdrawals kısmına tıklıyoruz. Buradan Bitcoin kısmını buluyoruz. Hemen yanında deposit butonu var ona tıklıyoruz. Sizin için oluşturulan özel cüzdan adresini kopyalıyorsunuz. Bu cüzdan adresini ise Bitcoinlerinizin bulunduğu yere yapıştırın. Örneğin Paribu.com da Bitcoininiz olduğunu varsayalım. Oradan "Bitcoin çek" kısmına gelip Binance.com da ki kopyaladığınız cüzdan kodunu yapıştırın. İşleminiz 15-20 dk arasında 2 onay aldıktan sonra gerçekleşecektir. Artık binance.com üzerinden exchange e girin ve buy kısmına gelin. Orada aramaya ETH yazın. Sekmelerde ETH/USDT veyahut ETH/BTC kurlarından birini alabilirsiniz. Ben ETH/BTC almanızı öneririm. Bol kazançlar dilerim. Ethereum'u kendine özel cüzdanlarda saklayabilirsiniz. Çok daha güvenli olur. En iyi Ethereum cüzdanları şunlardır:

 • Ledger Nano S (Donanım Cüzdanı)
 • Trezor (Donanım Cüzdan)
 • Exodus (Masa Üstü Cüzdan)
 • Jaxx (Cep Cüzdanı)
 • Mist (Masa Üstü Cüzdan)
 • MetaMask (Masa Üstü Cüzdan)
 • MyEtherWallet (Web Cüzdan)

Ethereum'un (ETH) performansı:

Aşağıda ETH/BTC ve ETH/USD grafiği birlikte verilmiştir. Coinbase.com sitesinden alınmıştır. Günceldir.

4.JPG

ETH/BTC Günlük grafik. Investing.com a aittir. Günceldir.

5.JPG

ETH/USD Günlük grafik. Investing.com a aittir. Günceldir.

6.JPG

Ethereum hakkında tüm resmi iletişim yolları:

Ethereum resmi websitesi: https://www.ethereum.org
Ethereum resmi twitter hesabı: https://twitter.com/ethereum
Ethereum resmi reddit hesabı: ethereum.reddit.com
Ethereum kurucusu Vitalik Buterin'in twitter: https://twitter.com/vitalikbuterin

Umarım yazımı beğenmişsinizdir arkadaşlar

Saygılarımla

Resim kaynak1:
Resim kaynak2:
Resim kaynak3:
Resim kaynak4:
Resim kaynak5:
Resim kaynak6:
Resim kaynak7:

NOT: Yukarıda yazmış olduğum Cointurk 33. Projesi ile ilgili makalemin tüm kullanım hakları Steemit @kusadasi topluluğuna aittir.

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!